OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Početna cijena ne mora pisati, ja ne očekujem niti da piše. Procijenjena cijena je orjentacija.


U natječajima piše procijenjena vrijednost, i to je u ovom slučaju procjena koju je napravio neovisni procijenitelj. Važeće ponude su u načelu one koje su iznad te vrijednosti.
[/quote]
Pise kad drzava prodaje. Kad ostali prodaju ne mora. Mislim da ce proijjenjena cijena, odnosno cijeli elaborat biti u dokumentaciji koju ce potencijalni kupci preuzeti nakon sto dokazu svoju zaineteresiranost. Nije li nedavno UG za vivacom ponudio 1.1 mlrd e, a ocekivana cijena je bila 1.2.mlrd e.
To je samo moje misljenje. Da se ne spominje hanfa kad se oglasi prodaja.

I na kraju je platio koliko se tražilo i očekivalo… 1,2 mlrd. EUR…. tako da… Vaš link …

Vaš link …[/url]

Znam to, samo moze se ponuditi manje.


Znam to, samo moze se ponuditi manje.

Al je očito da ponuda ispod procjene odnosno ocekivanja neće proći. Koji je smisao onda nuditi manje. Tim vise jer se proces ionako nastavlja.

Manje mogu tek ponuditi kada prestanu upravljačka prava i svatko može slobodno raspolagati svojim dionicama Optime (Zaba i HT).

@one
sve točno, ali mnogima se ne bi dopalo da se proses i dalje nastavlja! Sto mislite gdje bi burzovna cijena ubrzo zavrisla?

http://novavideo.dnevnik.hr/product/emisije/38154-dnevnik-16-12-2019

12:07


svako malo netko počisti 10-ak tisuća s aska..to ne čudi obzirom da idući mjesec starta prodaja Optime koje bi lako već u prvom kvartalu iduće godine mogla dobiti novog većinskog vlasnika.ono što ne razumijem je ove koji sada, neposredno prije toga , idu prodavati po 6,9-7 kn ?
pogotovo je nejasno zašto to rade po ovako niskim cijenama kad je Optima pri spajanju s H1 bila procijenjena na nekih 7,2 kn, a nakon spajanja ta vrijednost može biti samo veća. recimo da zbog toga vrijedi samo 10% više to bi bilo već oko 8 kn a kako znamo da su potraživanja od zabe i ht-a obračunata po 10 kn te da će u nadmetanje za Optimu ući vrlo izgledno UG/tele 2 i A1, onda je prodaja u ovom trenutku ispod 10 kn bez ulagačkog rezona jer izaći po ovim cijenama je lako, ali ući nazad će biti teško, tj. svaki dan sve skuplje!

bravo ! ako netko ovih dana pomisli po ovim cijenama prodavati dionice optime,samo neka pročita post kolege tovarisha i spasit će se od velike greške. ovdje treba sačekati još 2 mjeseca i cijena bi lamo mogla biti barem 50% viša nego je sada

budapest !


http://novavideo.dnevnik.hr/product/emisije/38154-dnevnik-16-12-2019

12:07


U cirkusu od drzave u kojem zivimo sve je moguce pa i da je duopol bolji za zastitu konkurentnosti od 3 konkurenta. Nakaradno. U ovom cirkusu od drzave vrijeme nikada nije bilo vazan cimbenik. Evropsko zakonodavstvo je za Evropljane ne za Rvate. Nakaradno.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ovdje je oduvijek bilo sve moguće.
Pa i to da već četvrti put bezuspješno tučemo razinu 7,10 kn…i sklona sam pomisliti da ni to više nije slučajnost.

nije to slučajnost, treba nam neki info za probijanje te razine… da su ove bu*aletine iz AZTN-a malo ažurniji već bi taj dio odradili … ovako se trkeljamo tu dok ne stigne neki bolji info. Eno ih i NOVA TV već razapinje ali hebe se njima.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Kakav info?

Pa ponuda na prodaji se koncentrira oko prethodne procjene. To je logično. A pokazuje da investitori ne znaju kolika je nova procjena. Među tim nalozima ima i dosta (p)odrzavača cijene čija je uloga kontrola cijene u procesu prodaje da ne bi imali nagle rastove na neke razine koje kasnije mogu predstavljati prepreku za zaključenje transakcije (tipa tromjesečni prosjek i slično). Ne bih puno dramio oko svega. Tko misli da Optima više vrijedi i da ima poseban značaj na HR telekom trzistu, tko ne misli tako neće.

Opaaaaa…
ovo je već ozbiljno i brutalno čišćenje aska. 8 kn je sve bliže!

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close