OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Logika stvari je da će tekst natječaja sadržavati predmet prodaje (broj dionica koje se prodaju), početnu prodajnu cijenu i rok za predaju ponude.
Pa to su osnovne stvari.
Kako bi u suprotnom glasio tekst natječaja?

Naravno…pa i procjena je rađena upravo radi prodaje putem natječaja, a kad izađe natječaj znat će se koja je početna cijena po dionici prema procjeni. Prije spajanja sa H1 to je bilo nekih 7,3 kn po dionici (tako nešto), a sad nakon provedenog spajanja početna cijena bi trebala biti viša.

Ignore: KressoM, delux

Pa da. Zbog spajanje jedne firme koja je u stečaju i dugovima s drugom firmom koja je u predstećaju i dugovima procjena cijene firme će drastično porasti.

Ipak kad se dug zbroji samo će dvostruko porasti :).

Što ne bi i dionica.

Ja sam uvjeren da procijenjena vrijednost neće biti javan podatak već samo poznat podatak ponuditeljima koji preuzmu ponudbenu dokumentaciju.
Pa mnogi su sa 01.07 tvrdili kako je to podatak koji mora biti javan, pa vidimo do dan danas kako nije izašla informacija o procijenjenoj vrijednosti.


Ja sam uvjeren da procijenjena vrijednost neće biti javan podatak već samo poznat podatak ponuditeljima koji preuzmu ponudbenu dokumentaciju.
Pa mnogi su sa 01.07 tvrdili kako je to podatak koji mora biti javan, pa vidimo do dan danas kako nije izašla informacija o procijenjenoj vrijednosti.

Nema razloga da to bude javan podatak PRIJE početka prodaje tj. međunarodnog natječaja, kao što nema razloga niti da to bude tajan podatak NAKON što se otvori taj postupak početkom iduće godine.

Ignore: KressoM, delux

Sigurno je da će jako utjecati na burzu i postoji mogućnost skoka trenutne cijene za cca 80% preko noći i to samo na informaciji procijenjene vrijednosti, pa vjerojatno nastoje izbjeći taj scenarij do objave kupca, ali sa će biti ovdje još svakakvih šokova to je zagarantirano.

oglasit će se prodaja
javit će se zainteresirani
vjerojatno će dati pismo namjere
dobit će info o tvrtki (tu će biti valjda i procjena)
due dilligance ako zatraži potencijalni kupac
ponuda



Logika stvari je da će tekst natječaja sadržavati predmet prodaje (broj dionica koje se prodaju), početnu prodajnu cijenu i rok za predaju ponude.
Pa to su osnovne stvari.
Kako bi u suprotnom glasio tekst natječaja?

Naravno…pa i procjena je rađena upravo radi prodaje putem natječaja, a kad izađe natječaj znat će se koja je početna cijena po dionici prema procjeni. Prije spajanja sa H1 to je bilo nekih 7,3 kn po dionici (tako nešto), a sad nakon provedenog spajanja početna cijena bi trebala biti viša.
[/quote]

Malo sam pretraživao net ne bih li našao neki tekst međunarodnog natječaja i mogu vam reći da je vrlo teško naći bilo koji tekst natječaja bez registracije na portale.

Nije to baš tako jednostavno kako sam ja mislio, a i nema istaknute početne cijene:
http://market-success.org/index.php/asia/371-tunisia-international-tender-for-the-sale-of-a-block-of-shares-in-tunisiana-sa
https://www.stjornarradid.is/media/forsaetisraduneyti-media/media/einkavaeding/simi_master_en_12-4.pdf

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Meni osobno ovo izgleda da ima previse kupaca….i oni se medusobno bore da kupe Optimu.
Tu ce biti nesto slicno kao na Plivi..,.
Interesi su sigurno veliki .
Pa mene su osobno zvali opet iz konkurentne firma da budem njihov korisnik ….nude sve i svasta,nagovaraju,pisu ti isti i po forumu za svog operatera.
Uglavnom Optima vrijedi puno para.
Ovo 6.80 kn je smijesno malo

Ostaje nam onda opcija da skupimo polog za ozbiljnost ponude mi sa foruma, otvorimo j D.O.O i krenemo 01.01. u preuzimanje dokumentacije😂

Ukoliko i ne bude javno obznanjena cisto sumnjam da joj se cijena na burzi nece pribliziti. Mala smo drzava.


Meni osobno ovo izgleda da ima previse kupaca….i oni se medusobno bore da kupe Optimu.
Tu ce biti nesto slicno kao na Plivi..,.
Interesi su sigurno veliki .
Pa mene su osobno zvali opet iz konkurentne firma da budem njihov korisnik ….nude sve i svasta,nagovaraju,pisu ti isti i po forumu za svog operatera.
Uglavnom Optima vrijedi puno para.
Ovo 6.80 kn je smijesno malo

ne…ovo nije smiješno malo BVPS 0,09Kn 3/19

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Ukoliko i ne bude javno obznanjena cisto sumnjam da joj se cijena na burzi nece pribliziti. Mala smo drzava.

Ko kaze da vec nije…

New Report

Close