OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mene zanima jedna stvar: danas na krašu smo vidjeli da nakon što su jednom stekli 25%, pivci nisu više u obvezi davati javnu ponudu ostalim dioničarima .pitanje: vrijedi li to i za naš slučaj?
ja mislim da ne zato jer tkogod bude kupac optime ,on će steći dionice od ZABE i HT-a po prvi put i tako prvi put preći prag od 25% pa ako njima plati 15 kn per share, po mojem razmišljanju isto mora ponuditi i nama ostalima?
je li moje razmišljanje točno ili sam nešto fulao?

pa nije samo UG bacio oko na Optima..tu je i A1,,,i ko zna neko treci ,..neki fond…brzo cemo sve saznat…

Ht ne smije kupiti, a zaba ne treba davati javnu ponudu. Tko god kupi vise od 25 % mora dati javnu ponudu.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Danas jako dobar promet.
Velika borba A1 i UG za Optimu….a sigurno ima i još kupaca…

Danas neuspjeh!
Sutra je novi dan! Ako ne bude proboja biti ce porazavajuce…
Ispipavanje terena vise licilo na distribuciju, nije dobro!
P.S. netko namjerno stopa cijenu!


P.S. netko namjerno stopa cijenu!

Možda sam naivan, ali ne bih rekao. Današnji pad je koincidirao sa relativno negativnom odlukom AZTN.

Sigurno da bi bilo bolje da UG vec danas ima cistu situaciju oko Tele2, ali sto je tu je.


Danas neuspjeh!
Sutra je novi dan! Ako ne bude proboja biti ce porazavajuce…
Ispipavanje terena vise licilo na distribuciju, nije dobro!
P.S. netko namjerno stopa cijenu!
Kakvog proboja?? Da je neimenovani poduzetnik sa jednim zaposlenim šutio AZTN bi dopustio koncentraciju i dionica bi liznula max 7,30 kn… i onda ledo na 6,50. Ništa od proboja 7,30 do daljnjeg.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.



Danas neuspjeh!
Sutra je novi dan! Ako ne bude proboja biti ce porazavajuce…
Ispipavanje terena vise licilo na distribuciju, nije dobro!
P.S. netko namjerno stopa cijenu!
Kakvog proboja?? Da je neimenovani poduzetnik sa jednim zaposlenim šutio AZTN bi dopustio koncentraciju i dionica bi liznula max 7,30 kn… i onda ledo na 6,50. Ništa od proboja 7,30 do daljnjeg.
[/quote]

Vi kolega očigledno imate kristalnu kuglu iz koje vidite budućnost….


mene zanima jedna stvar: danas na krašu smo vidjeli da nakon što su jednom stekli 25%, pivci nisu više u obvezi davati javnu ponudu ostalim dioničarima .pitanje: vrijedi li to i za naš slučaj?
ja mislim da ne zato jer tkogod bude kupac optime ,on će steći dionice od ZABE i HT-a po prvi put i tako prvi put preći prag od 25% pa ako njima plati 15 kn per share, po mojem razmišljanju isto mora ponuditi i nama ostalima?
je li moje razmišljanje točno ili sam nešto fulao?

ispravno razmišljanje! tko kupi da kupi Optimu, mora dati javnu ponudu za sve preostale dionice jer će on tom kupnjom preći prag od 25%!

budapest !

nemam ja kuglu, ali što će natjerati ovu dionicu iznad 7,30? Za početak nek AZTN odobri kupnju TELE 2.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Treba čestitati AZTN-u na ažurnosti i poštivanju rokova vezano za odluke i objave istih. Kada bi bar i ostale agencije slijedile taj trag i propise i zakone, bili bi puno uređenija zemlja. A vezano za samo odluku sve normalno i očekivano. Iako nije možda zgodno za usporedit sam prigovor mi sliči na prigovor i žalbu za cestu D-403 koji je ovih dana isto aktivan, radi koje je već dva puta odgođen početak.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Najskuplja-u-Hrvatskoj-Sto-se-to-dogada-s-gradnjom-velebne-rijecke-ceste-pod-zemljom-i-u-zraku?meta_refresh=true
U oba slučaja netko je dobio na vremenu a u našem primjeru čini mi se i na zaustavljanju rasta cijene Optime.Moguće je da je taj “poduzetnik” u službi nekog od eventualnih kupaca Optime.Da nije bilo zapreka cijena bi porasla.Kupcu to ne odgovara Takvi su trenutni propisi pa se moraju poštivat. Po meni će odluka AZTN-a biti samo formalnost. Kao šta piše u obrazloženju , ” Polazeći od argumenata i primjedbi iznesenih u mišljenju zainteresiranog poduzetnika, AZTN je smatrao da je radi utvrđivanja svih činjenica i okolnosti potrebnih za donošenje konačne odluke o ocjeni dopuštenosti predmetne koncentracije potrebno da se Slovenia Broadband, kao podnositelj prijave koncentracije, detaljno očituje na iznesene argumente i primjedbe” – oni će se očitovat i to je to. Pa na službenim stranicama UG-a je objavljeno pripajanje Tele2. Zar netko misli da su oni toliko neozbiljni i neinformirani da bi obavili ovakvu akviziciju a da postoje neke prepreke? Uskoro slijedi procjena vrijednosti Optime koja bi trebala bit dosta veća od prijašnje s obzirom na pripajanje h1 i dobrih posljednjih fin.izvješća.To je najbitnije od svega a da li će za Optimu pokazati interes UG,A1,Vodafone ili netko dr .vidjet će se uskoro. O tome će i ovisit konačna cijena dionice.

“To nije pitanje vjerovanja. Jedini naučni stav koji čovjek može o bilo čemu da zauzme, je pitanje da li je to istinito"

….indikativno je da se ni A1 a ni HT nisu žalili na prodaju TELE 2….a u mnogoćemu su tvrdnje ovoga koji se žalio upravo u suprotnosti s onim što će se desiti ulaskom trećeg jakog igraća na tržište….

New Report

Close