OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako nešto ne ide gore onda nužno ide…

🙂
Sve što treba ići gore ( pa čak i ono što ne treba ) prije ili kasnije ide gore.


Od 100 glasa, glasa cuti nije.
Jesu li to svi burek majstori otisli drugdje, a dugoročniji kao mali mišeki čekaju neku info.

Pouzdano znam da je barem 4-5 starih forumaša prodalo sve svoje dionice, odnosno više od sto, ako ne i više od dvije stotine tisuća komada prošli mjesec.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Pa to je jako malo dionica gledano koliko ih je izdano.

A tu pouzdanost temeljite na stanju svog portfelja?


Od 100 glasa, glasa cuti nije.
Jesu li to svi burek majstori otisli drugdje, a dugoročniji kao mali mišeki čekaju neku info. Meni osobno ova tisina stvara nelagodu. Tko zna, mozda je ovo nekome i namjera izazvati.
Ovo nije nikakav nagovor, nego samo glasno razmisljam.

Samo glasno paničarim.

Nesto nam se bid podebljao u zadnjih 15 min?

Ovdje sve ide po planu a i nastavit će se tako. Druga stvar je šta smo mi nestrpljivi i željeli bi da proleti vrijeme do 31.1.kada mora započeti prodaja. Ne može bit odmah cijena min.8 kn (uzevši većinu parametara kao i posljednju procjenu) koliko po meni će bit procijenjena vrijednost Optime. Sve ima svoj tok kao i činjenica da zbog vlastitog interesa veliki igrači ili kupci štopaju cijenu. Sve je to normalno. Uskoro slijedi odluka AZTN-a vezano za preuzimanje TELE2 od strane UG-a koja bi trebala biti samo formalnost. Do danas je bio rok da se dostave stavovi,primjedbe i mišljenja vezana za to. Velika većina analitičara smatra da nakon toga će UG probati pripojiti i Optimu kao šta je već napisano, te samim tim stvoriti telekom od 2.2 mlr kuna. Ako je samo on kupac ispod toga cijena neće ići plus premija.
Istodobno svi koji razumiju materiju sumnjaju da će Carlos Slim sa A1 gledati prekriženih ruku . Znamo šta se događa kod ovakvih situacija kad se pojave samo dva kupca. Ne zaboravimo da postupak prodaje svih svojih dionica Optima Telekoma od strane HT-a ide putem objave međunarodnog konkurentnog javnog natječaja, uz objavu oglasa u najmanje jednom uglednom međunarodnom financijskom glasilu tako da je moguće i više kupaca koji su trenutno u sjeni.
Čisto sumnjam da će HT i ZABA jeftino prodati kožu za Optimu koju su preuzeli
za 10 kn po dionici.


Pouzdano znam da je barem 4-5 starih forumaša prodalo sve svoje dionice, odnosno više od sto, ako ne i više od dvije stotine tisuća komada prošli mjesec.

to pak ne zvuči nimalo optimistično!?

Kupovati će oni to nazad ili već to rade…a novi ulagači su ušli.
Na ovoj cijeni nema straha.

Cekam ja, cekam…
Bas gledam kupnja mi nije uvjerljiva, ne daj Boze da dode neka ne dobra vijest, gdje bi to zaronilo

https://seenews.com/news/united-group-agrees-to-acquire-bulgarias-vivacom-675581

ima se pa se moze kupovat 😉
ocigledno im treba novih telekoma 😉

ako prodaju stari iskusni forumaš onda ovdje nešto ne štima s našim očekivanjima da će cijena rasti preko 7 kn ? samo da ne bude pad ispod 6? ili 5?

došli su animatori na bid (6,40 i 6,35 kn) da potaknu ostale na skidanje prodaje ali ostali ulagači ne trzaju.
što ćemo sada? možda da oni sami potegnu prema gore umjesto da se igraju podrške? 😁

New Report

Close