OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Odbrojavanje je počelo . Najprije stidljivo , kak veli Kostolany ,

čestitke,svaki post bedastiji vam je od prethodnog


Optima ide na medjunatodni natjecaj i ne ovisi o sloveniabroadbandu. Veca je vjerojatnost da je kupi netko posve drugi nego sloveniabroadband.

Prema mojem razmišljanju, bude li problema sa preuzimanjem Tele2 od strane SB-a, niti Tele2 neće biti u mogućnosti natjecati se za Optimu, jer će upasti u vlasničku zavrzlamu i neće imati love, u tom grmu leži zec.
U slučaju da AZTN donese odluku o nedopuštenoj koncentraciji, kladim se da će cijena Optime špekulativno automatski pasti.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Malo pratim trgovanje jučer i danas. Čini mi se da ova cijena od cca 6,4 odgovara tom nekom iza kulise. Kad cijena poraste na prodaji se pojavi 50.000 komada po 7,5 kad padne do 6,4 na kupnji se pojavi 50.000 komada ispod 5 kuna. Nek me ispravi netko ako griješim.

Griješiš. Očito vidiš prvih 10 kupnji i prodaja i kako se cijena malo pomakne gore ili dolje, tako ti vidiš te neke “nove” naloge.


Malo pratim trgovanje jučer i danas. Čini mi se da ova cijena od cca 6,4 odgovara tom nekom iza kulise. Kad cijena poraste na prodaji se pojavi 50.000 komada po 7,5 kad padne do 6,4 na kupnji se pojavi 50.000 komada ispod 5 kuna. Nek me ispravi netko ako griješim.

To su samo nalozi koji čekaju, pretpostavljam da vidiš po 20 naloga kupnje i prodaje, pa kako cijena raste /pada tako se i oni tebi pokazuju na aplikaciji.

Hvala na odgovoru. A kamo nestane tih 50.000 komada s prodaje po 7,5?



Optima ide na medjunatodni natjecaj i ne ovisi o sloveniabroadbandu. Veca je vjerojatnost da je kupi netko posve drugi nego sloveniabroadband.

Prema mojem razmišljanju, bude li problema sa preuzimanjem Tele2 od strane SB-a, niti Tele2 neće biti u mogućnosti natjecati se za Optimu, jer će upasti u vlasničku zavrzlamu i neće imati love, u tom grmu leži zec.
U slučaju da AZTN donese odluku o nedopuštenoj koncentraciji, kladim se da će cijena Optime špekulativno automatski pasti.
[/quote]

A ti misliš da bi netko ulazio u transakciju, a da nije prije barem neformalno ispitao mogućnost da sve bude po slovu Zakona i pravilnika?

Već dva desetljeća slušamo kako treba nova konkurencija oligoppolnom položaju HT-a i A1 i za to nas špota stalno EK, i sad će kao regulator podržati daljnji status-quo nakon sto se otvorila jedinstvena prilika za radikalnom promjenom? I ulaskom trećeg potpunog operatera?

Znam da postoji znacajan rizik glede RH, no ne mislim da će se u nasem slucaju materijalizirati.

@lukasenko
Nisam pratio, ali načelno vidim tri mogućnosti:
1. došli su dodatni prodajni nalozi pa je taj na 7,50 kn ispao iz prvih 20 vidljivih naloga pa ga zato više ne vidiš
2. povlači i stavlja nalog kako mu dođe
3. bio je vidljiv samo od 12-12,10 jer je inače skriven

Ignore: KressoM, delux

@Lukašenko,
Ne nestanu nigdje, nego ih ne vidimo, pošto zadnja cijena koju vidim i ja trenutno je 7,45 kn.
Ako netko kupi ove 555 po 6,45 opet će se ukazati taj “strašni” nalog od 5x.xxx dionica po 7,50, a nestat će ovaj kupovni na 4,80 od 5x.xxx dionica.

ograničenje aplikacije za trgovinu nam je takvo, da vidimo po 25 naloga oba bi se vidjela. Vjerojatno su zato i tako raspoređeni, da zbunjuju manje upućene (nije da sam ja neki veliki expert) 😀

Hvala na pojašnjenju

Po meni, ovo je sad zapeta situacija kao puska i samo se čeka neka konkretna informacija koja ce izdiktirati smjer kretanja cijene…sve blize su datumi pa je i rizik sve veci, stoga ni nema neke kupnje, a ni prodaje.


U slučaju da AZTN donese odluku o nedopuštenoj koncentraciji, kladim se da će cijena Optime špekulativno automatski pasti.

naravno…pozitivna odluka i cijena raste, negativna i cijena dionice pada….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close