OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U najavi je 29.10., ali za prva dva tromjesečja su bili već oko 24./25. u mjesecu.

A gdje si ti pročitao tu najavu?
https://www.optima.hr/info/kalendar-korporativnih-dogadanja

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Mirko,
što ti misliš kad bi Optimu kupio jedan gigant kao UG, da li bi se broj korisnika povećao ili ostao isti? Gdje ima više prostora za povećanje broja korisnika, kod Optime ili HT?
Ne mislim na apsolutne vrijednosti prihoda, Ebitda, ili cijene preuzimanja.
Tržište je ograničeno.

nema to veze sa ug nego sa ponudom operatera, ja sam na optimi jer su mi ponudili 150kn za flat 30mgbt + tel. bez ugovorne obveze
…ali činjenica je da ht lupa u plafon i da su tu mogučnosti rasta skromne dok sa jednim zdravim poslovanjem koje će se hitro prilogođavati potrebama i uvjetima tržišta, opte svakako ima bitno veći potencijal za rast

također, vidim da mnogi gledaju na eventualnu ponudu od 1,1B eur za vivacom kao na komparativnu vrijednost kod budućeg natječaja za prodaju opte, međutim u predmetnu ponudu je uključen i dug 600M eur(tako piše u članku) stoga je to brutto ponuda a ne netto i za pretpostaviti je da će dioničari uprihodovati 500M eur i to je vrijednost koju bi eventualno po EBITDA mogli komparirati kod budućeg natječaja za prodaju opte…

po meni su ove razine već puno previše ali gledajući onoga šarana što radi na krašu, fakat je sve moguće…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Mirko,
što ti misliš kad bi Optimu kupio jedan gigant kao UG, da li bi se broj korisnika povećao ili ostao isti? Gdje ima više prostora za povećanje broja korisnika, kod Optime ili HT?
Ne mislim na apsolutne vrijednosti prihoda, Ebitda, ili cijene preuzimanja.
Tržište je ograničeno.

nema to veze sa ug nego sa ponudom operatera, ja sam na optimi jer su mi ponudili 150kn za flat 30mgbt + tel. bez ugovorne obveze
…ali činjenica je da ht lupa u plafon i da su tu mogučnosti rasta skromne dok sa jednim zdravim poslovanjem koje će se hitro prilogođavati potrebama i uvjetima tržišta, opte svakako ima bitno veći potencijal za rast

također, vidim da mnogi gledaju na eventualnu ponudu od 1,1B eur za vivacom kao na komparativnu vrijednost kod budućeg natječaja za prodaju opte, međutim u predmetnu ponudu je uključen i dug 600M eur(tako piše u članku) stoga je to brutto ponuda a ne netto i za pretpostaviti je da će dioničari uprihodovati 500M eur i to je vrijednost koju bi eventualno po EBITDA mogli komparirati kod budućeg natječaja za prodaju opte…

po meni su ove razine već puno previše ali gledajući onoga šarana što radi na krašu, fakat je sve moguće…
[/quote]
Očekivana cijena za Vivacom je bila 1.2 milijarde €, uključujući dug. Pa i tele2 je prodan za 220 mil.€, dug nitko ne spominje.
Sa EBIDTA od 184mil.€ za 2018. god., da ponuđena cijena uključuje i dug, ispalo bi da je vivacom prodan za manje od 3x EBITDA što je stvarno presmiješno.

A spor?

Prodan je sa sporovima teškim nekoliko stotina milijuna eura.
https://www.mobileeurope.co.uk/press-wire/bulgaria-s-vivacom-goes-up-for-sale-after-court-ruling-on-ownership

Ne bih uopće usporedjivao lokalnog operatera koji vaze tržište sa velikim operaterom kojeg je vodio jedan mafijaš. Ako je HT platio potpuno nebitnog RF operatera (trzisno gledano) EvoTV 20 Ebitda (dijelom keš, a dijelom imovina) onda je posve sigurno da neće prodati mnogo bitniju Optimu za 3,4 ili 5 Ebitda.

Imamo mi i bližeg susjeda, Slovenski Telekom kojeg prije tri-četiri godine nitko nije htio kupiti za malo vise od jednog salesa, a u isto vrijeme u Srbiji su maleni operateri u konsolidaciji na trzistu plaćani 4-5 sales i 15 ili vise Ebitda. Ne mjesajte kruske i jabuke. Svaki operater ima svoj specifičan znacaj i dostiže specifičnu cijenu.

Nema kod preuzimanja neto i bruto ponude. Ponuda je za vlasnički udio.
Što me podsjetilo da to nisam pogledala kod Vivacoma:
UG je ponudio 1,1mlrd€ za što?
Moguće za udio Rousseva s partnerima, ako djeluju zajedno, nisam našla podatak

matovilka, 21.10.2019. u 14:25
Roussev currently owns 46% of Vivacom, with VTB (20% minus one share) and Delta Capital (19%) the two other main shareholders.

Što bi značilo da je Vivacom prodan po procjenjenoj vrijednosti od 1,3mlrd €, 1,1mlrd€ za 85% dionica.
Ako već uspoređujemo, prethodne procjene +17%.

ima li netko realnu procjenu

danas je PTKM bolji ulaz za tradere

Realna procjena za preuzimanje Optime? Samby?
Pa to je teško pogoditi ali je lagano čekati još 2-3 mjeseca ….
Kupovati i čekati i brzo će rasplet.


ima li netko realnu procjenu

danas je PTKM bolji ulaz za tradere

misliš? ….ja baš mislim suprotno, tj. da će današnji traderi na PTKM koji ulaze na 57-58 kn kroz koji dan uskoro upisati poveći minus….jer će nakon izlaska FI dionica naglo pasti,a ne rasti….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


ima li netko realnu procjenu

Deloitte


ima li netko realnu procjenu

https://www.vidovitividoje.com/

;))

halfte trinken, halfte Šarcu geben

vidi prodavace sto su se naguzvali na 6,9-7 kn..ne mislite valjda na ovaj nacin prodati po tim cijenama? maknite se s prodaje pa ce se kupnja dici gore a ovako necete prodati do nove godine

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Zasto OPTE danas ne raste? Ja sam puno preko 7kn ocekivao!👏

New Report

Close