OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jako su zanimljivi rokovi koji se spominju kod prodaje vivacom. Natječaj iz srpnja 2019, a ponuda iz kolovoza 2019. Preslikano na OPT, natječaj siječanj 2020, ponuda ožujak/travanj 2020. Inače vivacom je 2015 kupljen, faktički u stečaju za 330 mil.€, a sad se prodaje za više nego tri puta. E to je biznis. Imam dionice OPT i ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju.


Jako su zanimljivi rokovi koji se spominju kod prodaje vivacom. Natječaj iz srpnja 2019, a ponuda iz kolovoza 2019. Preslikano na OPT, natječaj siječanj 2020, ponuda ožujak/travanj 2020. Inače vivacom je 2015 kupljen, faktički u stečaju za 330 mil.€, a sad se prodaje za više nego tri puta. E to je biznis. Imam dionice OPT i ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju.

Sada – 990 mil . Eura ?



Jako su zanimljivi rokovi koji se spominju kod prodaje vivacom. Natječaj iz srpnja 2019, a ponuda iz kolovoza 2019. Preslikano na OPT, natječaj siječanj 2020, ponuda ožujak/travanj 2020. Inače vivacom je 2015 kupljen, faktički u stečaju za 330 mil.€, a sad se prodaje za više nego tri puta. E to je biznis. Imam dionice OPT i ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju.

Sada – 990 mil . Eura ?
[/quote]
1.1 milijarda €.

Danas lagano preko 7 kn?

Ignore: KressoM, delux

Ovaj tjedan je izvještaj pa će valjda to odrediti da li cijena ostaje do 7 ili kreće put 8.

što nije izvještaj 30.10.?


To znači da bi za Optimu trebalo ponuditi veću cijenu jer ima puno veći potencijal rasta od kompanije koja je vodeća i koja mora zadržavati korisnike.

Alan Ford logika?

Puno lakše je biti challenger nego zadržati poziciju. Pokazao Vip, pa poslije Tele2 i svi ovi fiksni operateri.


što nije izvještaj 30.10.?

U najavi je 29.10., ali za prva dva tromjesečja su bili već oko 24./25. u mjesecu.

Mirko,
što ti misliš kad bi Optimu kupio jedan gigant kao UG, da li bi se broj korisnika povećao ili ostao isti? Gdje ima više prostora za povećanje broja korisnika, kod Optime ili HT?
Ne mislim na apsolutne vrijednosti prihoda, Ebitda, ili cijene preuzimanja.
Tržište je ograničeno.

Sada znamo i službeno da održavanje 1. pozicije nije bilo u cijelosti poslovanjem po zakonu, sve kako bi zadržali korisnike.

U dilemi sam izmeđuOPTIME i PTKM .
Optima ima danas duplo veći volumen ?

New Report

Close