OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako ce tele2 kupiti optimu ako se ne odobri kupnja tele2 od slovenske UG? Onda ostaje A1, ali i oni ce trebati platiti. Mada mislim da ce aztn dopustiti prodaju.

dok ne dopusti nema šanse da ovdje jače uđem. teška kladara, rulet… crno-crveno. A do tad vrtim neku siću do 10 000 kom…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Mene ne bi iznenadio interes i Private Equity firmi koje su do sada pokazivale interes za privatizacijom nacionalnih telekoma tipa CINVEN https://www.cinven.com/

Naravno, oni nemaju isti nazovimo ga strateški interes za kupnju Optime, al imaju interes da zarade. Odnosno da kupe i ulože u firmu i njezinu infrastrukturu i tek nakon toga je prodaju strateškom ulagaču.

Cekamo za pocetak odluku AZTN-a o kupnji Tele2, pa ako to prodje ok, onda cekamo
pocetak procesa prodaje Optime, ako ce UG grupa preko Tele2 pokusati kupiti i Optimu.
Vjerojatno ce i A1 biti zainteresiran za kupnju, naravno ako dobro prodje due dilligence.
Uglavnom, ceka nas zanimljivo razdoblje.

Zna li tko gdje se mogu pratiti odluke AZTN-a?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Kolega Jubito Ako je stvarno istina da ste još u dionici nakon 300 posto rasta, svaka vam čast. Ja sam davno na početku karijere u bosni imao takvu situaciju za ZGP Sarajevo kojeg sam mogao prodati na 60 km sa zaradom x3 a nisam jer sam misio ide to jos. Danas imam 1000 dionica tog preduzece koje neću da prodam i kao podsjetnik šta pohlepa može uradit čovjeku

Moram priznati da sam i ja jako pohlepan što se tiče priče OPTE. Sad sam na oko +200% ali čekam dalje.

Jednom sam bio pohlepan pa sam požalio: na DLKV sam imao +100% i nisam prodao. Prodao sam tek na -50%. 🙁

Jednom nisam bio pohlepan pa sam takodjer požalio: prodao sam KORF i neke slične pozicije na +25% a poslije sam mogao imati +300% i više od toga. 🙁

I sad sam odlučio ipak još čekati. Pa šta bude. 🙂



Kolega Jubito Ako je stvarno istina da ste još u dionici nakon 300 posto rasta, svaka vam čast. Ja sam davno na početku karijere u bosni imao takvu situaciju za ZGP Sarajevo kojeg sam mogao prodati na 60 km sa zaradom x3 a nisam jer sam misio ide to jos. Danas imam 1000 dionica tog preduzece koje neću da prodam i kao podsjetnik šta pohlepa može uradit čovjeku

Moram priznati da sam i ja jako pohlepan što se tiče priče OPTE. Sad sam na oko +200% ali čekam dalje.

Jednom sam bio pohlepan pa sam požalio: na DLKV sam imao +100% i nisam prodao. Prodao sam tek na -50%. 🙁

Jednom nisam bio pohlepan pa sam takodjer požalio: prodao sam KORF i neke slične pozicije na +25% a poslije sam mogao imati +300% i više od toga. 🙁

I sad sam odlučio ipak još čekati. Pa šta bude. 🙂
[/quote]

Ma ne bih rekao da je tu u pitanju samo pohlepa, nego zdrav razum.
Ako firma ide u prodaju, a ide, i ima najmanje dva zainteresirana potencijalna kupca, a ima, onda je nerazumno prodati prije konačnog raspleta.
S druge strane visi ta možebitno problematična kupnja Tele2 od strane Uinited grupe. Ne kužim zašto su to odigrali preko slovenaca, a mogli su pretpostaviti da će s tim biti problema. Međutim, da i otpadne Tele2 tj. UG kao drugi kupac, opet ostaje A1 kao sigurni kandidat, samo što će u tom slučaju cijena pruzimanja biti bitno manja.
Uglavnom, prijeti mi rizik da ne kapitaliziram enormni prinos, s čim se mogu pomiriti, dok s druge strane mogu propustiti rast cijene do oko 10 kn, pa i više.
Po meni je omjer 65:35 u korist držanja ili čak dokupa dionice.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Točno se vidi da određena ekipa upravlja cijenom dionice….stavljaju odmah velike naloge na prodaji…da zaustave rast…u isto vrijeme stavljaju se na kupnju…i šta uleti u mrežu uzimaju…
Znaju da nema pravih kupaca koji će im pokupiti veliki nalog…a to su njih par koji se znaju….
I tako non stop…skupljaju i druge varaju.
Neće ni to još dugo.
Kad im netko uleti uzet ce im sve dionice

Što se tiče ovih čudnih kretanja tj. NEkretanja cijene, dalo bi se u HANFI malo proučiti tko zadnjih mjesec dana prodaje tj. kupuje i pretače pozicije… a bez pomaka u cijeni!? Razmislit ću si malo hoću li poslati prijavu na HANFU. Ne bi mi bilo prvi put. Bilo je bez rezultata ali mi je barem gradjanska savjest na miru.


Što se tiče ovih čudnih kretanja tj. NEkretanja cijene, dalo bi se u HANFI malo proučiti tko zadnjih mjesec dana prodaje tj. kupuje i pretače pozicije… a bez pomaka u cijeni!? Razmislit ću si malo hoću li poslati prijavu na HANFU. Ne bi mi bilo prvi put. Bilo je bez rezultata ali mi je barem gradjanska savjest na miru.

Smješan si.
Po tebi nitko ne bi smio prodavati, niti kupovati ako to tebi ne paše.
Ja ne vidim apsolutno nikakve manipulacije, sasvim normalna trgovina, i to poprilično živahna u odnosu na većinu drugih izdanja.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ma ne bih rekao da je tu u pitanju samo pohlepa, nego zdrav razum.
Ako firma ide u prodaju, a ide, i ima najmanje dva zainteresirana potencijalna kupca, a ima, onda je nerazumno prodati prije konačnog raspleta.
S druge strane visi ta možebitno problematična kupnja Tele2 od strane Uinited grupe. Ne kužim zašto su to odigrali preko slovenaca, a mogli su pretpostaviti da će s tim biti problema. Međutim, da i otpadne Tele2 tj. UG kao drugi kupac, opet ostaje A1 kao sigurni kandidat, samo što će u tom slučaju cijena pruzimanja biti bitno manja.
Uglavnom, prijeti mi rizik da ne kapitaliziram enormni prinos, s čim se mogu pomiriti, dok s druge strane mogu propustiti rast cijene do oko 10 kn, pa i više.
Po meni je omjer 65:35 u korist držanja ili čak dokupa dionice.

prvo, da ne bi bilo pogrešno shvaćeno, slažem se s podebljanim.
Međutim, u vašem slučaju, kad ste u plusu skoro 300%,, ipak mi se čini razumnim da ste barem pola prodali i realizirali taj dobitak. Ipak do 10,00kn (ne kažem da neće biti više) je rast 50ak%, a u slučaju nekog negativnog scenarija “ronimo” puno dublje.

@stariigrac
Pala je već sa 7 na 5 kn ovo ljeto, pa nisam paničario i prodao kao većina drugih.
Upravo suprotno, kupio sam još 10000 komada na 5,15 jer mi se to činila dobra prilika, i nisam pogriješio.
Nakon 11 godina ulaganja na ZSE vjerujem u svoju intuiciju. Nekad napravim grešku, ali većinom pogodim.
Nikad nisam imao sreće sa kupi-prodaj taktikom, možda u dva-tri slučaja.
Uostalom, jedan od bitnijih razloga je i taj da mi se ne da ispunjavati porezne prijave, rađe čekam pravi trenutak.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


@stariigrac
Pala je već sa 7 na 5 kn ovo ljeto, pa nisam paničario i prodao kao većina drugih.
Upravo suprotno, kupio sam još 10000 komada na 5,15 jer mi se to činila dobra prilika, i nisam pogriješio.
Nakon 11 godina ulaganja na ZSE vjerujem u svoju intuiciju. Nekad napravim grešku, ali većinom pogodim.
Nikad nisam imao sreće sa kupi-prodaj taktikom, možda u dva-tri slučaja.
Uostalom, jedan od bitnijih razloga je i taj da mi se ne da ispunjavati porezne prijave, rađe čekam pravi trenutak.

a malo se i bojiš Markanove prijave 🙂


a malo se i bojiš Markanove prijave 🙂

Skužila si me :))

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close