OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Drvo i dalje marljivo sakuplja

Ovdje treba biti strpljiv. U firmi koja je u mogucnosti vracati 60 miliona kuna godisnje dugova ne moze biti u prodaji 6 kuna po dionici. Minimum je 9 kuna. Ja se samo brinem zbog vratolomija u prodaji. Ipak je ovo Hrvatska.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Pročitajte rezulzate A1 za 3 Q i želje za kupnju na domačem tržištu….
Na ITC Business…..Kolumne!
Odlično je biti dioničar Optime….vrijeme jako brzo curi

https://www.ictbusiness.info/kolumne/komentar-solidni-rezultati-a1-hrvatska-u-devet-mjeseci

“An domaćem telekomunikacijskom tržištu još se čeka službena potvrda ili pak odbijanje ili uvjetovanja kupnja/prodaja Tele2 Hrvatska stoga treba uzeti u obzir da A1 Hrvatska ima velikog utjecaja zajedno s Hrvatskim Telekomom i na raspetljavanje ove priče poglavito jer nakon toga kreće borba za preostali telekom Optimu Telekom kojom sada upravlja HT. I tu mogućnost treba gledati kao buduću investiciju A1 Hrvatska jer bi time oni najviše dobili, a Tele2 Hrvatska bi bez kupnje Optima Telekoma bio u nenadoknadivom gubitku.


Kolega Jubito Ako je stvarno istina da ste još u dionici nakon 300 posto rasta, svaka vam čast. Ja sam davno na početku karijere u bosni imao takvu situaciju za ZGP Sarajevo kojeg sam mogao prodati na 60 km sa zaradom x3 a nisam jer sam misio ide to jos. Danas imam 1000 dionica tog preduzece koje neću da prodam i kao podsjetnik šta pohlepa može uradit čovjeku

Na OPT se rasplet tek očekuje. A svi su pokazatelji da se firme ove branše vrednuju i do tri puta više od trenutne evaluacije OPT. Prodaja firme je relativno blizu, pa aj ti ne budi pohlepan.

HT je ovdje, nadam se, u istom polozaju kao i mi. Bilo bi im pametnije da se prime svoga posla i malo porade na sadrzajima koje isporucuju svojim pretplatnicima pa se ne moraju bojati za svoju budućnost. Cak i ako im dodje konkurencija.
Neka pogledaju sadrzaje IPTV koje ispurucuje konkurencija, pa racune koje isporucuju svojim pretplatnicima pa brzine optike itd itd. Oni su se, malo je reci, uljuljkali.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Di se mogu naći rezultati A1?

Ali HT tj DT se ” nakačio ” na državu , a to smo vec piceli osjecati svi mi. Bolje im je bilo usisati optimu i 200 000 korisnika koje je netko drugi gradio nego raditi na kvaliteti pa doseci 200 000 korisnika vise.
Neka pocnu raditi svoj posao i konkurencija im nije problem. Posebno sa startom kojega su dobili.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Di se mogu naći rezultati A1?

Mislim pitati revizore bi najbolje bilo. Inace za 2018. godinu postoje FI dostupni.

@matovilka

Na sudskom registru za godišnja izvješća ili na RGFI FINA-i, a na Telekom Austria odnsono A1 kvartalna i godišnja konsolidirana izvješća.

https://www.a1.group/en/ir/interim-results

Što se HT-a tiče, nema mrdanja:

Hrvatski telekom mora platiti rekordnu kaznu: 28 milijuna kuna

Ja mislim da bi se moglo dogoditi da u jedno trenutku cijena dionice propadne i to ako se ne odobri kupnja Tele2 preko Slovenia Broadband S.a.r.l. , a to bi se moglo dogoditi kako je navedeno u ovom članku:
https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/agencija-za-elektronicke-medije-sudjeluje-u-odlucivanju-oko-prodaje-tele2-hrvatska

Vjerujem da će se tu ipak naći neko rješenje jer su veliki novci u pitanju. Uvijek se može osnovati neka nova tvrtka za tu svrhu.
Za sada u registru nema promjena vlasnika Tele2:
https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:080492341

S druge strane, to i ne mora biti bitno ako se na natječaj za kupnju Optime jave A1 i Tele2.

Do nekima OPTE nije dobra i traze dlaku u jajetu drvo kao gljiva raste… dobra im cijena i firma!

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 25.625.853 36,90%
2. HT HOLDING D.O.O. 12.090.190 17,41%
3. HPB D.D. 4.234.852 6,10%
4. HANŽEKOVIĆ ANA 2.200.790 3,17%
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 1.155.428 1,66%
6. A1 HRVATSKA D.O.O. 1.085.430 1,56%
7. ADDIKO BANK D.D. 971.500 1,40%
8. PT DRVO D.O.O. 603.500 0,87% + 14.965
9. ALLIANZ ZAGREB D.D. 567.660 0,82%
10. KOPSEJAK KREŠIMIR 507.777 0,73%
UKUPNO 49.042.980 70,62%

New Report

Close