OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovdje je do same prodaje jedno godinu dana, a imamo i nekog tko jako voli zakucati dionicu nakratko na jedno -10% iz čista mira. Ovo prvo i nije tako strašno, a ovo drugo je uvijek potencijalna prilika.

tržište,kakvo bilo da bilo, na kraju uviek bude u pravu.to se pokazalo na LRH gdje su procjene (s brojevima i analizama) bile i 50% više od cijene dobivene prodajom tako da i ovdje treba biti jako oprezan s procjenama i ulaznim cijenama.imam dionice opte s prosjekom ispod 6 kn i to ću držati do daljnjega,ali nakon neugodnog iznenađenja s cijenom kod prodaje eminentne turističke tvrtke LRH, više ne kupujem opte iznad 6 kn

najveći klaun na forumu: drek-na-bidu-drek-na-asku

Pišite vi šta želite….činjenice su jasne…
Vremena je jako malo,dionica slobodnih jako malo, puno lakomih trgovaca želi kupiti puno i jeftino …
Ovo kad krene biti će vatromet…
Sve imate termine…3 qva uskoro, potvrda kupnje Tele 2 od UG, međunarodni natječaj, sigurno i neka informacija o potencijalnim kupcima….
Samo polako … 2-3 mjeseca ….


Iz interview je očito da nerado govori o samoj temi, kao da mu je neugodno, ne govori kao netko kome je stalo do prodaje, čak nastupa kao netko kome je stalo da prodaja ne uspije, em nezna koliko će trajati, em je proces dug, kao da neki alibi stvara da ne uspije.

Naravno da bi HT htio zadržati Optimu i 200.000 korisnika kod sebe. Samo gospodin mora jedno shvatiti, da HT ima 20% i iako HT-u nije u interesu prodaja, ZABA-i itekako jest, jer banka ne želi imati Telekom kompaniju u vlasništvu zauvijek.

UG je za Tele2 platio 220 mil€. Tele 2 je 2018 imao EBITDA 226 mil. Kn. To daje EV/EBIDTA od 7,2. Ako znamo da se za fiksne operatere plaća 10 i više EBIDTA kod preuzimanja. Ako ostanemo, na po meni konzervativnom očekivanju 10( EV/EBIDTA), uz očekivanu EBIDTA kod optime za 2019 godinu od 150 mil.kn. Dolazimo do cijene od čak 21,6 kn. Ako idemo sa omjerom koji je plaćen za tele2 (7,2xEBIDTA bez duga) dolazimo do cijene od 15,55 kn. To kažu svježe brojke koje je UG ponudio ako ih primijenimo na optimu.
Naravno da ovo nije nagovor na kupnju, imam OPT i jako sam zadovoljan.

sve ok,jasno da još nije vrijeme za jači rast i skok preko 7 kn,ali je pravo vrijeme za lagani dokup sve do kraja godine pa kad izađe novi natječaj iduće godine (valjda hoće) biti će to druga priča

Da se Optima proda po 9 kn/dionica ja bih bio zadovoljan.
Da se proda po 10 kn/dionica ja bih bio vrlo zadovoljan.
Na 12 kn/dionica bio bih prezadovoljan.
Na 15 kn/dionica ne bih vjerovao svojim očima i sam bih sebi govorio Vi.
Na 20 kn / dionica bih riješio sve svoje financijske probleme i kopao bih rukama i nogama da odem u prijevremenu mirovinu, a uz to bih postao izrazito religiozan. ;-))

halfte trinken, halfte Šarcu geben


UG je za Tele2 platio 220 mil€. Tele 2 je 2018 imao EBITDA 226 mil. Kn. To daje EV/EBIDTA od 7,2. Ako znamo da se za fiksne operatere plaća 10 i više EBIDTA kod preuzimanja. Ako ostanemo, na po meni konzervativnom očekivanju 10( EV/EBIDTA), uz očekivanu EBIDTA kod optime za 2019 godinu od 150 mil.kn. Dolazimo do cijene od čak 21,6 kn. Ako idemo sa omjerom koji je plaćen za tele2 (7,2xEBIDTA bez duga) dolazimo do cijene od 15,55 kn. To kažu svježe brojke koje je UG ponudio ako ih primijenimo na optimu.
Naravno da ovo nije nagovor na kupnju, imam OPT i jako sam zadovoljan.

Absolutely correct!
Samo što nitko ne uključuje u procjene ‘efekt krda’ – jer kad krene, može dodirnuti i 30kn i 40kn i više po dionici. Potom očekujem stabilizaciju cijene na iznosu transakcije koju spominješ. Ali si nekako konzervativan, no ok. 🙂

vidimo da neki svako malo skidaju s prodaje, ali mislim da nema potrebe za time…obzirom da sentiment još nije u prilog za jači skok i probijanje 7 kn, osobno čekam novi val po bidu kad bude izlazio netko veći i tek onda ću u dokup…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Da se Optima proda po 9 kn/dionica ja bih bio zadovoljan.
Da se proda po 10 kn/dionica ja bih bio vrlo zadovoljan.
Na 12 kn/dionica bio bih prezadovoljan.
Na 15 kn/dionica ne bih vjerovao svojim očima i sam bih sebi govorio Vi.
Na 20 kn / dionica bih riješio sve svoje financijske probleme i kopao bih rukama i nogama da odem u prijevremenu mirovinu, a uz to bih postao izrazito religiozan. ;-))

Kada se kolo zakotrlja prema gore ako se stvari oko prodaje razviju u smijeru u kojem se ocekuje po planu tesko ce bit ostat objektivan koju cijenu ocekivat i kako se postavit, panika i pohlepa imaju svoje ekstreme koja se na burzi brzo odvije u jednom ili drugom smjeru, nadam se da ce u utrku krenit oba kandidata s cim bi stvarno cijeli proces bio itekako zanimljiv, a s tim i volativnost dionice.

Ignore : renči

Pametni skupljaju, oni još mudriji su pozicionirani. Čeka se izvješće Q3. Ako EBIDTA nastavi sa rastom između 15 i 20%, samo nebo je granica.


Pametni skupljaju, oni još mudriji su pozicionirani. Čeka se izvješće Q3. Ako EBIDTA nastavi sa rastom između 15 i 20%, samo nebo je granica.

Meni je za nadokupiti bilo danas povoljno! Racunam na veliki rast tako da nije skupo sakupljati oko 6,5-7,0 kn.. imam ja i preko 7kn kupljenih👏🖐

kako nas majstor drži u šahu i nikako da se istrese po bidu
pa daj prodaj čovječe jer se nećemo pomaknuti do nove godine na ovaj način 🙄

New Report

Close