OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a nezavisna procjena? Da je to saznati…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.



ICTbusiness TV: Nastavak ulaganja HT-a, problemi s cijenom prava puta i radiofrekvencija i prodaja Optima Telekoma

od 24.50 o prodaji Optime.
Spominju se 2 potencijalna kupca, A1 HR i Tele 2. Tako je pisala Renči kako je moguće da baš Tele 2 iskaže interes i u tom slučaju ne treba izmjena zakona.

Super, jedino po odluci AZTNa, u roku od 6. mjeseci od pocetka prodaje se moraju primiti neke ponude, inace prodaju preuzimaju investicijske banke:

"U slučaju da u roku od šest mjeseci od utvrđenog početka prodaje dionica ne bude interesa za preuzimanje Optime odnosno ako podnesene ponude za kupnju dionica Optime ne budu objektivno prihvatljive, HT se obvezuje angažirati investicijsku banku s mandatom za vođenje prodaje Optime."

.. tako da nisam bas uveren da proces moze trajati 12 mjeseci. Vjerojatnije ce se unutar 6 mjeseci sve znati. (a vjerojatno i prije)
[/quote]

Nisam sigurna da li sam razumijela dobro. Misliš da neće biti interesa? U roku 6 mjeseci od početka prodaje trebalo bi biti interesa, ne sama ponuda.
Nakon početnog interesa ide dubinska analiza, a procjena Deloitte je za ocjenu objektivnosti same ponude.
Ako misliš da neće biti interesa možeš pročitati članak B. Ivezića na poslovnom od 05.07.19.
izdvajam crticu

matovilka, 04.10.2019. u 14:12
Važnost Optime je što je HT najradije ne bi pustio da ne ojača konkurenciju. Njegov glavni konkurent, A1 Hrvatska već je prije pokazao interes da kupi Optimu. United Group, kupac Tele2, procjenjuje se, ušao je u Hrvatsku upravo stoga što mu se po prvi put smiješi realna šansa da stekne ovdje i fiksni i mobilni dio poslovanja te tako stvori po prvi put trećeg telekomunikacijskog igrača na hrvatskom tržištu, i to u punom smislu te riječi.

Nisam sigurna da li sam razumijela dobro. Misliš da neće biti interesa? U roku 6 mjeseci od početka prodaje trebalo bi biti interesa, ne sama ponuda.

Ma ne, interesa ce naravno biti, ali pise da unutar 6 mjeseci mora doci i biti razmatrana neka ponuda. Bar sam ja tako shvatio.

Ali ovaj video je ustvari fantastican: Potvrđuje da prodaja Optime 100% ide!!!




Ja da sam na mjestu A1 kupovala bi po raznim racunima i dovela se do 25 % .Docekala bih ili prodaju na medjunarodnom natjecaju ili dala protuponudu za preuzimanje. Free float dovoljan 🙂 Svi mali bi mi prodali za 10 kuna 🙂 I bye bye zaba i HT 🙂

Oprosti Renci ali, kako to misliš bye bye HT I ZABA… Pa oni imaju 50%+. Kakao će VIP doći do 50+ bez Zabe ili HT-ovog djela?
Možda nisam nešto dobro kuzio!?
[/quote]
Pa ide međunarodni natječaj. Nema tu preuzimanja u smislu ZPDD-a. A1 se može javiti na natječaj i ponuditi bolju cijenu od eventualnih konkurenata i stvar je riješena.

To znam i razumijem, ali za to ViPu ne treba skupljati 25% free floata kako kaže Renči.
[/quote]


ICTbusiness TV: Nastavak ulaganja HT-a, problemi s cijenom prava puta i radiofrekvencija i prodaja Optima Telekoma

od 24.50 o prodaji Optime.
Spominju se 2 potencijalna kupca, A1 HR i Tele 2. Tako je pisala Renči kako je moguće da baš Tele 2 iskaže interes i u tom slučaju ne treba izmjena zakona.

Fino, znači natječaj je sada 110% sigurna stvar.
Sada treba samo strpljenja.
A možda i dokup ako na vrijeme kapne lova od ATLN.

halfte trinken, halfte Šarcu geben





Ja da sam na mjestu A1 kupovala bi po raznim racunima i dovela se do 25 % .Docekala bih ili prodaju na medjunarodnom natjecaju ili dala protuponudu za preuzimanje. Free float dovoljan 🙂 Svi mali bi mi prodali za 10 kuna 🙂 I bye bye zaba i HT 🙂

Oprosti Renci ali, kako to misliš bye bye HT I ZABA… Pa oni imaju 50%+. Kakao će VIP doći do 50+ bez Zabe ili HT-ovog djela?
Možda nisam nešto dobro kuzio!?
[/quote]
Pa ide međunarodni natječaj. Nema tu preuzimanja u smislu ZPDD-a. A1 se može javiti na natječaj i ponuditi bolju cijenu od eventualnih konkurenata i stvar je riješena.

To znam i razumijem, ali za to ViPu ne treba skupljati 25% free floata kako kaže Renči.
[/quote]
[/quote]
Naravno da im ne treba 25%, a i upitno je da li bi mogli skupiti toliko bez drastičnog dizanja cijene. A1 ima samo nešto preko 1,5% dionica OPT. ZABA je svoj udjel stekla kroz predstečajnu nagodbu te nije bila obvezna dati javnu ponudu. Budući kupac će nakon natječaja imati tu obvezu.

Ovdje treba shvatiti jednu stvar: A1 (Vip) nece kupiti ni jednu dionicu Optime bez prvotnog due dilligence-a (dubinskog snimanja), ako treba i nekoliko puta, jer je to njihov modus operandi. Za UG grupu ne znam kako rade snimanje potencijalne akvizicije, ali ako su ozbiljni (a jesu), pretpostavljam da rade na slican nacin.

Sto se tice A1, tek ako pozitivno prodje due dilligence, onda eventualno daju ponudu za otkup vecinskog paketa i vjerojatno javnu ponudu uz istiskivanje do 100% i povlacenje dionice s burze.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Iz interview je očito da nerado govori o samoj temi, kao da mu je neugodno, ne govori kao netko kome je stalo do prodaje, čak nastupa kao netko kome je stalo da prodaja ne uspije, em nezna koliko će trajati, em je proces dug, kao da neki alibi stvara da ne uspije.

da kupim ili prodam ?


da kupim ili prodam ?

oboje…od držanja samo gubiš….pripremi keš, stavi naloge na prava mjesta i čekaj.


Uvijek se nakaleme dodatni nalozi kad krene. Ja sumnjam i u 7 danas. 6,70 vrh

kad vidim kakvu su cjenu postigli na LRH nakon godina pregovaranja oko prodaje bojim se da i ovdje ne prođemo slično tj da ovih 6,70 kn bude vrh na natječaju kod prodaje udjela zabe i ht-a jer naše želje su jedno a realnost drugo 🙁

Ovdje je do same prodaje jedno godinu dana, a imamo i nekog tko jako voli zakucati dionicu nakratko na jedno -10% iz čista mira. Ovo prvo i nije tako strašno, a ovo drugo je uvijek potencijalna prilika.

New Report

Close