OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma gle, da daju 15 kuna po diinici skupili bi to za 1 mjesec. Pa to je 17 miliona dionica.
A za pravog igraca koji bi smanjio ovisnost optime od ht to je cista zarada. Neka za 5 godina smanji ovisnost od ht u potpunosti i to je ebitda na 40 %, ali na sumu od 550 miliina kuna. Pa uz malo racunice mozemo doci i do vrijednosti optime puno vece od 10 kuna po dionici, ali za firmu iz struke.

Status Quo: Roll Over Lay Down

@renci
A upravo krece 5G. Sto mislite koliko je jednoj Opte potrebno love cisto da ostane u trci za HTom.

Koliko je A1 potrosio love u zadnjih 5 godina, a koliko je uspio MS uzeti?

Opte jedino sto vrijedi je broj korisnika i to je to. Nista vise, jer sve ostalo je HTovo.

Telekomunikacije su biznis sa iznimno visokom stopom kapitalnih investicija

oreskovic1 OMG opet se vracamo na staro. Optima ima 3000 kilometara optike. 3 tisuće kilometara optike ima i bazne stanice ima i prilicno kosrinika. Optima NEMA samo klijente. Ima INFRASTRUKTURU u koju se ulagalo godinama i equiti od 690 MILIONA kuna. Nije u stecaju, vratila je dugove i posluje pozitivno. U Hrvatskoj je nemoguce izgraditi nesto slicno u vremenu kracem.od 15 godina.. Moze se samo kupiti.5G jos njje krenuo niti u USA, a u Hrvatskoj ćemo se nacekati. Posebno uz HT.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Žica će uvijek davati stabilniju vezu od bilo kakve bežićne tehnologije.


@renci
A upravo krece 5G. Sto mislite koliko je jednoj Opte potrebno love cisto da ostane u trci za HTom.

Koliko je A1 potrosio love u zadnjih 5 godina, a koliko je uspio MS uzeti?

Opte jedino sto vrijedi je broj korisnika i to je to. Nista vise, jer sve ostalo je HTovo.

OPTE ima poprilicno kilometara svoje vlastite optike na koju su spojeni ISKLJUCIVO poslovni korisnici… Otkud tebi takve poluinformacije uopce?


Ja da sam na mjestu A1 kupovala bi po raznim racunima i dovela se do 25 % .Docekala bih ili prodaju na medjunarodnom natjecaju ili dala protuponudu za preuzimanje. Free float dovoljan 🙂 Svi mali bi mi prodali za 10 kuna 🙂 I bye bye zaba i HT 🙂

Oprosti Renci ali, kako to misliš bye bye HT I ZABA… Pa oni imaju 50%+. Kakao će VIP doći do 50+ bez Zabe ili HT-ovog djela?
Možda nisam nešto dobro kuzio!?



Ja da sam na mjestu A1 kupovala bi po raznim racunima i dovela se do 25 % .Docekala bih ili prodaju na medjunarodnom natjecaju ili dala protuponudu za preuzimanje. Free float dovoljan 🙂 Svi mali bi mi prodali za 10 kuna 🙂 I bye bye zaba i HT 🙂

Oprosti Renci ali, kako to misliš bye bye HT I ZABA… Pa oni imaju 50%+. Kakao će VIP doći do 50+ bez Zabe ili HT-ovog djela?
Možda nisam nešto dobro kuzio!?
[/quote]
Pa ide međunarodni natječaj. Nema tu preuzimanja u smislu ZPDD-a. A1 se može javiti na natječaj i ponuditi bolju cijenu od eventualnih konkurenata i stvar je riješena.



Ja da sam na mjestu A1 kupovala bi po raznim racunima i dovela se do 25 % .Docekala bih ili prodaju na medjunarodnom natjecaju ili dala protuponudu za preuzimanje. Free float dovoljan 🙂 Svi mali bi mi prodali za 10 kuna 🙂 I bye bye zaba i HT 🙂

Oprosti Renci ali, kako to misliš bye bye HT I ZABA… Pa oni imaju 50%+. Kakao će VIP doći do 50+ bez Zabe ili HT-ovog djela?
Možda nisam nešto dobro kuzio!?
[/quote]
Ht i zaba nisu jedna firma 🙂 kako bi zaba objasnila vlasniku u Italiji ? Nakon slijedece godine nema vise drag along, zar ne ? Ako se ne proda u 1 godinu, svatko svojim putem ide. Zaba svojim, a HT svojim.Eto tako.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ima tu preuzimanja po zpdd jer u protivnom bi mali dioničari gledali s tribine.

http://www.seebiz.eu/ht-podnio-dokumentaciju-o-pripremi-postupka-prodaje-optima-telekoma/ar-195676/
Cijeli proces vodi HT, uz strogi nadzor povjerenika za koncesiju. ZABA to masno plaća i ne postoji nikakva šansa da ide samostalno prodavati svoj paket. Ne treba zaboraviti da se blago favorizira eventualni treći operater.

nina1 – to je istina, ali je drag along i zajednicka prodaja HT i ZABA ogranicenog trajanja. Nakon godine dana svatko ide svojim putem s tim da HT ne smije kupiti Optimu.
A gleda bjezanja Sikirice po 5 kuna, evo jedan zanimljiv link i mozda ima veze s bjezanjem iz Optime::

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/625641/luksuzni-hotel-na-bacvicama-ciji-su-vlasnici-osumnjiceni-za-davanje-mita-i-dalje-bez-dozvole-i–gostiju-evo-sto-su-nam-otkrili-u-gradskoj-upravi-te-kakva-je-sudbina-zaposlenih

Status Quo: Roll Over Lay Down

Nisam naišao na podatak da je drag along ZABA-e i HT-a vremenski ograničen. Pa HT je već predao dokumentaciju o pripremi prodaje. Šteta što ta dokumentacija nije javno objavljena da vidimo koji se paketi nude. Po meni HT+ZABA (54,31%)!

New Report

Close