OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da se optima proda pravom konkurentu HTa bila bi tu prava premija. Da se proda nekome tko ce smanjiti izlozenost optime HTu tada bi se postigla orava stvar i za drzavu i gradjane i za nas dionicare. Ali koga je to u RH briga ? Koga je uopce briga da se uvede konkurencija i zaustavi nazadovanje IT sektora ?
Ovako mislim da ce ici najmanje za equity uz nekakvu premijicu. Pa cemo i dalje nazadovati kao i do sada. U svakom slucaju, mi dionicari cemo dobro proci, ali mozemo i bolje. Da nije Republika Hrvatska onda bi bolje prosli. Ovako….

Status Quo: Roll Over Lay Down

Kakve su bile procjene o mogućoj cijeni preuzimanja prije 2 godine, prije nego što je produljeno upravljanje?


Ako je zaba bila voljna platiti loan platila 110 miliona kuna vodjenja i uoravljanja optimom HT u i ako je 8 % kamate nakon 5 godina je nesto vise 130 miliona kuna vrijednost toga i izjavili su da je to u prodaji najmanje 20 % udjela u optimi i to sve prije pripajanja h1 znaci da su je tada vrednovali 10 kuna po dionici . U medjuvremenu su pripojili h1. Koliko bi to grijedilo u prodaji ? Ako je optima u stanju vracati 50 do 60 miliina kuna kredita godisnje i poslovati s dobiti, koliko to vrijedi u prodaji ?
Ako optima zaradi 550 miliona kuna neka HTu plati i 200 miliina kuna godisnje, ostaje 350 miliona kuna i neka radi s tim kao i HT 40 % ebitda ( oni upravljaju ) i pomnozite sa 7 ebitda. Ili pomnozite sa 6 ebitda. Koliko optima vrijedi ? Po meni su ovo jos uvijek niske valuacije. BTW mislim da je i petrokemija ok. 🙂
Kod optime.je jedini rizik Republika Hrvatska. Ali to je jedna posebna priča.

Sve 5!
Ali da te ohrabrim. I sebe.
Zar bi bilo moguće da se ovdje netko tko predstavlja RH usudi nešto kemijati pred medjunarodnom publikom? Čisto sumnjam. Očekujem apsolutno čistu igru i target mi je besramno visok. 🙂
Ajmo sad na cifre. Uz sve izlamentirano 10-20 puta, nije mi jasno da ima prodavača ispod 10kn po dionici. Ok, žele trejdati. Pa izvolite. Ja čekam do Uskrsa ili do +25kn po dionici.
Ti renči? Koji ti je target i do kada?
🙂

Nije 25 kuna. Napisala sam – najmanje equity + premija to su moja ocekivanja. Za premiju sve ovisi sto ce biti. Za medunarodni natjecaj je dovoljno da AZTN kaze ovaj moze, ovaj ne moze. Ili da HT dovede svog igraca, koji moze.
Do kada, pise u rjesenju AZTN.

Status Quo: Roll Over Lay Down

ja presretan ako bude 25+ kn makar sumnjam iskreno… nisam strucnjak kao sto ponavljam vec 100 put ana ovom forumu.. ali dao bog 25+!


ja presretan ako bude 25+ kn makar sumnjam iskreno… nisam strucnjak kao sto ponavljam vec 100 put ana ovom forumu.. ali dao bog 25+!

ma i sad 10 kn bih bio vrlo zadovoljan

ignore: one

Zanima me kakvo bi objasnjenje dali ovi iz AZTN i iz HT. 😉
Mislim da je tesko da bi se to dogodilo. ;))

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ja da sam na mjestu A1 kupovala bi po raznim racunima i dovela se do 25 % .Docekala bih ili prodaju na medjunarodnom natjecaju ili dala protuponudu za preuzimanje. Free float dovoljan 🙂 Svi mali bi mi prodali za 10 kuna 🙂 I bye bye zaba i HT 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down


Ja da sam na mjestu A1 kupovala bi po raznim racunima i dovela se do 25 % .Docekala bih ili prodaju na medjunarodnom natjecaju ili dala protuponudu za preuzimanje. Free float dovoljan 🙂 Svi mali bi mi prodali za 10 kuna 🙂 I bye bye zaba i HT 🙂

Ja ne bih.



Ja da sam na mjestu A1 kupovala bi po raznim racunima i dovela se do 25 % .Docekala bih ili prodaju na medjunarodnom natjecaju ili dala protuponudu za preuzimanje. Free float dovoljan 🙂 Svi mali bi mi prodali za 10 kuna 🙂 I bye bye zaba i HT 🙂

Ja ne bih.
[/quote]
Ja bas mislim da igraju rizicnu igricu koja im se moze razbiti o glavu drzeci dionicu nisko. Ali kako su zasticeni do kraja natjecaja i danim vremenkm upravljanja optimom HT vjerojatno racuna na prodaju u zadanom roku. Ali ako je ne prodaju moglo biti vatreno :). Preuzeti im ispred nosa 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

@renci,
teško je izvediva opcija na tržištu kupiti 25% OPTE a da cijena po dionici ne ode na preko 40kn, 50kn ili više. Da je bilo moguće, odradili bi.


@renci,
teško je izvediva opcija na tržištu kupiti 25% OPTE a da cijena po dionici ne ode na preko 40kn, 50kn ili više. Da je bilo moguće, odradili bi.

Tako su i Pivci vrednovali Kras i cijena dionice bila ispod 400kn a oni u “bezrazloznom” velikodusnom dokapu dali-dobili po 400kn. A onda se nesto malo situacija izmjenila i sami znate sto se dalje dogodilo. Tako mislim da ne treba nikako pretjerivati sa 40 ili vise kuna ovdje… na TK da dode pravi kupac na i do 15kn bi imao preko 30% za dobro jutro!

New Report

Close