OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Izgleda da je rasprodaja završila s današnjim danom?

onda bi uskoro moglo biti počiščeno ovo do 6,50 kn a sutra i do 7 KN (moje mišljenje)
[/quote]
A moje mišljenje je da će sutra biti pročišćeni ono do 6 pa onda ono do 5,5. Svatko ima mišljenje.

Tko tu koga čisti nije baš jasno, RBA malo prodaje koliki su prometi, znači netko skuplja i to dobro. Drvo po nešto i stalno dokupljuje bez obzira na cijenu, valjda znaju što rade, ili ne?

ZAGREBAČKA BANKA D.D. 25.625.853 36,90%
2. HT HOLDING D.O.O. 12.090.190 17,41%
3. HPB D.D. 4.234.852 6,10%
4. HANŽEKOVIĆ ANA 2.200.790 3,17%
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 1.155.428 1,66% – -25000
6. A1 HRVATSKA D.O.O. 1.085.430 1,56%
7. ADDIKO BANK D.D. 971.500 1,40%
8. PT DRVO D.O.O. 577.215 0,83% +9100
9. ALLIANZ ZAGREB D.D. 567.660 0,82%
10. KOPSEJAK KREŠIMIR 507.777 0,73%
UKUPNO 49.016.695 70,59%
Očekujem napuštanje ovih “smijesnih” razina i proboj 7kn! Sve se vise blizi odluka, a i FI za Q3 koje bi trebalo biti iznad ocekivanja!


Dobro se kupnja naslagala. Tko je mislio prodati očito je izašao..

sad je oko 230.000 dionica na kupnji na 6 kn i iznad..ako danas nitko ne poklopi odmah na otvaranju,onda je očito prodavač jučer prodao što je mislio i cijena će pomalo krenuti na raniju razinu odakle je srušena ovom rasprodajom

u prvih desetak naloga kupuje se/potražuje oko 280.000 dionica…da vidimo dokle će kupci biti strpljivi na bidu?😎

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

iako je na bidu na 6 kn oko 300.000 dionica,mislim da svi uzalud čekamo jer nema više rasprodaje,veliki prodavač jučer je prodao što je imao namjeru..sad možemo čekati ovako do natječaja za 2 mjeseca ILI polako početi akumulaciju po nešto višim cijenama do 7 kn /iako je do 7 kn samo 50000 dionica pa kad rast krene ulovit će samo oni s najbržim prstom/
na tragu stotinu do sada ispisanih stranica, početnu cijenu očekujem na 10 kn a onda pripetavanje između UG i A1 pa..sretno svim ulagačima s opte 🙂

U zadnja dva dana izgleda kao klasična rasprodaja na “silu”. Pitanje je zašto i da li netko nešto zna.
Znamo da čekamo odluku AZTNA-a vezano za tele2 i Novi zakon o medijima.

Pratim OPTE zadnjih 200 stranica, novi sam na burzi i strpljivo od početka trejdanjem skupljam optimu.
Javljam se da iznesem svoje viđenje ove situacije ponovnog pada na 6 kn koje iz mog ugla gledanja nudi više logičnih opcija u koje vjerujem:

1. Taj netko tko je prodavao nije prodavao sve u padu do 6 kn nego mozda samo do 6.5 kuna i kasnije kupovao za jeftinije – zahvaljujući samom sebi i “drhtavim ručicama” povećao broj dionica

2. Taj netko tko je prodavao, prodavao je nekome kome je htio da jeftino kupi dionice, a sam je bio zadovoljan cijenom koju je postigao

3. Nije potrebna pretjerano velika količina novca na ZSE da određuješ cijenu kako tebi paše, a pogotovo ti ne treba velika količina novca ako sam od sebe kupuješ ili si prodaješ dionice uz to izračunaš moguću reakciju tržišta i znaš što se događa u idučih pola sata trgovanja

tocno je ovo sto je diplomat22 napisao.
zamislite da imate 10 000 000 kn. pa na ZSE bi bio potres da to zelite koliko smo mi malo trziste obzirom na brj firmi koje kotiraju na ZSE i obzirom da u HR dionicama trguje oko 20 000 ljudi sto je oko 0.5% populacije.


U zadnja dva dana izgleda kao klasična rasprodaja na "silu". Pitanje je zašto i da li netko nešto zna.
Znamo da čekamo odluku AZTNA-a vezano za tele2 i Novi zakon o medijima.

Apsolutno nije bilo razloga u danu ju tako zatući, pokazuje iskustvo jer od pada ništa nije objavljeno što bi mogli podvesti kao razlog pada…
Zaključak, pad nema veze s dionicom nego ima veze isključivo sa subjektivnim stanjem prodavača

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Ovo je već ne znam koji put isti scenarij. A razlozi tih učestalih promjena su sljedeći:
1. Atraktivna dionica što se vidi po prometu.
2. Zna se što će se događati sa dionicom za tri mjeseca.
3. I dalje je špekulativna jer se ni jedna strana (regulatori, konkurencija i/ili novi igrači na tržištu) ne izjašnjava.

U top 10 je drvo nešto malo dokupilo i nema velikih izlazaka. Mozda je upravo kako je diplomat napisao netko zatresao i jako puno kupio jeftino. I danas se moglo kupiti ispod 7 masu. Još se osjećaju mali potresi. Mene ovo srićom mimoišlo jer sam prije pada dokupila po 7.


U top 10 je drvo nešto malo dokupilo i nema velikih izlazaka. Mozda je upravo kako je diplomat napisao netko zatresao i jako puno kupio jeftino. I danas se moglo kupiti ispod 7 masu. Još se osjećaju mali potresi. Mene ovo srićom mimoišlo jer sam prije pada dokupila po 7.

ne bih rekao da to ima ikakve veze..prije će biti da su to rasprodane do kraja one založene dionice od sikirice

New Report

Close