OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Možda se i pt drvo istresa njemu je prosjek malo ispod 6 kn..
Dok ne vidimo tko fali u top 10 nećemo znati

Ako je prije par dana dionica bila PMS a šta je ovo danas ,porod na carski rez. Ovakve stvari se ne deśavaju bez veze . Imam poprilicno komada ali ovo baš ne miriše na dobro.

najvrednije stvari u životu su besplatne

Imali smo već takve situacije. Ići će nova konsolidacija, pa novi pokusaj proboja vjerojatno. Koliko ja znam, nema nikakvih novih vijesti.

A to su napisali i iz same kompanije: https://zse.hr/default.aspx?id=93961

Ovdje su reakcije vrlo snažne i stalno je mnogo njih u strahu. Puno je spekulanata, a još vise spekulacija.. Biznis je stabilan i teče “as usual”

Ovdje obzirom na volatilnost i gorenapisano treba biti vrlo tvrdoglav i strpljiv. Dakle, ovo nije dionica za svakoga.


…Slon u staklarniku

?
problem spojenih posuda (na slabo likvidnom tržištu)..
možda mu je hitno trebala likvidnost da kupi Kraš u korekciji?


Ako je prije par dana dionica bila PMS a šta je ovo danas ,porod na carski rez. Ovakve stvari se ne deśavaju bez veze . Imam poprilicno komada ali ovo baš ne miriše na dobro.
bilo je jako čudno, danima su veliki prometi iznad 7 kn, ali baš veliki, dobro se držala iznad tih 7 kn sve do jučer popodne. Imao sam samo 8000 kom čisto za slučaj proboja 7,30 tako da sam nakon onih udara po bidu izletio tek na 6,40 kad sam vidio šta ide i onda uletio na 6 i 6,15 natrag i pola prodao na 6,40. Nimalo ugodno jer u tom trenutku tražiš neku vijest koja je mogla sve to pokrenuti ali je nema… ovo je neviđeno, tako srušiti dionicu kao da ide smak svijeta je jako čudno ako nema vijesti. Jače ulazim tek iznad 7,30 ili na neku odličnu vijest, do daljnjeg sam vrlo malo izložen u OPTE.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Aktivirali su se stop nalozi.
I mentalno stop nalozi.

Jel RBA sada vani

Tehnički gledano, proboj nije uspio i drhtave ručice su prepustile dionice novim ulagacima. No Big Deal. Uspjet će iz nekog drugog pokušaja.

Opcenito, filtracija i rotacija su dobre. Otpadaju oni koji ne mogu ili ne zele čekati i dolaze novi. Trejderi trejdaju. Sve ostaje po starom.

Ovaj scenario je poznat i več viđen na ovoj dionici nekoliko puta, ali vi nikako naucit lekciju…

Nitko u normalnim okolnostima nebi prodao na ovkaav način, osim da mu treba djetetu za operaciju u americi. Dakle, ovo sigurno nije neki forumas, prije je Mr. Š iz krasa odlučio vratiti djeci igračke nakon što je skupio 20 posto tamo. I na ostalim dionicama u isto vrijeme bio je isti obrazac.

P. S. Drvo jako malo kupuje što je vidljivo iz top 10 tak da je to još jedan argument mojoj teoriji

Površnim zbrajanjem većih prodajnih naloga dolazimo do broja od cca 350.000 prodanih dionica po bidu iza 13:30 sati. U 14:53 tip je po jednom nalogu prodao 124.508 komada i poklopio sve od 6,40 do 6,00. Preko 40.000 komada je prodao na 6,00 kn, u tri navrata, zadnje u 14:56, iako je bid bio spreman platiti i više, već u 14:58 tržilo se po 6,60!!! Zašto netko hoće prodati jeftinije? Ili vidi bolju priliku. Ili kapitalizira dobit. Ili kiti prijatelje. Hvala mu jer sam bio spreman platiti više. Možda sam pogriješio, što je tu je. Povijest se ponavlja od razina 2,3,4,5,6,7 kn. Bitno da proces prodaje ide dalje, i da izvješće bude OK.

Zašto je puno njih u ovom padu kupovalo po 6,00-6,40kn svima je jasno nakon što je dionica došla do 7,30kn.
Zašto se netko s tolikom količinom istresao do 6,00kn kad je mogao manjim tempom prodati po 15% većoj cijeni, to nikome nije jasno.
Nadamo se da je prodavatelju trebala hitna lova odnosno da nije ništa načuo.

New Report

Close