OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@metalik

Napisao sam prošli tjedan da ako OPTE pređe 7 kn ide na 10kn, to je tehnička
stvar i volio bih da se to desi, jer bi se dio zarade prenio i na druge dionice.
Također sam nekoliko stranica prije napisao, da jedini razlog zašto već sada
cijena Optime nije na 10kn je zbog te male nesigurnosti oko prodaje i donošenja
novog zakona za koji sam gore postavio pitanja.

Općenito ako se desi prodaja Optime (a volio bih da se desi), to bi bila odlična
stvar za tržište kapitala, nakon zadnje grozne dvije godine krize u Fortenovi (čak
ni ne želim spominjati onu užasnu riječ na A).

Nemojte apriori osuđivati ljude koji postave čisto zdravorazumsko pitanje, jer svi mi
u konačnici želimo zaraditi, a izbjeći moguće greške i gubitke.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

@BudFox – link na članak ili izjavu nekoga iz UG grupe da je zainteresiran za kupnju Optime ne postoji. Nigdje to oni nisu javno izjavili. Niti ne znam zašto bi.
Jedino što postoji je da netko tko se primarno bavi sadržajem i posjeduje tv prava za gomilu sadržaja (UG) ulazi na HR tržište. Kupnjom Tele2. O Optimi ni riječ. Ono što dalje postoji je teorija. Teorija da ne bi ni kupovali Tele2 da nisu zainteresirani za proširivanje na fiksnu telefoniju + IPTV providera koji će im biti kanal za prodaju tog svog sadržaja koji imaju. Jer im sam Tele2 sam za sebe, u njihovom portfelju, nema smisla. Pa imaju opciju razvijati novog providera ili preuzeti Optimu, koja treba ići u prodaju za 3-4 mjeseca. Iz prijašnjih događanja i rekao bih, logike, ‘znamo’ da je A1 zainteresiran za Optimu. Sada pretpostavljamo da je i UG zanteresiran.
Sve to je ponovljeno stotine puta ovdje na topicu.

Sad, koliko ta teorija drži vodu, neka odluči svatko za sebe. Meni drži pa sam unutra. Na javnu informaciju o tome da UG kupuje Tele2, tržište je reagiralo skokom cijene sa cca 3 kn po dionici na cca 6,5-7, tamo negdje u lipnju. Očito ih ima i još koji misle da teorija drži vodu. A da je sigurno, prilike za zaradu ne bi bilo.

Jedan dio sadašnje cijene je priča oko UG.
Ali onaj najznačajniji dio je to što je prodaja sve bliža.
Nebitno za priču oko UG, jednom kad se raspiše natječaj s istaknutom cijenom gledat ćemo veću cijenu na burzi nego ovu sada.

treba biti strpljiv i ne prodavati dionice opte još par mjeseci i onda bi trebao ići javni natječaj pa će se vidjeti na čemu smo

A vi znate tko je ovdje tko i koiko ima komada ičega?

I tko špekulantima brani da se iskrcaju?

@BudFox – budući nitko od ekipe koja je “vidjela” prijedlog novog zakona i “zna” da u njemu više nema zabrane posjedovanja telekoma i televizije ne želi poslati link gdje to piše, mogu vam poslati malo više informacija iz kojih se vidi da zabrana nije u potpunosti uklonjena, niti da proces ide glatko niti da će novi zakon biti donešen uskoro.

Podsjećam – procedura donošenja zakona je da prvo ide na javnu raspravu, pa po završetku rasprave na Vladu. Kod zadnjeg donošenja Zakona o elektroničkim medijima taj proces je trajao preko 5 mjeseci, a za ovaj prijedlog Zakona javna rasprava još nije niti počela.

http://www.h-alter.org/vijesti/delozirali-javni-interes

http://www.h-alter.org/files/repository/2019/08/zem_nacrt_prijedloga_26.07.19..docx

Posebnu pozornost obratite na članke 61, 62 st. 2 i st. 4.

Do kraja tjedna se predviđala sedmica, mislim da smo puno bliže šestici do kraja tjedna.

je nitko niti ne komentira niti

5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 1.251.543 -80.000
9. SIKIRICA ZORAN 519.819 out

… novih “velikih” igrača u top 10 nema niti ih je bilo od kada je počeo ovaj ringišpil ali zato stari veliki igrači, što poiskakali, što bitno prikratili…samo strpljivo, samo skupljati, i 6,5 kn je bagatela, ide to na xx kada se otvori natječaj i za god. dana i ug i a1 puste krv jedan drugome ndmečući se tko će više preplatiti ovaj stečajni biser…samo, nešto me kopka, zašto je a1 kupio amis i metronet ako pikira opte i zašto bi ug uopće sudjelovao na natječaju ako mu regulator još nije odobrio niti koncetraciju sa tele2 a e zna se niti da li će ili kada će…nemojte sada novi zakon, niti to se ne zna ni da li će, niti kada će…

ništa, ćeka se, samo strpljivo…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ali zato itekako ima nizim, manje vidljivim pozicijama. Strpljenje je dosad dalo 300%. Vidjet cemo koliko ce dalje.
Ima nesto i u apstinenciji.:-):-)

A što se tiče AZTN odobrenja za Tele2 … predizborne su godine, većina u saboru je tanka, N1 i Nova su poprilično utjecajne i da im ideš kontra vlasnika neodobravanjem preuzimanja koje je već objavljeno… nisu toliko ludi. 🙂

Barbosa, aj ti reci zakaj je A1 kupio Amis (to je zapravo bila kupovina TAGa, ne A1) i Metroneta ako je već prije kupio Bnet, Total tv, neke sitne firme iz Križevaca, Karlovca itd.
A sad da ti velim zakaj bi kupili Optimu – zbog tržišnog udjela. Iz istog razloga zakaj Amis i plus još neki u slučaju Metroneta.

Bit ce natjecaj i neka se javi tko zeli.
Vjerovatno ce biti i onih o kojima se joa ni ne prica.

New Report

Close