OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Novi zakon je u izradi i u onom draftu sto smo vidjeli nigdje ne pise eksplicitno da vlasnik tv kuce ne moze kupiti telekom. Nigdje. Tko pokaze tu recenicu placam janje.
Pise hrpa stvari koja se moze tumaciti ovako i onako.
A u starom zakonu je slicno.
Jedna agencija trazi misljenje druge itd.
I ljudi, pa zar stvarno mislite da bi se krenulo u transakciju te velicine da to nije vec rijeseno na nekoj drugoj razini?:-)
I da advokati od UG nisu nasli put kojim se to i kroz postojeci zakon moze.
Ne budite smijesni.

…kolega Darkwanderer….šta mislite kolika bi bila cijena na burzi da A1 počne kupovati dionicu OPTIME..i da to svima bude vidljivo…kad bi htijeli kupiti npr 10 000 000 dionica…cijena bi već sad bila preko 10 kn…


Ali ako dionica vrijedi 12 kn zar im nebi bilo dobro da ju A1 kupuje po npr. 1,60 kn ili 2,00 ili trenutnih 6,50 kn.

Ako njihova ponuda na kraju bude najbolja – uštedili su nešto novaca u javnoj ponudi, a ako netko drugi da bolju ponudu – mogu prodati i lijepo zaraditi.

Pa nije valja da oni ne vole novce?

Drugi razlozi zašto A1 ne kupuje su:

– A1 procjenjuje da optima ne vrijedi puno više od 1,60 kn

– A1 procjenjuje da postoji velika šansa da do prodaje uopće ne dođe – već da HT odugovlači do 03/2021 i onda kada izgubi prava za upravljanje raščerupa Optimu i uzme im sve korisnike koji vrijede

– forumaši imaju više znanja informacija od A1

Stoga se novim rješenjem AZTN-a određuju nove mjere, uvjeti i rokovi koje sudionici koncentracije moraju ispuniti u narednom razdoblju, s ciljem da se Optima očuva kao treći neovisni takmac na mjerodavnom tržištu odnosno da se kroz postupak prodaje Optime otvori mogućnost stvaranja trećeg operatora na hrvatskom telekomunikacijskom tržištu. Stoga je novim rješenjem utvrđeno da će u slučaju da tijekom postupka prodaje dionica Optime budu podnesene dvije ili više jednako vrijedne ponude, prednost pri kupnji imati ponuditelj koji u trenutku kupnje nije prisutan na konkretnom mjerodavnom tržištu.

Odgovor zašto A1 ne kupuje na burzi.
Zašto ljudi ne vole čitati?

U Rjesenju pise da ako ne bude prodana na natjecaju da HT gubi upravljacka prava koja se prenose na nepovezanu osobu.
Znaci HT ispada iz sedla svakako.
Mogu prodati dok su u sedlu, dok imaju drag along opciju i za Zabine dionice, sto je svakako bolje nego dok nisu.
Jer Zaba ce sigurno brinuti o tome da dobije maksimum. Zaba je ovdje glavna, ne HT.
HT je samo manager. Nije glavni vlasnik.
To se ispusta iz vida. Skroz.
Darkwanderer izmislja teorije i muti vodu, a sve je jasno. Sve pise.
Bez veze.

Iz rješenja AZTN vidljivo je da A1 nema što tražiti na natječaju. Optima mora ostati treći neovisni operater, to eksplicitno piše.
Druga stvar natječaj je samo za HT-ove dionice. Kada će ZABA prodati svoje dionice, prije ili u natječaju to ćemo vidjeti. Inače bilo bi zanimljivo oglasiti međunarodni natječaj i onda isključiti operatere koji obavljaju djelatnost audiovizualnog programa. Baš me zanima kako bi izgledao taj oglas. Istina da se znamo sramotiti, ali toliko ipak NEEE.

Pišete svašta, na natječaj se naravno može javiti i A1 s stim da onaj ponuđač koji ne posluje na našem tržištu ima prednost.

“…s ciljem da se Optima očuva kao treći neovisni takmac na mjerodavnom tržištu odnosno da se kroz postupak prodaje Optime otvori mogućnost stvaranja trećeg operatora na hrvatskom telekomunikacijskom tržištu.”

Ovo je citat iz rješenja AZTN, on isključuje oba postojeća operatera. Ne vidim kako bi prodajom Optime A1, ista ostala “treći neovisni takmac”???

Po tebi ovi iz AZTN pišu gluposti.

Da stavimo u kontekst:

“s ciljem da se Optima očuva kao treći neovisni takmac na mjerodavnom tržištu odnosno da se kroz postupak prodaje Optime otvori mogućnost stvaranja trećeg operatora na hrvatskom telekomunikacijskom tržištu. Stoga je novim rješenjem utvrđeno da će u slučaju da tijekom postupka prodaje dionica Optime budu podnesene dvije ili više jednako vrijedne ponude, prednost pri kupnji imati ponuditelj koji u trenutku kupnje nije prisutan na konkretnom mjerodavnom tržištu.

..znaci i netko tko je prisutan na trzistu moze sudjelovati….


UG po trenutnom zakonu o elektroničkim medijima nemože kupiti Optimu. Novi zakon je u izradi, ali niti će se brzo donesti niti je po njemu čisto jasno da se može imati telekom i televizija.

Slažem se da Optima nešto vrijedi, ako nema prodaje, onda je to manje od HT-ovih 3,4 EV/EBITDA.

Mo#e , i ima načina , vjerovali ili ne .Tko mi plati janje , odat ću mu tajnu –

Nisam baš pratio temu u zadnje vrijeme, ali imam par pitanja:

Da li je stvarno još uvijek na snazi zakon koji brani UG grupi da kupi Optimu?

Ako je na snazi, zna li tko da li je u procesu(javnoj raspravi) donošenje novog zakona i da li će i kada biti donesen novi zakon koji će dopustiti UG grupi da posjeduje TV stanicu (Nova TV, N1) i Optimu telekom?

Da li tko ima link na članak ili izjavu iz UG grupe koji kaže da je UG grupa eksplicitno zainteresirana za kupnju Optime, nakon što kupi Tele2?

Ako sam dobro shvatio trenutni zakon ne brani UG grupi da kupi Tele2, jer oni nemaju IPTV
platformu i ne distribuiraju TV sadržaj kao Optima.

Ispravite me ako sam ovo gore krivo napisao, jer sam u skroz drugim stvarima.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

@budfox

Ovdje piše da bi mogao biti donesen u trećem kvartalu ove godine.

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/united-group-preuzimanje-tele2-uznemirilo-i-telekome-i-televizije/

Al sad nam je bar jasno iz kojeg miljea dolaze trolovi. Ista meta – isto odstojanje.

Ubuduće, vrti forum unazad i pronadji sam sto te zanima kao sto to cini većina nas.

@one

Hvala na linku, ali tamo nema odgovora na moja pitanja

Što bi ovo dolje trebalo značiti?

“Al sad nam je bar jasno iz kojeg miljea dolaze trolovi. Ista meta – isto odstojanje.

Vrtim forum danas ujutro, pa mi ništa više nije jasno, jer sam mislio da je kupnja Optime, već gotova stvar po pisanju kolega

“Ubuduće, vrti forum unazad i pronadji sam sto te zanima kao sto to cini većina nas.”

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close