OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zasad sve ide po planu.
Rjesenje ima zakonsku snagu.
Zato se i provodi.


… i da, kod tog pretvaranja Zabi i ht-u je dionica vrijedila 10kn, pa mislim da je više nego jasno koliko im vrijedi danas nakon stabilizacije poslovanja i prodaje kupcu koji ih želi… 👍

Ako zabi vrijedi 10, skoci do poslovnice i probaj dic kredit s zalogom na dionice, i objasni im da vrijedi 10
javi kako je proslo



… i da, kod tog pretvaranja Zabi i ht-u je dionica vrijedila 10kn, pa mislim da je više nego jasno koliko im vrijedi danas nakon stabilizacije poslovanja i prodaje kupcu koji ih želi… 👍

Ako zabi vrijedi 10, skoci do poslovnice i probaj dic kredit s zalogom na dionice, i objasni im da vrijedi 10
javi kako je proslo
[/quote]
Evo kako bi proslo kod RBA!
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 25.625.853 36,90%
2. HT HOLDING D.O.O. 12.090.190 17,41%
3. HPB D.D. 4.234.852 6,10%
4. HANŽEKOVIĆ ANA 2.200.790 3,17%
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 1.331.543 1,92%( -20000)
6. A1 HRVATSKA D.O.O. 1.085.430 1,56%
7. ADDIKO BANK D.D. 971.500 1,40%
8. ALLIANZ ZAGREB D.D. 567.660 0,82%
9. SIKIRICA ZORAN 519.819 0,75%
10. KOPSEJAK KREŠIMIR 507.777 0,73%

Uspije li United spojiti Tele2 i Optimu, stvorit će telekom od 2,2 milijarde kuna

Naslov zlata vrijedi! 👏👏🖐

Ajde neka smo se Sikirice riješili(ostali su ipak predvidljivi), pretpostavljam da je jučer prodao 74.264 kom što mu je bilo ostalo da dođe na 0.
Ostaje mu znači na drugom računu 445 t. komada koji nije diran tj. te su založene.

@Pongo

Zaba i HT puno očekuju od nove zajedničke usluge


čini mi se da se “kartel” baš i neće zadovoljiti sa samo 8,00 kn po dionici
čekaju nas zanimljiva vremena


ja se vodim s onom formulom 7xEBITDA-neto dug/br dionica što otprilike iznosi
(7x150-400)/69,5=9,35kn minimalno, a onda sve ovisi o broju ponuditelja

Lajkam ovaj pristup. Jednostavno i jasno.
I dobro da si napisao ‘minimalno’.
Jer je moguć ovaj scenarij:
– multiplikator ne bude 7, već 10 ili 12
– EBITDA bude veći
– dodati premiju
– dodati i trećeg zainteresiranog. Iako su i 2 dovoljna za zgodno ‘pripetavanje’
– na tržištu dugo nije bilo ovakvog dogadjaja.

Kad to sve stavimo u formulu, cifra sa 9,35 može doći do 19kn ili do 29kn…
Zvuči nemoguće ali zvučalo je nemoguće i sa 1,7kn doći na 6,15kn. I puno drugih ‘nemogućih’ cijena i skokova je ovaj ZSE već imao…



… i da, kod tog pretvaranja Zabi i ht-u je dionica vrijedila 10kn, pa mislim da je više nego jasno koliko im vrijedi danas nakon stabilizacije poslovanja i prodaje kupcu koji ih želi… 👍

Ako zabi vrijedi 10, skoci do poslovnice i probaj dic kredit s zalogom na dionice, i objasni im da vrijedi 10
javi kako je proslo
[/quote]

Koliko ja znam to je bila cijena pretvaranja i to je činjenica a ovo vaše je skroz van konteksta

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Rijetko koja dionica koliko vidim izaziva toliko kontroverzi kao Optima. Mrze je bivši vlasnici, mrze je vlasnici ostalih predstecajaca, mrze je svi koji su je ikad gledali i razmatrali, ali se nisu usudili kupiti je, mrze je svi koji su dobili “šaku u nos” jer ni dan danas ne razumiju gdje lezi i kolika je vrijednost kod Optime.

Dakle, mrze je svi. Ili skoro svi. Sva sreća da postoje i oni malo promocurniji koji na mržnji “znaju izgraditi slucaj” i koji nisu drvene Marije i razumiju da su pogriješili. Zahvaljujući upravo takvima, ova priča se razvija u željenom smjeru i na sreću onih koji ne mrze, cijena raste. 👍

Svi su imali priliku dokupiti oko 5 kuna, pa i ispod toga sredinom kolovoza.
Meni je uletilo još 10000 komada po 5,15.
Čekam rasplet u sječnju 2020. godine potpuno miran i zadovoljan.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

ne zelim na sada zvucat glupo.. ali ako je 10 tolko sigirno zasto bi itko prodaval sad ispod 10 ? ajd mozda nekom treba lova ali sumnjam da su u dionicama oni koji skupljaji za Kruh pa im sad treba kao.. ok mozda je neko uso po 2kn pa oce nes izvadit van..

dionicar
Zašto se prodavalo i ispod 1.60?

New Report

Close