OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A dug kolega tizian…veličina duga nije bitna u vašoj računici?

Imam dionice Optime ali htio bi malo realnosti.

A vi kao znate odrediti kako će dug utjecati na cijenu?
Isto kao što znate procijeniti vrijednost imovine i korisničke baze?
Ja to ne znam, ali znam jedno:
CIJENA IDE ZA SVE. Za dionice.


a npr ako A1 ponudi 15kn a UG 13kn moze li onda UG reci nudimo 16 ? ko na burzi pa ko da vise ? 😁😄😃😀

meni se čini da ako dođu 2 ponude da se rok objavljivanja ponude produljuje za dodatnih 10 dana te da sljedeća ponuda mora biti barem 2% veća


a npr ako A1 ponudi 15kn a UG 13kn moze li onda UG reci nudimo 16 ? ko na burzi pa ko da vise ? 😁😄😃😀

Može. Al ne na takav način. Dakle, ugovorom će se prenijeti dionice i definirat će se cijena. Međutim, ugovor može imati svakakve klauzule, a može netko ponuditi i visu cijenu. To moguće nadbidavanje će se dogoditi prije sklapanja i potpisivanja samog ugovora i onda će se napisati cijena i ostali uvjeti prodaje pretpostavljam (drag along) zajedničkog paketa Zabe I HT..

Moguće je i nakon toga da netko treći da protuponudu na burzi sa još višom cijenom, al onda se postavlja pitanje zašto svoje zelje, mogućnosti i konacne namjere nije iskazao u procesu internog nadbidavaja (temeljem raspisanog međunarodnog natječaja) i najviše ponuđene cijene?

@matovilka
Ne zezaj raju…



A dug kolega tizian…veličina duga nije bitna u vašoj računici?

Imam dionice Optime ali htio bi malo realnosti.

A vi kao znate odrediti kako će dug utjecati na cijenu?
Isto kao što znate procijeniti vrijednost imovine i korisničke baze?
Ja to ne znam, ali znam jedno:
CIJENA IDE ZA SVE. Za dionice.
[/quote]

Isto tako realno je rec da i sam dug u preuzimanju ima manji utjecaj na valuaciju nego prije nekoliko godina jer je danas dug za dobru kompaniju jako jeftin naravno za optimu samu je jos bitan jer su kamate daleko skuplje nego po kojim stopama bi preuzimatelj to refinancirao, da se i primjetit da na trzistu nema vise toliko prostora za spustanje cijena telekom usluga vec su neki poceli i s povecanjem cijena sta sigurno isto ima utjecaj na procjenu buducih zarada preuzimatelja. Jedno i drugo sigurno dize premiju kod preuzimanja odredjeni postotak.

Ignore : renči


Gore, dolje, tromjesečni, ponuda…. što god..
Svi imamo prilike i kupiti i prodati, dobra je likvidnost.
Uskoro će, unatoč poslovičnoj sporosti, Agencija odobriti preuzimanje Tele 2.
Mnoge će stvari biti izvjesnije.
Mislim da je taj trenutak dobro dočekati u papiru, da ne bude trčanja kao kada je vijest o prodaji Tele 2 objavljena.
Sjećate li se onog otvaranja ?
To će biti taj impuls koji će testirati razinu 7,20 – 7,30… samo nek više to objave. Koliko treba tim uhljebima to je nevjerojatno.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.



A dug kolega tizian…veličina duga nije bitna u vašoj računici?

Imam dionice Optime ali htio bi malo realnosti.

A vi kao znate odrediti kako će dug utjecati na cijenu?
Isto kao što znate procijeniti vrijednost imovine i korisničke baze?
Ja to ne znam, ali znam jedno:
CIJENA IDE ZA SVE. Za dionice.
[/quote]

ja se vodim s onom formulom 7xEBITDA-neto dug/br dionica što otprilike iznosi
(7x150-400)/69,5=9,35kn minimalno, a onda sve ovisi o broju ponuditelja




A dug kolega tizian…veličina duga nije bitna u vašoj računici?

Imam dionice Optime ali htio bi malo realnosti.

A vi kao znate odrediti kako će dug utjecati na cijenu?
Isto kao što znate procijeniti vrijednost imovine i korisničke baze?
Ja to ne znam, ali znam jedno:
CIJENA IDE ZA SVE. Za dionice.
[/quote]

ja se vodim s onom formulom 7xEBITDA-neto dug/br dionica što otprilike iznosi
(7x150-400)/69,5=9,35kn minimalno, a onda sve ovisi o broju ponuditelja

[/quote]

je…samo što su u opte i dionice dug, tj upravo konverzijom 500M duga u dionice, ht i zaba su stekle tih 53% dionica koje bi se trebale ponuditi na javnom natječaju…u opte jedino što vrijedi je korisnička baza tj. pozicija i samo je pitanje kome to vrijedi i koliko ju je spreman platiti

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@Barbarosa

Nije dug. Bio dug, sad su dionice. Ukupna cijena će biti dug + equity odnosno EV. Koiko će stati u isti Ebitda, to ćemo tek vidjeti. Ja procjenjujem oko desetak.odnosno očekujem sličnu ili nešto manju cijenu za koliko je zajedno sa dugom prodan Tele2. Dakle, 200-220 miljuna eura.

A na kraju će biti, kako Bog da… i najbolji ponuditelj!





A dug kolega tizian…veličina duga nije bitna u vašoj računici?

Imam dionice Optime ali htio bi malo realnosti.

A vi kao znate odrediti kako će dug utjecati na cijenu?
Isto kao što znate procijeniti vrijednost imovine i korisničke baze?
Ja to ne znam, ali znam jedno:
CIJENA IDE ZA SVE. Za dionice.
[/quote]

ja se vodim s onom formulom 7xEBITDA-neto dug/br dionica što otprilike iznosi
(7x150-400)/69,5=9,35kn minimalno, a onda sve ovisi o broju ponuditelja

[/quote]

je…samo što su u opte i dionice dug, tj upravo konverzijom 500M duga u dionice, ht i zaba su stekle tih 53% dionica koje bi se trebale ponuditi na javnom natječaju…u opte jedino što vrijedi je korisnička baza tj. pozicija i samo je pitanje kome to vrijedi i koliko ju je spreman platiti
[/quote]

Bože, čitam i ne vjerujem… Dionice su dug…
Dionice su dionice a do njih su vjerovnici došli pretvaranjem potraživanja u vlasničke udjele…
Pa to su barem osnove, ali očito želite obezvrijediti dionicu pa vam nije bitno što pišete ili jednostavno ne znate.

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

… i da, kod tog pretvaranja Zabi i ht-u je dionica vrijedila 10kn, pa mislim da je više nego jasno koliko im vrijedi danas nakon stabilizacije poslovanja i prodaje kupcu koji ih želi… 👍

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


… i da, kod tog pretvaranja Zabi i ht-u je dionica vrijedila 10kn, pa mislim da je više nego jasno koliko im vrijedi danas nakon stabilizacije poslovanja i prodaje kupcu koji ih želi… 👍

Milijunti put, cijena nije problem, ona će, ako bude sve išlo po zapisanoj proceduri, biti min 10kn.
Mogući problem je samo u riječi “ako” u prethodnoj rečenici.

New Report

Close