OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@zlocesti – omjer rizika i potencijalnog dobitka je ovdje jako dobar. Ne vidim bolju priliku trenutno. Najveći je rizik hoće li do prodaje doći. Vjerujem da hoće. Cijena je diskutabilna, ali svakako veća nego danas na burzi.

Prodaja je sigurna kao smrt.
Vrtio sam scenarije u kojem do nje ne bi došlo i niti jedan se ne čini moguć. Ne malo vjerovatan nego ne pridajem uopće mogućnost. Sad nakon što su papiri predani.
Naprosto su silnice i interesi takvi da to ide sigurno. A predaja papira je bila samo potvrda moje teze.
Nema nikakve šanse da ne ide. Ovo je jako bitno naglasiti.

UG želi ući tu nema spora. Kažem, sad smo malo u zatišju jer jednostavno nema nekih novih informacija… ali brzo se to promijeni.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


To vas sve kiti kolega naimx koji je tu pisao cuda o optimi a nestao je s foruma upravo kad je cijena presla 7 kn.

Pamet u glavu.

I ovo moderator pušta?


Prodaja je sigurna kao smrt.
Vrtio sam scenarije u kojem do nje ne bi došlo i niti jedan se ne čini moguć. Ne malo vjerovatan nego ne pridajem uopće mogućnost. Sad nakon što su papiri predani.
Naprosto su silnice i interesi takvi da to ide sigurno. A predaja papira je bila samo potvrda moje teze.
Nema nikakve šanse da ne ide. Ovo je jako bitno naglasiti.

Prodaja se spušta prema dolje…ima li tko ideju kuda bi ovo moglo krenuti sutra?
Prema 6 ili prema 5?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Ha ha ha plankovicu…a lijepo ti je kolega Naimx sve stručno objasnio a ti ne slušaš pa nisi naravno ni kupio. A joj…

U pravu si. Nisam ni neću, dovoljno mi je da se sjetim barikb na rivp i lupetanja o 46 kn…. isto je nestao na 40 kn, a dionica samo klizi.

Moraš biti svjestan da ne pišem ja ovo tebe i tebi sličnih, već radi objektivnog pristupa tržištu kapitala.

I zato, budite pametni.

Da, naimxs, pušta. Argumenti, tj razvoj situacije daju mi za pravo.

Zaključna cijena dionice se sasvim stabilizirala. Čak se i prosječna cijena nakon velikih amplituda stabilizira.

Vidjet ćemo kamo će krenuti.

Evo vam odgovor sa ZSE na upit o objavljivanju procijenjene vrijednosti Optime. Samo da podsjetim to je prema rjesenju AZTN-a bilo obveza predati uz svu ostalu dokumentaciju.

” Poštovani,

Nakon uvrštenja financijskog instrumenta na uređeno tržište, izdavatelj je obvezan objavljivati javnosti propisane i povlaštene informacije sukladno odredbama ZTK-a, Uredbe (EU) br. 596/2014 i drugim propisima te Pravilima Burze.

Sukladno navedenim propisima, na izdavatelju je odgovornost objaviti investicijskoj javnosti propisane informacije u propisanom obliku i rokovima, odnosno procijeniti, imajući u vidu zakonske odredbe, koje informacije su povlaštene informacije, te kada i kako te informacije trebaju biti objavljene investicijskoj javnosti. ”

Brigo moja prijedi na drugoga. Kome god pisete (AZTN, ZSE) svi prebacuju loptice na druge. Pitanje na koje znate odgovor je tko tu ima povlastene informacije?
Zato cuvajte svoje papirice jer vrijede i vise nego sto mislite.

tko tu koga kiti ?

Meni ovo liči samo na izbijanje drhtavima. Ali netko se sigurno polagano krca, netko tko zna da ne može jako i da vremena ima. Jel ima netko uvid u TOP 50 sa promjenama?

@tigrus
Neki ce biti “kiceni svatovi”…, ali i ne mora tako biti! Oni kojima je prosjek oko 2kn sada su u dobrom dobitku, oni koji sada kupuju a na 15-18kn izlaze opet imaju super, 3x zaradu!


244 komada * 5.5 = 1.342 Kn. Prosječna minimalna cijena naloga na većini brokera je 30-ak Kn. 30 / 1342 = 2.2%. To vam je jednako rastu cijene sa 5.3 na preko 5.4. Suludo. Prodavati ili kupovati količine po trošku iznad cca 0,4% po transakciji je bacanje love u vjetar po mom skromnom mišljenju, ali svatko prema svom nahođenju…

Kaj fali po 200 kn u škrabici , svaki dan u prosjeku do objave ? No to nije lako .Treba buljiti u ekran , a cijena vremena
je veća . Preskupo je čekati , no tu je važno planiranje love i vremena ,Šteta je propustiti ovu špicen dionicu .

New Report

Close