OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@notion
poslao i ja dopis, vidjet cemo kad ce odgovorit.

@ notion i ostali
Hajde copy paste, i ja ću pisati

Tijekom pripreme postupka prodaje, neovisni savjetnik izradit će i procjenu vrijednosti Optime

čitam malo ovu rečenicu… prema tome neovisni savjetnik još uvijek nije ni napravio procjenu, nego će je tek napraviti??

čemu sva ova nagađanja ako deloitte uopće još nije ni započeo postupak procjene…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ljudi ne bubajte se s ciframa, ovo je jedna velika špekulacija, daleko je ovo od sigurne zarade. U 2020 počinje proces prodaje, to se možda realizira tek 2021. Tko živ do tada. Milion valova gore dole. Da je tvrtka bajna ne bi završila kako jest. Sve se svodi na špekulaciju koliko taj udio vrijedi novim igračima. Da li mi to znamo? Tko je ušao na 2, 3 on mirnije može čekat rasplet. Ne kažem da se neće zakotrljati pozitivno, nadam se da hoće ali ne gubite razbor i optimalni budite s optimom

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Ova ti je procjena od HT-a koju su slali sa prodajnom dokumentacijom.
Neovisni procjenitelj nije jos poslao pretpostavljam.

@tizian

ali možda ni ne pošalje… jer je nije ni napravio… bilo bi logično da procjena ide tijekom samog postupka prodaje… znači nakon zadnjeg izvješća a prije oficijelnog početka prodaje.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

@NaBiduAsku

HT se obvezuje pripremiti postupak prodaje najkasnije 6 (šest) mjeseci prije početka
prodaje, tj. do 1. srpnja 2019. te isti s potrebnom dokumentacijom, koja između
ostaloga sadrži i procjenu vrijednosti Optime, dostaviti na pregled Povjereniku koji
će o toj činjenici izvijestiti Agenciju.

Prema ovoj recenici morala je biti predana i procjena.

da, imaš pravo notion. moja greška…. pišem i ja u ponedjeljak.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Mnogi forumaši su se angažirali oko pritiska na AZTN da objave da li je elaborat predan. I objavili su tu vijest u roku od 2 dana. Bio sam (i još uvijek sam sretan) zbog te činjenice. Sretan sam jer je prodaja Optime postala puno sigurnija predajom elaborata. Također sam sretan jer sam uvjeren da je AZTN upravo zbog našeg pritiska objavila informaciju.

Nisam sretan kako se ta činjenica iskoristila za kratkoročno trejdanje te kako je to potom utjecalo na povjerenje dioničara. S druge strane, danas je bio sasvim dobar dan za dionicu Optime. Počelo je s pritiscima na prodaji, ali poslijepodne je trgovanje izgledalo sasvim zdravo.

Sada se bojim ako i kada bude objavljena procjena vrijednosti da se to ne iskoristi za ponovno dizanje volatilnosti dionice, a to nam ne treba.

Ali i sam bih svakako želio znati procijenjenu vrijednost.

@tizian – To sam i ja mislio. I jako sam se angažirao da AZTN objavi da je elaborat predan. Što se potom desilo. Informacija da je elaborat predan iskorištena je da se podigne volatilnost dionice što je dodatno narušilo povjerenje.

Jedino što mi, dugoročni dioničari, mirnije spavamo jer smo sada sigurniji da prodaja ide.

@du_Lac
U pravu si…od objave su kratkoročno profitirali samo traderi tako da nisam pametan što bi bilo bolje.
S druge strane, sad je omogućen ulazak “sigurnijeg” novoga kapitala u dionicu koji bi trebao dodatnu potvrdu da prodaja ide kako je i predviđeno.
A i mali su sigurniji…

Ma sve se svodi na to dali mislite hoće li Optima biti prodana ili ne,ja mislim da hoće i još ako se uključe i A1 i UG bit će zanimljivo.

New Report

Close