OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovaj je svakako istraživao na forumu koji mu je zaradio dnevnicu.

Procjena vrijednosti Optime je izuzetno važna za sve (posebno za A1, United Grupu, a možda i nekog trećeg) i jasno mi je da će biti meta insajdera.
Da li će procjena procuriti ili neće?
Vjerujem da hoće, za neke, ipak smo mi Rvatine.
Međutim, ta procjena se u konačnici može i ponešto promijeniti do 01. siječnja 2020. godine, jer u konačnici ovisi o poslovnim rezultatima Optime.
Kako god bilo, meni ta procjena nije niti bitna, sasvim sigurno je veća od one po kojoj sam kupio dionice (1,69 kn u prosjeku).
Najvažnije je da negdje u prosincu 2019., računam u drugoj polovini mjeseca prosinca, pročitamo tekst međunarodnog javnog natječaja o postupku prodaje dionica Optima telekoma u vlasništvu HT-a i ZABA-e u razdoblju od 1. do 31. siječnja 2020. i to u najmanje jednom uglednom međunarodnom financijskom glasilu!
A do tada će biti svega i svačega na burzi, i prilika za kupnju i prilika za prodaju, ali više nikad po cijeni od 1,5-2 kn!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Procjena vrijednosti Optime je izuzetno važna za sve (posebno za A1, United Grupu, a možda i nekog trećeg) i jasno mi je da će biti meta insajdera.
Da li će procjena procuriti ili neće?
Vjerujem da hoće, za neke, ipak smo mi Rvatine.
Međutim, ta procjena se u konačnici može i ponešto promijeniti do 01. siječnja 2020. godine, jer u konačnici ovisi o poslovnim rezultatima Optime.
Kako god bilo, meni ta procjena nije niti bitna, sasvim sigurno je veća od one po kojoj sam kupio dionice (1,69 kn u prosjeku).
Najvažnije je da negdje u prosincu 2019., računam u drugoj polovini mjeseca prosinca, pročitamo tekst međunarodnog javnog natječaja o postupku prodaje dionica Optima telekoma u vlasništvu HT-a i ZABA-e u razdoblju od 1. do 31. siječnja 2020. i to u najmanje jednom uglednom međunarodnom financijskom glasilu!
A do tada će biti svega i svačega na burzi, i prilika za kupnju i prilika za prodaju, ali više nikad po cijeni od 1,5-2 kn!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/ht-predao-dokumentaciju-za-prodaju-optima-telekoma

“…Hrvatski Telekom izvršio mjeru određenu rješenjem AZTN-a, ističu za ICTbusiness.info iz najjačeg domaćeg telekom operatora i dodaju kako u ovom trenutku ne mogu davati detaljnije komentare vezane uz ovaj predmet.”

Ne smijete se toliko povoditi za dnevnim amplitudama cijene. U odnosu na ovu cijenu Optima može postići cijenu u prodaji do 3x. To otvara velik prostor za dugorocnu zaradu, ali i špekuliranje unutar toga. Sad je malo interes posustao, no Optima je daleko potentnija dionica od bilo koje druge, a pogotovo u odnosu na nekog sporednog brodara tipa ATPL. ATPL neće sigurno nitko preuzeti jer ne sjećam da je ikada ijedna bulk brodarska dionica preuzeta, a sa Optimom postoji jasna investicijska strategija i izlaz. Drugim riječima, cijena na ATPL se može jahati dok god postoji “zadnja bu’dala”, kod Optime je izlazna strategija mnogo jasnija i ociegledna. Tako da ima prostora za sve. Dugoročne. Srednjoročne. I kratkoročne.

@tin
Taj podatak sada bi služio samo manipuliranju cijenom jer bi ga se tumačilo svakojako, a do kraja godine taj će se podatak tako i tako mijenjati ovisno o poslovanju optime. Za mene jedino što je bio stvarno bitno je da dobijemo potvrdu da je elaborat predan u roku čime bi se potvrdilo da postupak ide kako je naloženo rješenjem AZTN i da neće biti nikakvih novih odgoda – i to smo dobili!
Ja sam time vrlo zadovoljan, a vi kako hoćete…

Ignore: KressoM, delux

@fatboy
Hahaha, da vrlo vjerojatno.

Ignore: KressoM, delux


…objasnite mi kolega kako se to može tumačiti službena procjena vrijednosti neke tvrtke ako je napravljena po najboljim knjigovodstvenim standardima i pripremljena za međunarodni javni natječaj

Ne govorim o službenim tijelima nego o ovom forumu gdje bi svaki dan bile stotine komentara gore/dolje kako kome odgovara tj. mlaćenje prazne slame. Dobili smo već ovdje od par kolega dobre usporedive valuacije po koliko su preuzimane slične telekom firme i svatko si može prema tome složiti neku svoju računicu, a službenu procjenu ćemo saznati kada bude išao natječaj.
Ponavljam, ja sam time zadovoljan, a vi ako niste pišite na sve adrese neka objave, ali mislim da neće jer to ulazi u domenu poslovne tajne.
LP

Ignore: KressoM, delux

@amadeo
Na natječaju ne očekujem ponudu niže od 10 kn po koliko su svoja potraživanja konvertirali HT i ZABA, a po ovim računicama koje su na forumu iskazivane za regiju, moje očekivanje je oko 13-15 kn…naravno moguća su iznenađenja (na više).

Ignore: KressoM, delux

Ima li itko odgovor od AZTN da je procjenjena vrijednost tajna?


Ima li itko odgovor od AZTN da je procjenjena vrijednost tajna?

Oni nisu ni HT-u ni ZABI naložili objavu procjene iz elaborata nego da se izradi i dostavi elaborat i to su oni napravili. Van toga im ne mogu ništa naložiti što nije u rješenju, to može biti samo stvar dobre volje HT-a i ZABE žele li to objaviti ili će s time čekati natječaj.

Ignore: KressoM, delux

Kakva dobra volja ????
Oni nisu jedini dioničari !!!!
Pevec je delistiran u roku tri dana radi – lei- oznake
Valjda ima neko nadležan…hanfa, hakom, hanka, tko god
A u stvari, baš me briga…piskaram zbog načela jednakosti

New Report

Close