OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Realna cijena je minus X (-X). Znači, bolje 0 nego minus. Kupcu bi se više isplatilo registrirat novi telekom nego se mučit s ovim što je ostalo od optime. Nije moglo opstat ni prije, a kamoli sada kad je oglodana i proučena/snimljena od HT-a, budućeg konkurenta.
Tako da, baš će biti zanimljivo vidjeti hoće li biti onih koji su spremni platiti išta za ove ostatke tvrtke koja je ni prije glodanja nije mogla funkcionirati.
Cijena koju će tražiti prodavatelji je potpuno nevažna. Mogu oni tražiti što hoće.

Ostaci tvrtke o kojima govoriš su 300+ (000) korisnika i margina iznad benchmarka EU Telekoma. Znam da neki ovdje imaju loša iskustva, ali postoje i firme koje se drže poslovne etike, bar koliko moraju. HT ipak ima neki ugled i neće ga srozati zbog par sto milja bilo čega, a kamoli u situaciji di im je u interesu uzeti što veću jednokratnu lovu. Tak da ova baljezganja sljedeći put ostavi za kavu sa prijateljima, koji nisu upućeni u TK i koji još žive u scenarijima “država d uradi nešto” i “nekad je bilo bolje”

Slijedeci dogadjaj je FI za Q2. Tocno za 3 tjedna.

Ocekujemo daljnje povecanje EBITDA a time i povecanje rezultata multipli koje se postizu kod preuzimanja.

Uzivancija…

http://hr.seebiz.eu/ht-podnio-dokumentaciju-o-pripremi-postupka-prodaje-optima-telekoma/ar-195676/

-ht zna vrijednost i istu je vec trebao navesti u predanoj dokumentaciji a jos dodatno neovisni procjenitelj treba napraviti procjenu.. tako sam ja shvatio što tamo piše..


ma Jubito stari moj, ja ti stvarno želim, i tebi i svim insajderima da bude ovako kako planirate i da svi zaradite ali nikada još nije bilo da se ikome ostvarilo…pa na blje je hanfa dala nalog za preuzimanje i mahuna, dioki su kupovali neki u crnim limunzinama i opet mahuna + što je drž još platila 5M nekih jamstava, ddjh je preuzimao ingr po 6 kn i tu opet ništa, ddjh su preuzimali tamo neki za 500M ali od novaca opet ništa, netragom nestadoše…bilo je tu xx sličnih situacija i NIKADA ništa i ja se fakat nadam da će sa opte biti drugačije ali da ga beš, ne vjerujem, pogotovo kada se okrenem oko sebe i vidim gdje živim(agrokor, šavorić, kuščević, brkić, žalac, hteova kupnja obveznica DT i imajošpuno…)

Potpuno te shvaćam, ali mi se čini da u ovom slučaju ipak nije sve baš tako crno i da nisi u pravu.
Uostalom, i sam sam više puta napisao da Opte ne bi štapom dirao da preuzimanje nije u igri, jer je dužna ko Grčka.
Ali obzirom da su se prodali svi telekomi do sada, pa i oni zaduženi do grla, onda će se valjda i ovaj u konačnici prodati. Uostalom, interes je svojedobno pokazao Vip, a i United Grupa je vrlo vjerojatno u igri.
Sad kad je službeno započeo postupak prodaje, i ja pomalo kalkuliram na koliko bi trebalo izaći, koji target izabrati, onaj koji se postigne u trgovini ili ona koji se postigne na natječaju!
Ali do tada ima vremena, nešto će se valjda iskristalizirati.
Prvo da vidimo kakvo bude izvješće za Q2.

halfte trinken, halfte Šarcu geben




@jubito
bilo uravnoteženje. ja sam čekao da vidim finale i reko ništa više za danas kad eto vidiš.

Da a sto se moze na uravnotezenju postavljati naloge poslije 4 jer to je bilo
[/quote]
pa pitaj boga koliko njima treba za provedbu zadatog naloga. sve u svemu zse je tehnički gledano srednji vijek koliko god se gažićka trudila da nam objasni nešto drugo. dati joj dvije koze na čuvanje to je već ozbiljan rizik. možda ovo nekome može zvučati malo uvredljivo ali meni ide o moje novce pa sam iskren. o šta njoj ide pojma nemam.

who dares, wins


Realna cijena je minus X (-X). Znači, bolje 0 nego minus. Kupcu bi se više isplatilo registrirat novi telekom nego se mučit s ovim što je ostalo od optime. Nije moglo opstat ni prije, a kamoli sada kad je oglodana i proučena/snimljena od HT-a, budućeg konkurenta.
Tako da, baš će biti zanimljivo vidjeti hoće li biti onih koji su spremni platiti išta za ove ostatke tvrtke koja je ni prije glodanja nije mogla funkcionirati.
Cijena koju će tražiti prodavatelji je potpuno nevažna. Mogu oni tražiti što hoće.

kad i kad si rekla da si prodala na samom dnu. ima zapisano. sad samo možeš sjesti i plakati.

who dares, wins



Realna cijena je minus X (-X). Znači, bolje 0 nego minus. Kupcu bi se više isplatilo registrirat novi telekom nego se mučit s ovim što je ostalo od optime. Nije moglo opstat ni prije, a kamoli sada kad je oglodana i proučena/snimljena od HT-a, budućeg konkurenta.
Tako da, baš će biti zanimljivo vidjeti hoće li biti onih koji su spremni platiti išta za ove ostatke tvrtke koja je ni prije glodanja nije mogla funkcionirati.
Cijena koju će tražiti prodavatelji je potpuno nevažna. Mogu oni tražiti što hoće.

kad i kad si rekla da si prodala na samom dnu. ima zapisano. sad samo možeš sjesti i plakati.
[/quote]

Molim te nađi to kad sam rekla da sam prodala. Nikad nisam imala opte, niti ću je imati. Takve dionice ne uklapaju se u moju strategiju. A nije niti moj stil pisanja da pišem kad sam što kupila, a kad prodala. Mislim da ni to nisam nikada napisala, za niti jednu dionicu.

Tako da si promašio dva puta u jednoj rečenici.
Nadam se da ti s procjenom u što uložiti ide bolje 🙂




@jubito
bilo uravnoteženje. ja sam čekao da vidim finale i reko ništa više za danas kad eto vidiš.

Da a sto se moze na uravnotezenju postavljati naloge poslije 4 jer to je bilo
[/quote]

Ima nešto u priručniku, poglavlje 6.1

“Ako tijekom dražbe na kraju faze prikupljanja ponuda (eng. call phase) teoretska cijena po kojoj bi se
sklopile transakcije u dražbi premaši dinamički i/ili statički limit promjene cijene, automatski se
pokreće dražba uravnoteženja. Dražba uravnoteženja rezultira produljenjem faze prikupljanja
ponuda tijekom kojega članovi mogu unositi nove naloge, te ažurirati ili otkazivati postojeće naloge.
Nakon isteka perioda produljenja, završava faza prikupljanja ponuda koja ima varijabilni završetak.
Ako se na kraju dražbe uravnoteženja indikativna cijena sklapanja transakcija još uvijek nalazi izvan
dinamičkih i/ili statičkih limita, ali unutar limita produljene dražbe provest će se određivanje cijene i
doći će do sklapanja transakcija. ”

Pretpostavljam da je došlo do nečeg ovakvog

@narko

to je to. takvih slučajeva sam se nagledao na ULJN… jednostavno se dražba produlji do 16:05

ništa posebno.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Sutra na otvaranju preko 6 kn

danas ne treba dizati cijenu jer od toga će korist i dobit imati samo trejderi koji su jučer rušili cijenu pa se nakrcali ispod 5 kn.
sad se tako i tako ništa neće događati s optimom do kraja godine pa nema smisla dizati cijenu jer bi samo ekipa rušitelja cijene na tome profitirala, a mi ostali i tako ćemo čekati kraj godine i javni natječaj i zato – ne dižimo danas cijenu!
neka trejderi drže dionice kao svi mi koji smo unutra već duže vrijeme!

@metalik
Naravno, međunarodni javni natječaj ide, većina ljudi ni ne zna što to znači,
nije Vam to igrica kao neke prodaje/ne prodaje drugih dionica koje ekipa komparira iz neznanja, pakosti ili da Vam uzme par dionica jeftinije, i nikakvi tromjesečni prosjeci ovdje neće biti u igri.
Igra tek počinje “zapravo”…

New Report

Close