OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

možda im je bilo bolje uzeti 2 milijuna u lovi nego ostati na 0 kuna [rolleyes]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Postoji i opcija propasti, ali po meni je tu tek 10% vjerovatnosti. Ne nagovaram nikoga na kupnju na burzi ima puno podcijenjenih firmi gdje je sigurnije ulagati.
Firme koje imaju problema s poslovanjem s ne šire i ne investiraju već se koncentriraju na postojeće kupce s tendencijom smanjenja obima poslovanja.
Optima ima negdje oko 700 mil kn obveza, ali i tendenciju poboljšanja poslovanja i rasta prihoda.
Njeni financijeri sigurno neće dopustiti da propane jer je izgledno da će ovo firma za par godina biti visoko profitabilna te će biti u mogućnosti uredno servisirati obveze.
Druga stvar, financijeri su bili upoznati s poslovanjem Optime kod davnja sredstava, pa ne vidim sada razlog da je ostave na cijedilu.
Početkom veljače na naplatu dolazi negdje oko 25 mil kn kamata na obveznice, ne vidim razloga zašto to nebi bilo isplaćeno. U zadnjem kvartalu su uprihodili nešto više od 100 mil kn iz redovnog poslovanja, sigurno će prije neke druge obveze na čekanje nego kamate na obveznice.
Šta će biti za mjesec, dva s cijenom dionice je stvarno nezahvalno prognozirati ali meni je ovo jako prihvatljiva cijena na duže staze.


ne znam, ali koliki god je promet bio 15,000kn ili 1,xxmilijon kuna, porast je bio 40,43% tako da je to zasigurno dobar znak i za nas dioničare i da priče o stečaju padaju u vodu. A svima koji drukaju prema dolje poručio bi da odu na godišnji, jer ni i oni sam nebi drukali na pad cijene da im nije u interesu kupiti, a svjesni su da od stečaja neće biti ništa [bye]

Promet je bio 15 890 obveznica po cijeni od 66 Kn, dakle 15890 *66= 1 048 740 Kn prometa….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ajmo se svi pokušati složiti oko nečega. Mirovinci su usprkos vrlo vrlo "dječjem" prospektu (potražite izlaganja nekih članova u prošlosti oko ipo-a – Bluemana naprimjer) upucali ovdje mnogo naše love. Ako optima propadne ovo može ići na dušu samo naših vrlih fm-a mirovinskih fondova i nikog više. Oni su svjesno ovo radili, jer ako su forumaši prozreli da je ovo bilo pre pre pre skupo po 265 kn, onda su i fm-i to znali, svjesno plačali nešto što vrijedi puno manje. Ja bih najrađe da ovo zbilja i propadne pa da uskok malo skoći za vrat i njima. Kad se već država bori s korupcijom neka uskoči i ovdje gdje je korupcija najviše izražena.

P.S. Autor ovog posta ima neznatno mali broj dotićnih dionica.

nije problem 265 kuna.
da je cijena bila i 20 kn mir fondovi po svojoj strukturi i samome smislu postojanja nebi smjeli ulagati u start-up.

cijena sad je zanimljiva i nema vexze posto je bio ipo ali mir fondovi u ovo nebi smjeli ulagati.

neki podtip mir fondova sto sada traze da ali stari tip koji je sada aktualan ne.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

pa-pa [bye]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Ode OPTE pa,pa

Formirana tehnička formacija CIAO BELLO! [kiss]

LEAVE THE WORLD BEHINED

Ne razumijem, smeće pred stečajem čije obveznice ispod cijene niko neće – u blokadu?
[lol]

kolega rekvijem krivi ste smajlić izabrali. mislim da je ovaj primjereniji [rolleyes]






Čista navlakuša. Već par mjeseci govorim da se radi o smeću.
A cijena ode 50%.
[rolleyes]

kolega hvala na informaciji idem odmah povuć nalog za kupnju
[/quote]

A gdje je kanta za smeće???
[/quote]
kolega jel ima neko neku predođbu šta se tu dešava na OPTE molim neki odgovor
[/quote]

Imam predođbu! Strong HOLD!

Vrijeme će pokazati!
[/quote]

ETO!

LEAVE THE WORLD BEHINED


kolega rekvijem krivi ste smajlić izabrali. mislim da je ovaj primjereniji [rolleyes]

mislim da je primjeren za one koji su ostali na bidu na 36 [bye]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

ma sve u redu samo sam htio podijeliti zadovoljstvo s vama [thumbsup]

New Report

Close