OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pise jer su sve te preglednike radili preplaceni mulci koji se zale da im je tesko na poslu a samo kopiraju jedan od drugoga bez da pregledaju sto kopiraju.

MOgli su barem pogledati prospekt.

Obveznice OT – Optima Telekom d.d. (“Optima” ili "OT" ili “Izdavatelj” ili “Društvo”), ukupnog
nominalnog iznosa HRK 250.000.000,00, izdane su u nematerijaliziranom obliku, na ime, u
denominaciji od HRK 1,

ako je 15,000 komada to je 15,000 kuna.

Znate da ja ne grijesim a ako grijesim to je vrlo vrlo rijetko (sindrom Skegrine bahatosti)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

na pbz investoru kaže ovako:
cijena količina promet
66,00kn 15.890 10.487,40kn

bože sačuvaj [bye]


na pbz investoru kaže ovako:
cijena količina promet
66,00kn 15.890 10.487,40kn

bože sačuvaj [bye]

Pise dobro.
Muislim da je caka u tome sto se za sva obveznice nominala stavlja kao 100, promet je dobro izracunat..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Činjenica da nitko ne želi pokupiti sve do 85% ukazuje to da je potencijalnim kupcima premala premija, a rizik (od defaulta) prevelik, a činjenica da netko uopće želi prodati po manje od 85% ukazuje na to da taj percipira obveznicu kao junk bond.


na pbz investoru kaže ovako:
cijena količina promet
66,00kn 15.890 10.487,40kn

bože sačuvaj [bye]

Nije 66kn, nego 66% od denominirane vrijednosti (1kn), tj. 0,66*1*15890=10.487,40kn


Pise jer su sve te preglednike radili preplaceni mulci koji se zale da im je tesko na poslu a samo kopiraju jedan od drugoga bez da pregledaju sto kopiraju.

MOgli su barem pogledati prospekt.

Obveznice OT – Optima Telekom d.d. (“Optima” ili "OT" ili “Izdavatelj” ili “Društvo”), ukupnog
nominalnog iznosa HRK 250.000.000,00, izdane su u nematerijaliziranom obliku, na ime, u
denominaciji od HRK 1,

ako je 15,000 komada to je 15,000 kuna.

Znate da ja ne grijesim a ako grijesim to je vrlo vrlo rijetko (sindrom Skegrine bahatosti)

mea culpa, nisam znao za to

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Pise jer su sve te preglednike radili preplaceni mulci koji se zale da im je tesko na poslu a samo kopiraju jedan od drugoga bez da pregledaju sto kopiraju.

MOgli su barem pogledati prospekt.

Obveznice OT – Optima Telekom d.d. (“Optima” ili "OT" ili “Izdavatelj” ili “Društvo”), ukupnog
nominalnog iznosa HRK 250.000.000,00, izdane su u nematerijaliziranom obliku, na ime, u
denominaciji od HRK 1,

ako je 15,000 komada to je 15,000 kuna.

Znate da ja ne grijesim a ako grijesim to je vrlo vrlo rijetko (sindrom Skegrine bahatosti)

hvala, blueman,
sad vidim da na Prvoj generaciji i promet u kunama uredno piše 10.487 (desettisućaxxx) kuna, a na ovim preglednicima od CEBe i Agram-a pogrešno se navodi onda milijun i xx kuna…

kad će 47-50?

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


kad će 47-50?

To pitaj cvebu i antišu

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

ne znam, ali koliki god je promet bio 15,000kn ili 1,xxmilijon kuna, porast je bio 40,43% tako da je to zasigurno dobar znak i za nas dioničare i da priče o stečaju padaju u vodu. A svima koji drukaju prema dolje poručio bi da odu na godišnji, jer ni i oni sam nebi drukali na pad cijene da im nije u interesu kupiti, a svjesni su da od stečaja neće biti ništa [bye]


ne znam, ali koliki god je promet bio 15,000kn ili 1,xxmilijon kuna, porast je bio 40,43% tako da je to zasigurno dobar znak i za nas dioničare i da priče o stečaju padaju u vodu. A svima koji drukaju prema dolje poručio bi da odu na godišnji, jer ni i oni sam nebi drukali na pad cijene da im nije u interesu kupiti, a svjesni su da od stečaja neće biti ništa [bye]

i kad bi došlo do najcrnjeg scenarija bilo bi puno igraća koji bi hjeli OPTE da se udruže ili ćak spajanja ili preuzmu




REĆI ĆU SAMO OVO: ISPOD 40 još malo pa….. [bye] [thumbsup]

Vrtit će se ovo po "best buy" topicu po puno višim cijenama, ja ne mogu vjerovati da ovo nitko ne kuži.
[/quote]

pa kako onda možeš gledati ovaj nalog na 38 a da ga ne pokupiš

[/quote]
Ja sam kupio za sada ono što sam namjeravao, casha više nemam ali imam drugih dionica, koje ću s vremenom prodavati i nadokupljivati OPTE.
Ovo je sada jeftino, ali ne znam kako će se cijena kretati u sljedećih par mjeseci, može stagnirati, padati…
Moji targeti će se ovdje ostvariti tek za dvije tri godine, ali kod nas ne vidim prespektivniju firmu od Optime u tom razdoblju.
Ovo mirovinci kupovali po 280 kn, na temelju prospekta koji je projicirao ovakvo poslovanje. Prodavali su ispod 30 kn i inkasirali oko 2mil kuna kojih njim apsolutno ništa ne znače, koji idiot prodaje dionicu s 90% minusa. Ovo je samo jedan način na koji fond menadžeri pljačkaju imovinu mirovinskih fondova.

New Report

Close