OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema me za monitorom 2 sata o ono ŠOU!

Svak čast ekipi sklonoj malo većem riziku!

LEAVE THE WORLD BEHINED



Treba pratiti cijenu obveznice.
Ako ode na 75 onda je do 100 kn sve jeftino..
Jer to znaci da nema stecaja..
Naravno i promet

slažem se, treba pratiti.

s tim da treba imati na umu da je bond market samo market i nije inteligentniji od stock marketa
[/quote]

Bond market je uvijek inteligentniji od stock marketa.
Da ne pričam o informiranosti

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Bond market nije inteligentniji.
Jedino u Rh jos nije doslo do defaulta jer jos ne dospijeva dosta toga ali biti ce i toga.
Ako defaultaju na kreditu kako ce tek na obveznici

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Bond market nije inteligentniji.
Jedino u Rh jos nije doslo do defaulta jer jos ne dospijeva dosta toga ali biti ce i toga.
Ako defaultaju na kreditu kako ce tek na obveznici

Kolega pa sami sebi uskačete u usta.
Malo prije ste rekli da treba samo pratiti što radi obveznica i sukladno tome reagirati.
Pa što pratite bond market kad ste vi pametniji?
Pa naravno da je bond market pametniji i to jedno 100 puta.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Kolega pa sami sebi uskačete u usta.
Malo prije ste rekli da treba samo pratiti što radi obveznica i sukladno tome reagirati.
Pa što pratite bond market kad ste vi pametniji?
Pa naravno da je bond market pametniji i to jedno 100 puta.

Vidjet ćemo za manje od 2 tjedna. Ako neće imati da plate kamate na obveznice (dospijevaju na natplatu 01. veljače), realna cijena dionice je 0 – kao što blueman jednom bijaše rekao.

Btw. svaki dan kašnjenja sa isplatom kamate će ih koštat cca. 96 tisuća kuna dnevno.

Jel ti to mene zezas ili???

Ma kaj bi te zezal.
Daj lijepo čovjeku formulu po kojoj se izvodi cijena dionice u odnosu na cijenu obveznice. Znam da ju imaš, a nećeš to dati ljudima da si izračunaju [lol]




Treba pratiti cijenu obveznice.
Ako ode na 75 onda je do 100 kn sve jeftino..
Jer to znaci da nema stecaja..
Naravno i promet

slažem se, treba pratiti.

s tim da treba imati na umu da je bond market samo market i nije inteligentniji od stock marketa
[/quote]

Bond market je uvijek inteligentniji od stock marketa.
Da ne pričam o informiranosti
[/quote]

stvarnost te demantira, prošlost te demantira a i zdrava logika te demantira jer su često iste institucije i u bond marketu i u stock marketu… a u svakom slučaju i jedan i drugi market kreiraju ljudi. a vidjet ćemo i kako će ovaj government bond balon u americi završiti…..

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

stvarnost te demantira, prošlost te demantira a i zdrava logika te demantira jer su često iste institucije i u bond marketu i u stock marketu… a u svakom slučaju i jedan i drugi market kreiraju ljudi. a vidjet ćemo i kako će ovaj government bond balon u americi završiti…..


AZ Fond ? i gospodin Drinko Novoselec [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

ljepo je danas išlo, dokle bi se ovo moglo pumpat? 80-90 kao HGSPOT? sutra preko 40 kn u 10.00 [proud]

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


stvarnost te demantira, prošlost te demantira a i zdrava logika te demantira jer su često iste institucije i u bond marketu i u stock marketu… a u svakom slučaju i jedan i drugi market kreiraju ljudi. a vidjet ćemo i kako će ovaj government bond balon u americi završiti…..


AZ Fond ? i gospodin Drinko Novoselec [lol]
[/quote]

eto jednog dokaza da su oba marketa puna inteligencije [wink]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.




Ako se poklopi par stvari, target za prodaju mogao bi biti na 47-50 kn (do mjesec dana od sada).

[lol]
[/quote]

kolega Rekvijem….
smijali ste se kad sam vam napisao da će OPTE na 33 kn (tada je bio na 40 kn kad ste ga kupovali i hvalili se na forumu povoljnom kupnjom)…kad je pao na 33 više vas nije bilo čuti
smijali su mi se također kad sam napisao za HGSP kad je bio na 95 kn da će opet na oko 53 kn (nedugo potom došao je na te razine)…
a vi se smijte i dalje
ugodan vam dan [smiley]

p.s. pogledajte prvih 5 kupnji na OPTE pa mi recite je li vam još smiješno? [smiley]
[/quote]

Do nedavno sam se i ja smijao tvojim prognozama, a sad…hm, počeo sam ih pratiti. Ne znam je li imaš ludu sreću ili jako znanje, ali nevjerojatno točno pogađaš i to ne dnevne oscilacije od 2-3% nego zaista velike pomake u cijeni. Ako i ovo pogodiš, naklon do poda i častim ručkom [cool]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...




Treba pratiti cijenu obveznice.
Ako ode na 75 onda je do 100 kn sve jeftino..
Jer to znaci da nema stecaja..
Naravno i promet

Može li štogod više o odnosu obveznica i dionica? Npr. na INGRI je obveznika oko 75 kn, a dionica na 42 kn. Može li se što iz toga zaključiti?
hvala
[/quote]
Jel ti to mene zezas ili???

[/quote]

Ne, najozbiljnije me zanima to koji omjer bi bio realan između obveznice i dionice? Ili individualno za svaku firmu to određuješ drugačije? Ali dobro, valjda puno pitam…

New Report

Close