OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jel može netko staviti k/p
hvala

Eto


Znači preporuka je kupiti obveznice?????

Ne. Ne preporučam ja ništa. Samo konstatiram da je logičnije da kupuješ obveznicu po 50% nego dionicu po 35 kuna ako vjeruješ da firma neće u stečaj, jer u tom slučaju ćeš od obveznice imati sigurni (i visoki) cash flow.

Još jedan razlog pro obveznice je da u pravilu na našem tržištu špekulanti kupuju dionice, a investitori obveznice.

Ja se ne bi složio sa gore navedenim. Dionica je likvidnija i mogućnost zarade je mnogostruko veća nego kod obveznice (špekulativno – kratkoročno sasvim sigurno, a vrlo vjerojatno i dugoročno). Ako Optima preživi zarada će na dionici biti veća, a ako ne preživi onda ne kupuješ ni obveznicu ni dionicu tj. svejedno ti je što imaš.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

@ strategos.
Ako ode u stecaj obveznica nema razlucno pravo pa je kao i svaki drugi dobavljac, mozda malo jaci ali prije toga su banke, drzava, radnici.

U slucaju optime ako ode u stecaj nece dobiti nitko ni kune.
Ni banka ni drzatelji obveznice ni dionicari.
Dobit ce metar kabla ako mogu probat

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

@ zvrc

razmišljaš kao špekulant. 🙂
ko je kupio pred kraj godine obveznice po 44% će imati prinos od cca. 200% u roku 4 godine, ako optima ne ode u stečaj.

@ blueman

slažem se s tobom. ključno je hoće li optima u stečaj ili ne. Ali pod pretpostavkom da neće je investitoru obveznica po 50% bolji buy od dionice po 35kn.

Zašto misliš da je bolji buy obveznica od dionice, kad svi znamo da je IPO bio po 270 kn, znači ako dionica postigne cijenu 50% iz IPO-a, tj 135 kn zarada na dionici iznosi, od sadašnjih 33kn, 300%, a bilo bi logično da ako OPTIMA počne bolje poslovati i ako cijena obveznice bude na nivou 95-100%, da i dionice prate ta zbivanja, zar ne????? Mene je interesirala jedna druga, špekulativna stvar, kako prvo zaraditi na obveznicama, pa se prebaciti na dionice, ako netko ima iskustva, svakako može poslati prijedlog i na PM, Pozzzzz!

@ dragon

tvoje rezoniranje zapravo nema uporišta. Jer ako optima ne otiđe u stečaj, cijena obveznice pri dospijeću će sigurno biti nominala. Cijena dionice istovremeno može biti bilo koja, tj. ne mora pratiti obveznicu.

A što se tiče tvoje ideje o špekulaciji – to ti neće ići osim ako si spreman ulupati u obveznicu milju kuna i onda reinvestirati kamate ili eventualni iznos ako bi optima krenula u prijevremeni otkup. Iako bi se i o tome dalo debatirati s obzirom na reinvestment risk.

ne mogu prognozirati da li će Optima u stečaj ili ne, ali činjenica je da bi za cijelo to tržište bilo dobro da Optima ode u stečaj
ugasila bi se jedna loša firma (ili više njih), a otvorio se prostor nekome tko želi investirati
projekt Optima je totalno promašen i ja mu dajem manje od 10% da uspije


ne mogu prognozirati da li će Optima u stečaj ili ne, ali činjenica je da bi za cijelo to tržište bilo dobro da Optima ode u stečaj
ugasila bi se jedna loša firma (ili više njih), a otvorio se prostor nekome tko želi investirati
projekt Optima je totalno promašen i ja mu dajem manje od 10% da uspije

šta vi brijete svi o stečaju.Ja jedva čekam da mi istekne ugovor sa ht-om pa da prijeđem na opte.ko god ga ima svi ga hvale.(cca 250 kn sve tel+flat+tv)



ne mogu prognozirati da li će Optima u stečaj ili ne, ali činjenica je da bi za cijelo to tržište bilo dobro da Optima ode u stečaj
ugasila bi se jedna loša firma (ili više njih), a otvorio se prostor nekome tko želi investirati
projekt Optima je totalno promašen i ja mu dajem manje od 10% da uspije

šta vi brijete svi o stečaju.Ja jedva čekam da mi istekne ugovor sa ht-om pa da prijeđem na opte.ko god ga ima svi ga hvale.(cca 250 kn sve tel+flat+tv)
[/quote]
Ma kakav stečaj, određene banke su previše izložene da bi se tu dozvolio stečaj. Na ovoj dionici mislim da je za strpljive vjerojatna multlipicirana zarada,samo treba strpljenja.

O čemu ti briješ pa cijela telefonija(Optima,H1,Metronet,Amis,Iskon) radi preko t-com-e mreže nemate pojma,bolje se raspitajte malo ili ču vam ja sve pojasnit.

kad bi bio pun ko brod nebi bio ovdje!!!![emo_dolar]

Jel može neka druga priča, a ne ova o stečaju jer nitko neće da pusti ni jednu dionicu po bidu. [lol] [lol]

New Report

Close