Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U modalitetu kontinuirane trgovine su još samo 42 dionice od kojih 7 propaliteta. Znači na zse ima još 35 dionica za ulagati. Svake godine nestanu bar 3. Znaci uskoro cemo imati samo crobex10😀

Odlično primjećeno….
Pomalo nestaje dionica, ljudi….samo se elite popunjavaju i preslaguju dok sve tone…

Ovim tempom Hrvatska nacija će za 150 godina u svojoj zemloji postati manjina….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

uvijek može bolje i biti će bolje ali too much greed ponekad može biti?

U godinu dana bruto vanjski dug smanjen za 3,1 mlrd. €

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Čudno da nitko nije stavio link dizanja kreditnog rejtinga RH…
Prvo povecanje kreditnog rejtinga od 2004.g.

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Ima vec na kom.trg.ali ono sto je najbitnije,svakako dobra vijest koja ce pogurati ( navise) cijene mnogih dionica ,vrijeme je za jednu malu euforiju

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/fitch-povecao-rejting-hrvatske-na-bb-sa-stabilnim-izgledima—502905.html

ivice, crni ivice, dabldeker shranja si izručio na nas. a svije se dalje vrti

hoće li naokon i nama krenuti – rejting skočio gore

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Krenulo je ono šta nam kolega Migra najavljiva od davnih dana. Ajmo Migra!!!
Baci jedan post za ove pesimiste….

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

10.12.2017

Marić posudio 1,275 milijardi eura po rekordno niskoj kamati

nama investitori svijeta su već praktično digli kreditni rejting samo rejting agencije se klade protiv svih njih.za sada?
tko je pametniji,mudriji??
a dobro uvijek ima i plan B a to je grupnjak u posipanju pepelom.
nebi im bilo prvi put,pa ako u ničemu u tome su profesionalci.
sa dizanjem rejtinga počet će i stizati strana pamet
imamo li mi za domaću toliko pepela?
alo,robne rezerve !?
pepel bi mogao postati jako tražena roba
ovo nije nagovor na gomilanje zaliha pepela.
šalu na stranu,očekivali smo utemeljeno da će nam dignuti rejting ove godine.'
nisu a morali su jer obveznice drugih zemalja nose veću premiju rizika a imaju bolji rejting?
ima nešto bolesno u tome,nešto kontradiktorno,nešto neodrživo…
vrijeme će dati odgovor

Petogodišnji CDS oko 100 bodova: službeno dizanje kreditnog rejtinga RH je pitanje dana

…Hrvatska, dakle, danas može povoljnije refinancirati svoje obveze od gore navedenih zemalja, a relativni napredak ostvaren je i u odnosu na neke članice Eurozone poput Italije i Portugala. No, ono što je zanimljivo jest da Hrvatska od svih gore navedenih zemalja ima uvjerljivo najlošiji kreditni rejting….

[/quote]

učinilo mi se prigodno,možda će se uskoro potvrditi pa…


Nedjelja. Tužno. Znamo, o znamo,
Znamo da alkoho(pepel)l škodi,
No rakije(pepela), rakije(pepela), rakije(pepela) amo,
Jer utjehe nema u vodi.(D.Cesarić)

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

svakoj “boleštini” dođe kraj prije ili kasnije i strpljivi naplate nestrpljivima.
i to rijetko kada izostane.
svoje o domaćoj “analitičarskoj” i “štedišnoj” pameti sam davno izrekao
pomalo dolaze dokazi da je u tome bilo dosta toga utemeljeno.
ako ovi rejtingaši koji nas ne lajkaju jer su preskočili unaprijediti izglede a digli su nam
rejting tada bi krajem godine mogli očekivati dizanje u investicijski rejting od onih koji nas lajkaju.
a i ovaj birejting morao privući pažnju stranih špekuativnijih fondova koji su puni love.
a sa investicijskim i ostalih.
držim da je domaćoj pameti zadnji poziv za ukrcaj na vlak.
todomor im je omogučio da mogu kupovati čak i značajno jeftinije nego prije godinu dana.
tko neće iskoristiti neće moći niti uz najveću zamislivu kreativnost za propuštanje moći izvući imalo vjerodostojan izgovor.svakome po njegovom izboru.
u velikom smo zaostatku i imamo puno toga za nadoknaditi.
ako neće domaća pamet neka strana odnese kao i prošli put.
previše je toga nacrtano da bi bilo potrebe u budućnosti nekoga žaliti.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

To crnilo predugo traje da bi sad došlo do neke euforije. Izgubljenih 10 godina. Pogotovo što se u međuvremenu izbor dobrih dionica na zagrebačkoj burzi jako smanjio. Osim toga, može nam se desiti da, kad i dođe do nekog oporavka, da nas poklopi neka nova recesija na svjetskim tržištima, koja čini se nije nemoguća.

Opasno je biti toliko jako i toliko dugo izvan normalnih ciklusa rasta i recesija, mi smo potpuno propustili oproravak zapadnih dioničkih tržišta nakon 2009.

Svi kolege su u pravu na svoj nacin.
Ipak se nadam da jos imamo dovoljno vremena i pameti da uskocimo na neki od zadnjih vagona zadnje kompozicije.
Recesija vani zasad nije in the books i to bi moglo biti ipak presudno.
Ocekujem nesto zivlje trgovanje iduci tjedan.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


To crnilo predugo traje da bi sad došlo do neke euforije. Izgubljenih 10 godina. Pogotovo što se u međuvremenu izbor dobrih dionica na zagrebačkoj burzi jako smanjio. Osim toga, može nam se desiti da, kad i dođe do nekog oporavka, da nas poklopi neka nova recesija na svjetskim tržištima, koja čini se nije nemoguća.

Opasno je biti toliko jako i toliko dugo izvan normalnih ciklusa rasta i recesija, mi smo potpuno propustili oproravak zapadnih dioničkih tržišta nakon 2009.

puno pesimizma
ako mislite da je u ovom trenutku to bolji izbor možda da razmotrite prodaju ako nešto imate.
osobno moje naloge ask neće vidjeti dok nam ne dignu rejting u investicijski a to bi moglo biti još ove godine jer bi svaka prodaja prije toga izgledno mogla biti razlog za SŽJ.
tko si to želi neka u pon ujutro požuri sa prodajom.
sigurno će biti onih koji će učiniti dobro,spasiti potrebite, jer dobro se dobrim vrati,dokazalo se nebrojeno puta.rezimirat ćemo nekad tko je bolje vidio i bolje prošao.
vidim puno razloga za optimizam ba kako sam to prije par dana napisao na temi komentari trgovanja.

tema komentari

08.01.2018
najbolje se stvari događaju dok nema onih koji ne skidaju pogled s ekrana u strahu da ih netko ne nadlipari.
to je čak i za njih najbolje ako nisu hladne glava.zato ponavljam puno puta ponovljeno najbolje je za takve da ugase ekran i da bace pogled svakih mjesec ili dva.
sa proljećem ćema biti više po vani,manje prisutni pred kranom i tako ćemona market prenjeti pozitivnu vibru.
za koju objektivno nema potrebe da se prenosi pri
rastu: suficita,bdp,potrošnje,izvoza,plaća,penzija,raste gradnja i prodaja stanova čak i pri rastu cijena,standarda,izglednom rastu kreditnog rejtinga.
pri padu: duga,kamata,poreza,nezaposlenosti….
e sad ako netko misli da može značajno bolje i stvarno to misli a ne da piše iz nekih motiva i pobuda
nebi mu bio u koži iz više razloga.
razloga za optimizam ima na tone a to što ga malo tko vidi to znači da će se pračka i katapult
jaće našpanat pa će dalje dobacit za strpljive i one koji se ne sili biti pesimistični i depresivni dečki i cure.
tako ja vidim a živi bili
možda i griješim nebi bilo….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

ovdje je dokuentirano koji su u ljeto 2016 predvidjeli i najvljivali što će se izgledno događati na temelju javno dostupnog.
i dogodilo se rast sa 1700 na 2250 i tko zna di bi tome bio kraj da se nije desio todomor??
po meni danas bi bili oko crobex 3000 s time da na necrobexu postoji značajno veći potencijal rasta.
danas je još više toga javno dostupno čak i cijene dionica ispod onih sa kojima smo ušli u 2017.


uvijek može bolje i biti će bolje ali too much greed ponekad može biti?

u pon će se moći kupovati po crobex 1870 jer uvijek se nekom žuri prodati po što manje
ali prema kraju godine će to biti značajno skuplje.živi bili…
e sad ako to nije dovoljno štedišama da iskoriste ovakvu priliku za mene nema problema jer nikad nisam ozbiljno niti računao sa domaćom pameti iz više puta ponovljenih razloga a sukus je prenizak stupanj
financijske pismenosti kao posljedica prioriteta gledanja sapunica i utakmica na televiziji od avg 5h dnevvno i posljedično nedostatak vremena za vl financijsko opismenjavanje.
to nije moj problem jer je to njihov vl izbor.
ono što je bio moj problem ali svakim danom manji a od jučer puno manji a u bliskoj budućnoti sa dizanjem rejtinga u investicijski će potpuno nestati je neprisutnost u značajnijoj mjeri strane pameti.
koja je prepuna love a samo malo njihovog casha će izgledno dignuti ovaj market tako da će opet puniti
mora SŽJ za propuštenim ,baš kao i prošli put.
ovakvih prilika čovjek ne dobije puno u životu,mudri će iskoristiti.
domaća će pamet sudjelovati ako ne milom tada silom.
mehanizmi kako to foncionira su odavno dokazani u praksi čak i kod nas.
biće zabavno pratiti te procese kojima će zajednikči nazivnik biti da da je najizgledniji scenarija da će oni koji prije naplatit onima koji će poslije.
svakome po njegovom izboru,za poštenije neznam niti bi tražio,niti bi dao.

p.s.
naravno uvijek postoje i rizici na burzi da ne postoje nebi se moglo primjerice na thnk u zadnjih deset dana zaraditi +70% a anualizirano 2500%(dvije tisuće petsto posto)ako je u konkretnom slučaju bio rizik kupovati nekretnine ZG “prvi red do mora” <15% vrijednosti?
ovo je samo jedan od primjera više na
http://www.poslovni.hr/forum/tema/the-best-of-prilike-svih-vremena-na-zse-neiskoristeno-neprezaljeno-42072?page=last
kome su rizici neprihvatljivi uvijek može oročiti u banci za realno zagarantiran negativan prinos.
sloboda izbora je zakon

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close