Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

‘Bikovi’ slave osmi rođendan, a Trump im šalje veliki dar

a na kojoj je obljetnici hrvatsko tržište kapitala?


Prosjčni P/E 18 za 500 najvećih
Na ZSE P/E za crobex 10/od 21.03. bez HIMR i KRAS,sa ATPL i ADPL/
ATPL P/E -7,81 nećemo ga uzeti u obzir
Devet ostalih:LEDO 10,27… ADPL 14,39 … RIVP 15,24 …. KOEI 15,26 …PODR 15,36 HT 16,23
ERNT 16,95…ADRiS /povlaštena/17,71 ATGR 18,82
Prosjek ne ponderirani 15,42 ,M/medijan/ 15,36 i mod je tu negdje.
Dakle,ovi na 15 i niže su podcijenjeni i izjednačili bi se sa amerima sa rastom od cca 20%
Rast BDPI je preko 3%,vjerovano će biti bliže 4% ako se turistička sezona ne prospe.Buking je dobar,ali u turističkoj branši nikada ne znaš što će krenuti u krivo.
LEDO je najpodcijenjeniji zbog problema AGROKORA.Ima prostora za rast.
ADPL dobro posluje,ali pad prihoda u četvrtom kvartalu bi trebao generirati manje prihode i u prvom?
Ali IRAN je potencijalna bomba,a i predujam dividende na pragu pa dionica nebi trebala pasti?
RIVP je u prošloj godini ostvario veliku financijsku dobit od rastućih dionica iz porfelja KORF,ali to je jenokratna inekcija pa bi i pored očekivanog povečanja dobiti iz core biznisa koeficijent P/E ove godine trebao biti lošiji nego prošle.
KOEI kao veliki izvoznik ima dobar potencijal za dodati rast?
PODR bez državnih uhljeba je imala šansu,a sada ima manje.
HT je stara islužea koka be potencijala za rast.Možda širenje nešto popravi situaciji.Ali i 185je odična
cijena.
ERNT je elita,pamet vrh pameti i oni imaju veliki intelektualni kapital.Pamet caruje ,snaga klade valja.
Ova cijena nije loša za dioničare,a u očekivanju objave dividende možda malo i potegne.
ADRIS je predzadnji po ostvarenoj dobiti.Nikad lošije.Očito im veliki keš predstavljaju problem.Puno love,malo ideja.A s obzirom da se radi o povlaštenoj dionici tebalo bi je di skontirati barem 10% pa
bi u ovoj tablici trebala biti na začelju.Zadnji ili predzadnji je ATGR sa velikim P/E od 18,82 pa bi tek sa
povečanjem profitabilnosti opravdao sadašnju cijenu.
Dakle,sve u svemu i nismo baš prejeftini.Dapače,mislim da smo skupi,ali kako su očekivanja dobra
možda i ne.
Sutra bi trebali malo povući radi poboljšanja kreditnog rejtinga.Možda???

Kakav pozitivan troskok za RIVP u vašoj stručnoj analizi. Kvantni skok 🙂

po meni je ovo ispod očekivanja na ovom Forumu a isto tako ne očekujem poslije ovakvog rejtinga neki veći dolazak investitora
http://www.seebiz.eu/sonje-imamo-stabilnost-u-letargiji-koja-je-malo-prekinuta-nekim-rastom/ar-152294/
– Hrvatska je i dalje ona ista, u razmjerima EU zaostala, sporovozna i političkom ludošću natopljena zemlja u kojoj se svako stršenje, kreativnost i inicijativa sijeku u korijenu – upozorio je ekonomist Velimir Šonje sve koji su promjenu kreditnih izgleda iz negativnih u stabilne tumačili kao uspjeh.
– Imamo stabilnost u letargiji koja je malo prekinuta nekim rastom – sarkastičan je Šonje.

Slično kao i dvije ostale rejting-kuće, S&P i Fitch, agencija Moody’s podsjeća na “strukturnu slabost hrvatskog gospodarstva jer nema sveobuhvatnih reformi Vlade”. Stopa nezaposlenosti pada zbog starenja stanovništva i emigracije, što dovodi do smanjenja radne snage. Jednako kao što bi mogao rasti, rejting bi, kažu, mogao i pasti pokaže li se da se država nije u stanju reformirati.


po meni je ovo ispod očekivanja na ovom Forumu a isto tako ne očekujem poslije ovakvog rejtinga neki veći dolazak investitora
http://www.seebiz.eu/sonje-imamo-stabilnost-u-letargiji-koja-je-malo-prekinuta-nekim-rastom/ar-152294/
– Hrvatska je i dalje ona ista, u razmjerima EU zaostala, sporovozna i političkom ludošću natopljena zemlja u kojoj se svako stršenje, kreativnost i inicijativa sijeku u korijenu – upozorio je ekonomist Velimir Šonje sve koji su promjenu kreditnih izgleda iz negativnih u stabilne tumačili kao uspjeh.
– Imamo stabilnost u letargiji koja je malo prekinuta nekim rastom – sarkastičan je Šonje.

Slično kao i dvije ostale rejting-kuće, S&P i Fitch, agencija Moody’s podsjeća na “strukturnu slabost hrvatskog gospodarstva jer nema sveobuhvatnih reformi Vlade”. Stopa nezaposlenosti pada zbog starenja stanovništva i emigracije, što dovodi do smanjenja radne snage. Jednako kao što bi mogao rasti, rejting bi, kažu, mogao i pasti pokaže li se da se država nije u stanju reformirati.


Za promjenu smjera kretanja potrebna je najveća energija.I sada slijedi ujednačeno trčanje ili ubrzanje
što je lakše od promjene smjera.
Situacija se razvija izuzetno povoljno i tome se treba radovati.Optimizam hrvatskih poduzetnika nikada nije bio veći.Euforična očekivanja nisu pametna ali još je manje pametno ovakvo očitovanje
Velimira Šonje.Nema depresije,nema latergije.Dapače,pere nas optimizam,nadam se da je i realan.
Nakon sedam mršavih krava,da li je počeloi razdoblje sedam derbelih krava?.
Biblija je knjiga napisana na temelju iskustva.

‘Bikovi’ slave osmi rođendan, a Trump im šalje veliki dar

a na kojoj je obljetnici hrvatsko tržište kapitala?


dok tamo bikovi slave 8 rođendan, kod nas je 09.03.2016 poslavljen rođendan 7 mršavih krava, 09.03.2017 proslavljen je tek prvi rođendan 7 debelih krava, sada vi računajte, koliko još imamo proslaviti rođendana 7 debelih krava, ako nas američki bikovi sve prije ne razjure, u strahu od medvjeda, to vidim kao najveću prijetnju našem daljem rastu, jer imam osjećaj da ćemo se odmah solidarizirati s njima, iako oni s nama do sada nisu niti malo

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/agrokor-ivice-todorica-u-pripremama-za-javnu-ponudu-dionica-u-ljeto-2017/

Hoće li ovo biti realizirano?

Sad nam je povijesna šansa za jeftinu kupnju.


Sad nam je povijesna šansa za jeftinu kupnju.

to je jako relativno, ta šansa bila je zadnjih 7 godina, a neke dionice su se do danas toliko oporavile da su blizu svojih povijesnih vrhova i tvrditi da je sve i dalje jeftino je neodgovorno

Ignore: KressoM, delux

kao iskusni ulagač koji je kupovao skoro pri vrhu (2007) i prodavao skoro pri dnu (2012) u zadnje vrijeme postao sam izrazito pozitivno raspoložen prema ulaganju u dionice… što bi značilo da je lokalni vrh blizu :).. sad, šta je to blizu.. moglo bi to biti i 30% višlje nego danas… vani.. kod nas kako je krenulo možda i 50% 🙂 ove godine ili sljedeće.. ali novo niže dno nikad više nećemo vidjeti na velikoj većini dionica..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Opet tvrdim da rast tek slijedi jer je gdp u zamahu, i kad govorim o Crobexu na npr. 4000 bodova govorim o gdp-u koji će biti 8-12% veći nego ovaj sad. Sada, Crobex je relativno blizu fer vrijednosti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



imamo li kakve procjene na koliko ce sutra ici zaduzenje i koje uvjete

po ovome izgledno po rekordno niskim kamatama
možda i griješim,nebi bilo…

https://www.investing.com/rates-bonds/croatia-10-year-bond-yield
[/quote]

3,199% na 10 g
rekordno niska kamata
3 mlrd eura interes a izdano 1,5 mlrd
zamjena za obveznicu sa 6,2 %
300 mil kn godišnja ušteda na kamatama

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...




imamo li kakve procjene na koliko ce sutra ici zaduzenje i koje uvjete

po ovome izgledno po rekordno niskim kamatama
možda i griješim,nebi bilo…

https://www.investing.com/rates-bonds/croatia-10-year-bond-yield
[/quote]

3,199% na 10 g
rekordno niska kamata
3 mlrd eura interes a izdano 1,5 mlrd
zamjena za obveznicu sa 6,2 %
300 mil kn godišnja ušteda na kamatama

[/quote]

vjerovao sam da u nekom ludilu moze biti i manje ali uglavnom mislim da je solidno zaduzenje. vjerojatno je ipak utjecalo malo nestabilnost oko agrokora kao i gluparije oko ina-e (mozda ipak dodu pameti). imam prve procjene za rast bdp, koji bi se mogao jos dodatno povecati kroz pad cijene nafte do 40$ sto po meni nije iskljuceno. to bi nam donjelo, po procjenama, dodatnih 0,2-0,3 % rasta bdpa

New Report

Close