Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zaba može prema gore još koji postočić, pa taman da daje 10% dividendnog prinosa. Book ju ograničava. Ako bi pak zadržavala dobit i dizala book, onda ne isplaćuje dividendu i nije atraktivna. A nema razloga to raditi jer ne može mnogo povećati tržišni udio, a i kapitaliziranost je dobra tako da je to otprilike to. 70 kn plafon.
P.S.
Jel se tebi RIVP nešto posebno zamjerio?;-) Tipa narastao mi pred nosom dok ja nisam bio unutra?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Je,je , zato nalozi od 5-6 tisuća komada prolaze na oko 66 kn u hipu , samo što se stave , ode .

teško da će ZABA dodatno rasti na vijest dividendi jer je taj rast već odradila sa 40 kn … netko je to očito unaprijed znao i kupovao dok je cijena bila nisko i sad izlazi jer si je ubrao 3-4x dividendu, a bolje golub u ruci nego dodatni vrabac na grani

Ignore: KressoM, delux


teško da će ZABA dodatno rasti na vijest dividendi jer je taj rast već odradila sa 40 kn … netko je to očito unaprijed znao i kupovao dok je cijena bila nisko i sad izlazi jer si je ubrao 3-4x dividendu, a bolje golub u ruci nego dodatni vrabac na grani

Ako zaba ne bude rasla sve će fondovsko dividendno smeće potonuti.Ako fondovi žele zadržati crobex na ovim razinama dostatno je samo slijedećih mjesec dva ZABU držat nisko.


teško da će ZABA dodatno rasti na vijest dividendi jer je taj rast već odradila sa 40 kn … netko je to očito unaprijed znao i kupovao dok je cijena bila nisko i sad izlazi jer si je ubrao 3-4x dividendu, a bolje golub u ruci nego dodatni vrabac na grani

Tako se pričalo na 40 da će teško na 50 , pa na 50 da će u vrh glave na 60 , pa tako i danas iste priče …..

https://lider.media/aktualno/deficit-drzavnog-proracuna-u-2016-vise-nego-prepolovljen-na-12-posto-bdp/

http://www.seebiz.eu/premija-rizika-na-hrvatske-obveznice-najniza-u-sedam-godina/ar-151996/

Ovo je jedino važno. Tržište žestoko anticipira dizanje rejtinga, a onda dolaze stranci, iliti tsunamci.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

A mi cemo nasim “hranit” USA

http://www.seebiz.eu/hanfa-odobrila-osnivanje-fonda-usa-blue-chip/ar-151995/

Pozdrav

svi smo mi Crobex


http://www.seebiz.eu/premija-rizika-na-hrvatske-obveznice-najniza-u-sedam-godina/ar-151996/

Ovo je jedino važno. Tržište žestoko anticipira dizanje rejtinga, a onda dolaze stranci, iliti tsunamci.


ok strana pamet će doći ali ima znakova nagona za preživljavanje, evolucijskog kapaciteta i kod domaće pameti.
svakodnevno se preljeva neki iznos,čeka se na red kod brokera da se sredstva doznače na račun +
fondovi rastu po svim osnovama….

Većina investicijskih fondova raste već četvrti tjedan

dnevni redovni promet od 20 mil kn je više pravilo nego iznimka,danas skoro 2000 trans,u zraku je neka druga vibra a ne mogu se oteti dojmu da je najbolje tek pred nama
možda i griješim,nebi bilo…
burza je mjesto sa povečanim rizicima koji omogučavaju povečane prinose za razliku od oročenja koje garantira realno negativan prinos pa je to onda prihvatljivije za držače 165 mlrd kn na oročenju?
upss.. ili je to nešto o čemu se ne smije naglas?
ništa onda,svom osobnom bankaru nipošto ne postavljati tabu pitanja.
čemu kvariti trenutak?
smajlić i maši,maši…:-)
samo od početka godine propušten anualizirani prinos od 60 %
zar su to neki prinosi?
naspram u najboljem slučaju 0% na oročenju,ajde velikodušno recimo iako nerealnih 1% godišnje,znači ugrubo 60x manji prinos.
lijepo je biti imučan ali i okružen tako bogatim,plemenitim ljudima da nam velikodušno prepuštaju prilike kakve se nude nekoliko puta u životu.
da je ponoviti 1000x bilo bi malo pa ipak HVALA
čestitam onima koji su evolucijski iskočili iz mase i želim im puno uspjeha.
respect

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/hnb-likvidnost-sustava-dalje-vrlo-visoka/

Sad imamo situaciju da na pogon dosadasnjih rezultata Crobi i TK mogu prema gore u djuture jedno 5 do max 10%. Jednostavno treba donijeti takve mjere: zakonske, porezne i druge, da se dio od tih silnih milijardi utuce u potrosnju i investicije, poglavito izvozne iliti svjeze devizno prihodne. Tad ce se poboljsati izvjestaji i Crobi potegnuti jace prema gore. Gdp izgleda ubrzava, ali moze to i mora jace. Pravi posao ce biti kad zaustavimo netto iseljavanje i okrenemo trend.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

imamo li kakve procjene na koliko ce sutra ici zaduzenje i koje uvjete

New Report

Close