Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/hrvatski-izvoz-u-njemacku-lani-porastao-171/ar-151690/

P. S u makedoniju nikad nebih ulagao niti lipe… Jer je trziste toliko nelikvidno da kad udete u neku poziciju sa cca 20 kila eur za izaci morate cijenu ubiti i preko 50%..najmanje..
To je vise za one koji ulazu po par tisuca kuna tj. Do 200 eur po dionici… A to ne da. Mi se neda nego nije vrijedno zezanja otvaranja racuna punomoci javnog biljeznika i drugih popratnih gluposti… Ali tko voli nek izvoli

A BALVANA!!! :) :) :)

Vec i Srbija je jako plitka. Mozda i tamo bude nekih pomaka, ali Makedonija, ta drzava ce se raspasti, Albanci su skoro 40 posto stanovnistva nesluzbeno. A rat moze opet izbiti svaki cas.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Po meni smo do kraja godine na 3000-3300
Slijedeca na 4000-4500…
Mozda sam preoptimistican… Ali tako to izgleda iz mog kuta

Za takav rast treba puno više toga nego što imamo danas.

IPO HEP za početak.

Puno novih dionica na našem tržištu.

Ma ne treba. Treba jaci rast gdp-a. Sto ce rezultirati jacim zaradama firmi. I onda to vecim indeksima.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Vec i Srbija je jako plitka. Mozda i tamo bude nekih pomaka, ali Makedonija, ta drzava ce se raspasti, Albanci su skoro 40 posto stanovnistva nesluzbeno. A rat moze opet izbiti svaki cas.

Onda će početi svjetski rat i ide sve u pm. Slovenci i njihovi fondovi tako ne misle kad ulažu, a ni hpb i ostali Ali neka ti bude. Investitor se treba lišiti svih predrasuda prije ulaganja. Bitna je politika, ali najbitnije je ipak poslovanje firmi, a makedonija je deseta u svijetu po lakoći poslovanja, uz bok sad i singapuru. Mi smo 40. Dakle, oslobodi se primitivnih predrasuda i priča o raspadu jer to znači rat širih razmjera, sa rusijom turskom amerima itd…A onda možda i mi budemo uključeni. Nemoj tu riječ ni spominjati

Frende, ne moraš tako ofanzivno:-). Primitivne predrasude itd. Poznajem taj narod i mentalni sklop jer i sam rodom potječem iz vrlo sličnog okruženja. Stoga nisu predrasude nego factual assessment.
Jedino se nadam da će se relativno brzo dogovoriti, zbog straha od rata. To je jedina mogućnost.
Također, i da izbiju neki sukobi vjerovatno bi to Ameri ugušili vrlo brzo, prije svih drugih. Bez obzira na tobožnji Trumpov izolacionizam. On o tom prostoru ne zna previše, ali savjetnici znaju i rekli bi mu da to zalije s kablom hladne vode prije nego se razbukta.
Kao investitor fokusiran sam ovdje i u regiji (Slovenija, Srbija, Rumunjska). Dolje zasad ne bih, manje rizika i manja potencijalna zarada, svjestan sam. Toliko…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



Vec i Srbija je jako plitka. Mozda i tamo bude nekih pomaka, ali Makedonija, ta drzava ce se raspasti, Albanci su skoro 40 posto stanovnistva nesluzbeno. A rat moze opet izbiti svaki cas.

Onda će početi svjetski rat i ide sve u pm. Slovenci i njihovi fondovi tako ne misle kad ulažu, a ni hpb i ostali Ali neka ti bude. Investitor se treba lišiti svih predrasuda prije ulaganja. Bitna je politika, ali najbitnije je ipak poslovanje firmi, a makedonija je deseta u svijetu po lakoći poslovanja, uz bok sad i singapuru. Mi smo 40. Dakle, oslobodi se primitivnih predrasuda i priča o raspadu jer to znači rat širih razmjera, sa rusijom turskom amerima itd…A onda možda i mi budemo uključeni. Nemoj tu riječ ni spominjati
[/quote]

A hoce li nam onda dolaziti turisti i koje firne ce zaradivati… One koje ne ovise o hr ekonomiji nego o svjetskoj…

A BALVANA!!! :) :) :)

Ne smije biti rat na ovim prostorima. Sve to što imamo vrijedit će 5% sadašnjih valuacija.
Međutim, povoljna stvar je to što je stanovništvo prorijeđeno, ostarjelo, a države nemoćene i osiromašene, što sve skupa garantira da rata neće biti. Pod ovo ne spadaju Makedonija i Kosovo, i to je problem. Imaju mnogo mladog albanskog stanovništva koje želi osvetu, čeka svoju priliku… Međutim, ako do toga dođe to će morati rješavati netko drugi…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

BDP rast i i rast dioničkih indeksa nisu uvijek u korelaciji, tko je čitao stocks in the long run ili intelligent investor itekako to zna.

Al u našem slučaju možemo se nadati daljnjem pobuđivanje u sljedeće godinu do sve.

Što se tiče podizanja kamatnih stopa u EU to će biti po meni nešto kasnije nego u SAD. Evo baš sada čitam na Bloomberga da tek sada su kompanije iz EU Stoxx indeksa počele rasti i to brže nego ove iz S&P500. I to nakon 7 godina mršavog rasta ili pada čak.

Znajte da i core inflation je još uvijek dosta nizak (nekih 0.2-0.3).

Skaro
Točno, trenutak za oporavak i dostizanje razine gdp-a iz 2008 je zapravo sjajan. Ako ovo zeznemo jadna li nam majka.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Fondovi su zaustavili kupnju.ZABA sa dividendom od 8% na cijenu od 66 kn je interesantnija od ERNT i ADPL koje bi trebale dati manje pa kližu na niže.
HT bi isto trebao skliznuti jer bi dividendno orjentiran kapital trebao kupovati Zabu..I ADRISbi uskoro trebao malo na niže zbog potencijalno puno niže dividende od ZABE..RIVP je žilava,ali i tu bi moglo doći
do obrnutog smjera.Sada trolovi prodavaju ZABA,a kupuju RIVP i DLKV,što je naravno promašaj.
Da bi tržište i dalje raslo fondovi bi trebali početi kupovati ZABA,ali oni uvijek djeluju sa zadrškom i sa malo kapitala amortizirati udar na svoje fondovsko smeće.
ZABA na više,ili svi ostali na niže.Druge nema.

Med i mlijeko i dalje teče na ZSE.

New Report

Close