Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

+3,4%

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


+3,4%

… a crobi u minusu

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


+3,4%

rast iznad 3% se je i najavljivao pa je to već ugrađeno u rast crobexa prošlih mjesec dana

Ignore: KressoM, delux

Uračunato već i debelo. Mislim čak da se računalo prema onom EIZ-ovom članku o 3.9% za Q4 te 3.1% za cijelu 2016 y-o-y. Ovo bi tehnički gledano bio podbačaj spram očekivanja, ali mislim da smo u neutralu što se toga tiče. Bitni su rezultati…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.seminari.hr/odgo-ena-porezna-imovina-i-odgo-ene-porezne-obveze-productsem477/

Opet ovo: usporediti kamate sad i prije godinu dana.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

I ja bih se složio da je ugrađeno… na 2300 je jak otpor i taj otpor biti će slomljen kad na vidjelo izađu nove činjenice, vjerujem da ćemo probiti, a kad? Ne znam ali kad se probije, nema stajanja do 3200…pogledajte graf.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/nastavlja-se-pad-inozemnog-duga-na-godisnjoj-razini/

https://www.bloomberg.com/markets/stocks
Svjetski dionički indeksi i dalje u plusu. Samo jučer plus je bio 1.5 – 2.5 p.p.

Mi se očito vodimo onom da kad svijet raste, mi i dalje ovisimo sami o sebi, a kad se u svijetu sve crveni, mi smo kolektivne žrtve i gubimo sve što smo godinama gradili.

Vani su trenutno čak veće neizvjesnosti nego kod nas, posebice političke. Mi konačno imamo gospodarski rast, smanjenje javnog duga, nikad bolje rezultate većine firmi sastavnica Crobexa, ali i ostalih. Ali i dalje, mi kao da čekamo da netko drugi odradi posao umjesto nas.

Bankari ostvarili krvavu dobit, najavili smanjenje kamata.
Usudio bih se podici prognozu rasta gdp-a na barem 3.8%, a uz malo srece i na cistih 4%.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ja ovdje zadržavam još par turističkih dionica, a ostatak prebacujem u makedoniju gdje zbog političke krize oko mandatara vlade ima banaka sa p/e 3, 5, 7, a p/b 0,5 – 0,9…tamo ću vas čekati za par mjeseci ili koju godinu .povrati od 50% me ne zanimaju. zanima me 100% i više, a zato treba ići dalje krčiti put…mislim da će ZSE rasti do jeseni, a onda će doći do dizanja kamata u EU krajem godine, a tiime i kod nas tržište postaje neatraktivno…makedonija i srbija tada će biti u fokusu gladnih ulagača. idem ranije tamo, da kupim sada prije formiranja vlade…

Sretno!!!

Po meni smo do kraja godine na 3000-3300
Slijedeca na 4000-4500…
Mozda sam preoptimistican… Ali tako to izgleda iz mog kuta

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close