Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ljudi, smirite euforiju i ne navlacite neiskusne na burzu. To će se svima obiti o glavu. Ne usporedujte godine i događaje, ne laprdajte. Situacija je ok, ali daleko od idealne. Već sada rast usporava jer nema novih ulagača. Kada ovi zadnji to skuze, kreće rasprodaja i korekcija. Posebno na najpopularnijim dionicama. Zato samo lagano. Sada treba čekati daljni pad uslijed straha manje iskusnih među nama. A strah je tu. Još uvijek nije bull market kojem se ne vidi kraj

“Neambiciozna privatizacija ne donosi veće koristi burzi”

Neambiciozna privatizacija ne donosi veće koristi burzi

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Čini mi se da različito interpretiramo iste podatke:
– evidentan je rast svega: gdp-a, dobiti, burze, plaća itd. Padaju jedino dug, nezaposlenost i prinosi na obveznice,
– jedni to tumače kao početak fantastičnog bull run-a koji se ne smije propustiti, a drugi kao početak kraja prije neumitne katastrofe.
Pozivam neiskusne ulagače da pogledaju oko sebe i poklone vjeru onoj struji koja je uvjerljivija.
Svakome po izboru.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.seebiz.eu/maric-ocekuje-izlazak-iz-edp-a-na-proljece/ar-151172/

Obećajem nastavak bespoštedne borbe protiv pesimista, katastrofičara, depresivaca, lažnih moralista i “zabrinutih” komentatora svih boja i fela. Obećajem vam krv, znoj i suze, i konačni poraz.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ljudi, smirite euforiju i ne navlacite neiskusne na burzu. To će se svima obiti o glavu. Ne usporedujte godine i događaje, ne laprdajte. Situacija je ok, ali daleko od idealne. Već sada rast usporava jer nema novih ulagača. Kada ovi zadnji to skuze, kreće rasprodaja i korekcija. Posebno na najpopularnijim dionicama. Zato samo lagano. Sada treba čekati daljni pad uslijed straha manje iskusnih među nama. A strah je tu. Još uvijek nije bull market kojem se ne vidi kraj

Kako to rast usporava jer nema novih ulagača ?! Meni se čini da su prometi na ZSE sve veći . Ne znam , meni to tako izgleda .

trajderi sad moraju dobro pripaziti kako postavljaju letvice jer u bulltrgovini lako mogu ostati kratkih rukava

Evo i promet do 10 i 30 skoro 10 milijuna , a o tome smo donedavno mogli samo sanjat . Prije kada bi se u cijelom trgovinskom danu napravilo ovoliko prometa , bilo je nešto fenomenalno !

Buking iz Njemačke 30 posto jači, traže se vile i velike sobe, a jako smo popularni u još dvije zemlje

….Rast rezervacija turističkih putovanja iz Njemačke u ovom je trenutku za čak 30 posto jači nego prošle godine, otkrili su vodeći njemački organizatori putovanja na sastanku s ministrom turizma Garijem Cappelliem u Münchenu, gdje se održava turistički sajam F.re.e.….

sezona će srušiti sve rekorde,znači još veći rast bdp,potrošnja,investicije u turizam nakon sezone…
manji deficit,manji dug….
dizanje rejtinga je samo pitanje vremena
jako puno vode ide prema našem mlinu
optimizam je nadjačao pesimizam
fondovi su opet IN
ostaje da vidimo tko će prije a tko kasnije

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Sve to pesimistima ništa ne znači. Naprosto drukčije filtriraju signale.
Evolucija je težak proces, i najgore je to što višekratno ponavljanje gradiva ne dovodi nužno do usvajanja istog. Zato se i ponavljaju iste greške.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Rast BDP-a ubrzao iznad 3 posto prvi put od 2008.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/rast-bdp-a-ubrzao-iznad-3-posto-prvi-put-od-2008-324735# [poslovni.hr]

izneseno toliko brojeva od kojih se pesimistima,kešoljupcima i sličnim ledi krv u žilama i slažu kompozicije knedli u grlu da je to čak neugodno za…

ali ne mogu preskočiti referiranje na dio koji mi je skoro navukao suze u oči.

“Prema najnovijoj anketi Hine, osam makroekonomista procjenjuje da je rast BDP-a u prošloj godini iznosio 2,9 posto, dok su prije tri mjeseca očekivali 2,6 posto.”

:-)))
me neće oni u taj rast vjerovati niti kad bude službeno objavljen jer oni su oličenje pesimzmus croatizmus ali još više od toga oni su predvodnici,najveći zagovaratelji istog i to više godina.
s obzirom da je sve manje željnih učestvovanja u utrci za pokal najnevjernijeg tome u oporavak burze, stoga su upravo oni po meni najbolji kandidati za tu titulu iako se nisu sami kandidirali po meni su je zaslužili.

pa pradlažem na glasanje tko je za da se njima dodijeli ta titula.
ja sam ZA

svi pesimisti su pozvani prije konačne odluke da oglase svoju kandidaturu ako se drže boljim kandidatom.

a našim” stručnjacima” poruka da u HR nije zakonom propisana kazna za bilo kakav oblik optimizma čak i kada za njega nebi bilo jakih temelja te da se slobono ohrabre jer ovo već prerasta iz smiješnog u ….

osobno bi i za manje od njihovog višegodišnjeg uzastopnog promašivanja pojeo svoju diplomu ali očito da nismo svi jednakih kriterija….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Možda čak i ovi najoptimističniji nisu dovoljno optimistični kad je u pitanju rast BDP-a..
A možete samo zamisliti kako će na to reagirati burza….brrrr, za smrznut se za sve ove koji nisu u dionicama…
Idući tjedan bi moglo biti vatrometa…
A možda i griješim, ne bi bilo… :-))

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

New Report

Close