Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da ne tražim sad, čuo na dnevniku i već će netko linkati…
u prosincu potrošnja 13 mlrd kn 5% više nego lani.
a 60% bdp je potrošnja + u 2017 povečane plaće,penzije….
a industrija se zahuktala,nikad ranije nije počela grabež za rezervacijama za ljetovnje na jadranu.
koliko treba biti mudar da se zaključu da će i ove godine svi turistički rekordi biti srušeni + 5mlrd kn se ulaže u turizam
joj,joj,joj….
ajmo kandiati za pokal najnevjernijeg tome u opravak burze kandidature na sunce
ulazimo osminufinala znači samo za najprobranije društvo 16 veličanstvenih.
kada se objavi izlazak iz procedure prek manjka ili dizanje rejtinga biti će kasno za prijavu
jer ćemo ući u četvtfinale ili polufinale.
nikakva posebna pristupnica nije potrebna osim izraziti sumnju u oporavak ovdje na ovoj temi
šalu na stranu,ne zamjerite na tonu jednom NNN optimisti koji je …
držim da se stvari počinju ubrzavati,sve je manji razmak između žestoko pozitivnih objava.
čak se je priljev svježeg kapitala sa štednje o kojem se nesmije naglas pa ću potiho šapnuti (se povečao).
već dugo godina stvari nisu išle toliko u pozitivnom smjeru,čak i pomalo ….
nećemo puno hvalit da ne ureknemo i nećemo glasno da ne čuju oni koji…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kao sto kazes: stvarno je bolje da nasi ljudi kupuju do 2500 pa prodaju strancima nakon dizanja rejtinga nego da bude obrnuto. Ali mozes covjeka dotjerati do vode no ne i natjerati da pije. Teska je evolucija.
P.S.
Danas sam cuo odredjenu bojazan da bi agencije mogle otezati s dizanjem rejtinga. Mogle bi. Medjutim trziste je vec samo smanjilo prinose! Sto se vidi iz gore navedenih grafova. I sad bi bilo stvarno smijesno da agencije koje bi trebale biti putokaz trzistu najednom kaskaju za njim. Hehe.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ZG i ZG županija same milijarda kuna investicije u turistčke kapacitete…….a Dalmacija, Istra, Kvarner, ostala Hrvatska..
ovo je samo turizam, i i mislim da vaša procjena od 5 mild konzevativna, biti će više

dan je pametniji od noći!

Kao sto kazes: stvarno je bolje da nasi ljudi kupuju do 2500 pa prodaju strancima nakon dizanja rejtinga nego da bude obrnuto. Ali mozes covjeka dotjerati do vode no ne i natjerati da pije. Teska je evolucija.
P.S.
Danas sam cuo odredjenu bojazan da bi agencije mogle otezati s dizanjem rejtinga. Mogle bi. Medjutim trziste je vec samo smanjilo prinose! Sto se vidi iz gore navedenih grafova. I sad bi bilo stvarno smijesno da agencije koje bi trebale biti putokaz trzistu najednom kaskaju za njim. Hehe.

agencije su svoj svijet ali ne mogu ništa značajno jer kako ti kažeš ako investitori cijelog svijeta kroz trgovanje našim obveznicama nam dižu rejting tko su rejting agencije da proturječe cijelom svijetu ili barem tko su one da to rade sa značajnijom odgodom.
mislim da su se dovoljno iskompromitira sa davanjem svakakvom smeću AAA i da im daljne blamaže nisu potrebne.
ajde da vidimo sad u ožujku moodys oni su mi nekako najčudniji sa svojim prognozama, kao da im još zvoni u glavi od kako su zakuhali sa usa bankama cijelom svijetu krizu.
milsim da smo zreli da nam treba rejting agencija za rejting agencije da ih malo resetiraju.

ZG i ZG županija same milijarda kuna investicije u turistčke kapacitete…….a Dalmacija, Istra, Kvarner, ostala Hrvatska..
ovo je samo turizam, i i mislim da vaša procjena od 5 mild konzevativna, biti će više

negdje sam pročitao da je to službeni podatak ali da sigurno se tu još nađe masu manjih investicija koje nisu ušle u taj zbroj.
ako je tako još bolje za naše građevinare.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://www.seebiz.eu/pad-industrijske-proizvodnje-u-eurozoni-i-eu-u-hrvatskoj-snazan-rast/ar-150783/

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

daj zaustavite ovo prelijevanje kapitala sa štednje
postalo je neizdrživo

slijedi nam precesija


daj zaustavite ovo prelijevanje kapitala sa štednje
postalo je neizdrživo

Ovo je prestrašno, ljudi nisu svjesni da se na burzi mogu izgubiti novci….. :(:(:(

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


daj zaustavite ovo prelijevanje kapitala sa štednje
postalo je neizdrživo

promet unutar knjige dionica siječanj 2016 avg dnevni 6,9 milkn a u siječnju 2017 = 11,9 milkn
+70%,rast crobexa sa 1690 na 2190 okruglih 500 bodova?
marsovci ili štednja?
koje su još opcije?
ne navijam ja da to bude štednju još bolje da nije jer sigurno da hoće jednog dana aili bi mi bilo interesantno za znati?
a ako je cilj bio skrenuti pažnju na smanjeni volumen zadnjih dana to može i biti ista situacija iz prosinca kada su se izvodili neviđeni performansi,iluzije egzibicije kako bi crobex ostao ispod 2000 ali je zato pračka-katapult brzo dobacila do pred prag 2200.
kao što vidimo zadnjih dana opet napadamo taj prag i to na smanjenom volumenu tako da kada se poveća,popusti štopanje ispuštanja iz fondova na market mogli bi mi sa zaletom i pred prag 2300 bez nekog napora.
a među fondovima bi mogao nastati već nedavno viđeni stampedo i tko zadnji m….c.
meni je to čak pomalo zabavno za pratiti te “igrice” sa lako predvidljivim raspletom.
a sad koliko je zabavno onima koji još od prošlog ljeta čekaju korekciju za ulazak u to se nebi štel miješati,niti bi im volio biti u koži, jednostavno trend je veliki neprijatelj cash-u i oročenju.
do kada?živi bili ….ali…
imamo pred nama još potencijano puno lipih stvari za odradit pa nebi bila senzacija da i godinu(od ljeta do ljeta) zaokružimo bez nasušno poželjne korekcije.
u tom slučaju moglo bi se dogoditi da kešoljupci,nepopravljive štediše u komb sa ljetnim suncem
izlaskom iz procedure prek manjka,dizanjem kred rejtinga i tko zna još sa čime jer jedno “zlo” nikad ne dođe samo zar ne?da “pregore” toliko da se dogodi erupcija svih erupcija kada po svim pravilima nebi smjela.
perfect storm,armagedon….
e u tom sučaju bi i mene kao nekog tko je 90% unutra morili mokri snovi,znojni dlanovi i noćno roštiljanje a teško da bi pomoglo i tuširanje sa ledenom vodom ili spavanje u bazenu.
naravno to je samo jedan od mogućih scenarija,burza je mjesto gdje se preuzimaju rizici.
mudro se je savjetovati se sa svojim lječnikom ili ljekarnikom ako već ne sa fin. savjetnikom.
ne zamjerite na tonu,proljeće je u zraku i uskoro ćemo se družiti bitno manje.
osjećam da ćemo svi odahnuti
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

ares
Jel znas koliko ja taj podatak o eurozoni izvan konteksta. Pogledaj Tradingeconomics na kojem ti pise 5 i kusur posto porast narudzbi Njemackoj, najveci trgovinski suficit u povijesti i sl. Za ostatak eurozone podaci su slabiji, ali ipak je generalno rast. Ovo govorim za prosinac 2016. Zato Trump i piz.i da Njemacku, ubijaju ih tamo. A jaka Njemacka je jaka Europa, ipak se preliju novci, i preko kooperacije i preko doznaka itd.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

A znate sto se dogodilo nakon Brexit referenduma? Pad funte i brutalan porast engleskog izvoza. Toliko o tome.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.tradingeconomics.com/united-kingdom/balance-of-trade

Evo, da ne ispadne da pricam u prazno. Smanjenje trgovinskog deficita. Kroz izvoz. I djelomicno manji uvoz.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

vrijeme će presuditi ali bojim se da sljedi deja vu….
u 2016 domaća pamet je smanjila udio za 1% + 0,5% u učešću u vrijednosne papire mjereno trž kapitaliz. a strana pamet je povećala za 1%
znamo tko je prošli put ispao pametan a tko nepametan.
a ovaj put?
kada bi evoliritati bilo lako evoluirao bi svatko zar ne?
lakše je pinklec na rame ali tamo sljedi odmah šok za dobrodošlicu.
na transparentu piše:
“ako niste u stanju evoluirati bolje za vas da niste niti dolazili”.
ima i ona opcija o dobrovoljnom izumiranju i ostavljanju prostara drugima da žive.
kao dokazano mazohističkoj naciji ne pada nam teško…
ostaje da vidimo dali smo koji tvrdimo da živimo,participiramo u bogom danim vremenima u pravu ili su to oni koji vide suprotno od nas.

u 2016 je mjereno sa Mcap zse zarađeno 30 mlrd kn
mudri,pametni,hrabri su ugrabili jedan dio za sebe.
u 2017 očekujem da će to biti još više pa da vidimo tko će učestvovati i koliko participirati u ponuđenom.
pri 165 mlrd kn na oročenju 700 mlrd kn u nekretninama sretan sam i zahvalan da živim u državi bogatih ljudi koji nama omogućavaju da ugrabimo veći dio kolača.

https://lider.media/aktualno/trzisna-vrijednost-hrvatskih-vrijednosnica-u-2016-povecana-76-posto/

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close