Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro je to sve. Mislim čak da se i namjerno pusti malo udaranje po kupnji koji dan čisto da se prikoči da bi bull run dulje i kvalitetnije trajao jer se na taj način kroz dulje vrijeme privuče veća količina love nego u kraćem vremenu. Fondovi (investicijski) su plaćeni 2% x godine x novac i nije im u interesu da se vrh dogodi prerano. Odgađanje orgazma, ne?
A ti vjerovatno misliš na mirovinske fondove. Da, oni će doći zadnji da izgore naše penzije. Bravo dečki!


Gledajte…ima to i svojih prednosti za ulagače koji imaju kapital da se pozicioniraju da bi se nakon dizanja rejtinga rast ubrzao sa još većim priljevom na burzu. Imamo mi još i "asa u rukavu" a to su fondovi koji će progledati posljednji te naposljetku staviti "šlag na tortu". No tada će crobi biti debelo preko 3000 bodova. 🙂

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Rast BDP-a krajem 2016. skočio na 3,9%

Da nažalost, mirovinci su kao “slon u staklani” ne vide pored zdravih očiju…a njihovo ulaganje je ionako dugoročno tako da nema straha od ne daj Bože prevelikih prinosa.

Da nažalost, mirovinci su kao “slon u staklani” ne vide pored zdravih očiju…a njihovo ulaganje je ionako dugoročno tako da nema straha od ne daj Bože prevelikih prinosa.


na žalost istina, ali na sreću uljepšali ste mi dan komentarom
oni su nam zadnji as u rukavu.
već se žale da nemaju u šta ulagati,znači krcati su lovom
mudrom bi trebalo biti dovoljno
još kad se nekima uveća Mcap po njihovoj mjeri…
biti će izgledno vežite se…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Dobro je to sve. Mislim čak da se i namjerno pusti malo udaranje po kupnji koji dan čisto da se prikoči da bi bull run dulje i kvalitetnije trajao jer se na taj način kroz dulje vrijeme privuče veća količina love nego u kraćem vremenu. Fondovi (investicijski) su plaćeni 2% x godine x novac i nije im u interesu da se vrh dogodi prerano. Odgađanje orgazma, ne?

znači da nisam jedini koji misli da su fondovi krajem prošle godine štopali i da i dalje štopaju jer im je ovaj rast prevelik na ovu jedinicu vremena?
osim što bi to značilo da je budući scenarij još izgledniji nego što to mislimo značilo bi i da nas čeka skokovito kretanje po principu pračke-katapulta?
unutra sam, nemam ništa protiv…
priljev štednje je značajan ,raste i on će fondove usmjeravati,neće imati puno manevarskog prostora a svaka odgoda kupnje može značiti dodatno propuštanje.
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://www.seebiz.eu/ekonomski-institut-rast-bdp-a-u-zadnjem-kvartalu-2016-ubrzao-na-39/ar-150395/

WOW, 3,9% i to u zadnjem kvartalu… to znači da bi 3. kvartal ove godine mogao biti bez problema 4,5%… možda čak i 5?? I to bez farbanja tunela, izgradnji autocesta, bez lude stanogradnje i skupih wc-a… zamislite da još i neki projekti krenu, nama ne gine 6%. Naprijed Hrvatska!

使用を信頼し、あなた自身の能力の

http://www.seebiz.eu/vlada-za-poticanje-zaposljavanja-15-milijarda-kuna/ar-150416/

Ovo je kec na 11. Naprosto treba isčupati od 200 i kusur tisuća nezaposlenih barem još 30-50 tisuća ljudi koji će raditi i to će onda biti bomba. Objektivno se više od toga niti ne može, iz raznih razloga.
Ali ovo je frapantno dobar znak zato jer sugerira da imaju para k’o blata.
Sve ide dobro, i budžet i dug, sve… Rejting kuca na vrata…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


http://www.seebiz.eu/vlada-za-poticanje-zaposljavanja-15-milijarda-kuna/ar-150416/

Ovo je kec na 11. Naprosto treba isčupati od 200 i kusur tisuća nezaposlenih barem još 30-50 tisuća ljudi koji će raditi i to će onda biti bomba. Objektivno se više od toga niti ne može, iz raznih razloga.
Ali ovo je frapantno dobar znak zato jer sugerira da imaju para k'o blata.
Sve ide dobro, i budžet i dug, sve… Rejting kuca na vrata…

moram priznati da me iznos sam iznenadio, valjda se koriste veći dio sredstava iz EU fondova, jer ovo jepozamašno za naš propračun.
ali isto tako će se dobro i puniti uplatom doprinosa, poreza, prireza i kako kolega kaže od ovoga nemože bolje. samo da se ostvarti a čini mi se hoće.

dan je pametniji od noći!

sve se slaže na skali u godinama a u zadnje vrijeme nema više sramežljivo,brojevi su čvrsti do žestoki
i nemilosrdne “obojice” pesimizma koji se povlači u mišju rupu.
nekad sam napisao”da je 5 do 12 za ulazak ali više ne 5 min već 5 sec”, e pa sada je to “5 milisec”.
svakome po njegovom izboru.
gotovo nikad nije prekasno ali mudrije je prije nego kasnije.
što prije imaš veću bazu onih kojima ćeš naplatiti.
to se naravno odnosi na investiranje a ne dnevne oscilacije kao ova današnja.
situacije idealne za iskoristiti priliku,a tko je i kako će…
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

https://www.investing.com/rates-bonds/croatia-government-bonds

Ovo je najvažniji skup grafova koje ste vidjeli u zadnje vrijeme.
Jasno pokazuju da i kupci RH obveznica na svjetskom tržištu anticipiraju vrlo skoro dizanje kreditnog rejtinga. Onda kreće tsunami. Takav da će se ovo dosad činiti kao da je pr..uo morski pas.

P.S.
Zbog ovih grafova koji su bili nešto lošiji prije mjesec dva te komentara N.B. sam zapravo i prelomio te došao na burzu s većim ulogom.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

sada kada domaća pamet ima crno na bijelo što zna strana pamet te zna što će strana pamet napraviti, bilo bi mudro eventualno razmotriti potencijalnu mogućnost participiranja barem u min dijelu i umjesto crnjačenja,plakanja,žalovanja jalovanja,žučiranja….
pokušati pogoditi najizgledniji scenarij i u skladu s time poduzeti a tko to uspije moglo bi mu se izdašno isplatiti.
naravno bez preuzimanja nekog rizika na burzi ne ide pa…

kolega serislav@ je shvatio,poduzeo,primjenio,zaradio….
svaka čast na kapacitetu svih vrsta,čestitam na zasluženo pokupljenim dosadašnjim bonusima
koji se svakodnevno uvečavaju.
svi su imali i prije njega mogućnost svojeg izbora a svi ga imaju i danas.
svi ćemo žeti kako sijemo,neznam za poštenije.
odavno sam napisao da ja ne čekam domaću pamet niti radi mene ona mora,treba kupovati prije stranaca.
imam vremena čekati znam,mogu a meni će i strana pamet biti zadovoljavajući kupac.
a domaća ako ne želi prodavati stranoj pameti neka opet od nje kupuje.
i neka kuka kako je život nepravedan i ne pruža dovoljno prilika
o evolucijo teška li si….
+ da ne bi bilo zablude i nismo znali da će tako biti ?
ako i neće domaća pamet sama svojim novcem kupovati u nekom dijelom će strana pamet novcem domaće pameti kupovati u njihovo ime dionice od strane pameti odnosno od sebe ,da si podeblja zaradu.
deja vu
smiješno ii žalosno?
kako kome odnosno kako si tko sam izabere...

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close