Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tako je. Oni ne žele jeftino građevinare i industriju nego žele skupo HEP kojeg će mađarska nuklearka pomesti s tržišta i gubitaške autoceste.
Bolje skuriti lovu skupim i neisplativim ulaganjima nego ju povećati jeftinim i isplativim. Zar ne?
Još samo da kažu da žele ulagati u HŽ i onda je krug zatvoren. Bolje da kupe obveznice Burundija ili Pakistana, rizik je velik, ali bar je kamata visoka.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

dok nismo imali “stručnjaka” i “profesionalaca” još je i nekako išlo
a ova će nas krema doći glave
a opet ima i to svojih prednosti niti bi ikad mogli tako jeftino kupovati
niti bi ostvarili,ćemo ostvariti kako jesmo,ćemo…
ipak smo mi patentirali ” lud zbunjen normalan”
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://www.seebiz.eu/snazan-rast-ekonomije-eurozone-nastavljen-na-pocetku-nove-godine/ar-150028/

Za one koji ne vjeruju da ćemo ove godine vidjeti Crobex na barem 2500, ako ne i na 3000, evo malo praktične literature.
S obzirom da je eurozona naš najveći export-import partner onda se to reflektira i na nas kroz nekoliko sektora.
Prognoziram stoga rast GDP-a u 2017. veći nego ove godine, npr. barem 3.5%. A ni 4% me ne bi iznenadilo. Uz korespondentno smanjenje omjera duga i GDP-a te povećanje kreditnog rejtinga.
A zbog toga eksploziju na burzi, čiji stidljivi uvod upravo gledamo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Tako je. Oni ne žele jeftino građevinare i industriju nego žele skupo HEP kojeg će mađarska nuklearka pomesti s tržišta i gubitaške autoceste.
Bolje skuriti lovu skupim i neisplativim ulaganjima nego ju povećati jeftinim i isplativim. Zar ne?
Još samo da kažu da žele ulagati u HŽ i onda je krug zatvoren. Bolje da kupe obveznice Burundija ili Pakistana, rizik je velik, ali bar je kamata visoka.

Pa OMF-ovi su ionako samo drugi oblik prikupljanja poreza od majke države. Ono, ne zove se porez, ali kada se pogleda što financiraju, to je samo još jedan porez.

http://www.seebiz.eu/snazan-rast-ekonomije-eurozone-nastavljen-na-pocetku-nove-godine/ar-150028/ [seebiz.eu]

Za one koji ne vjeruju da ćemo ove godine vidjeti Crobex na barem 2500, ako ne i na 3000, evo malo praktične literature.
S obzirom da je eurozona naš najveći export-import partner onda se to reflektira i na nas kroz nekoliko sektora.
Prognoziram stoga rast GDP-a u 2017. veći nego ove godine, npr. barem 3.5%. A ni 4% me ne bi iznenadilo. Uz korespondentno smanjenje omjera duga i GDP-a te povećanje kreditnog rejtinga.
A zbog toga eksploziju na burzi, čiji stidljivi uvod upravo gledamo.

držim da je svakim danom više onih koji to počinju prihvačati kao realnost što i nije zanemariv uspjeh kako su nas naši stručnjaci i profesionalci izpesimizirali
a i sebe su pa nikako da dođu k sebi?
tko zna dali će ih i optimizam držati isto tako jednog dana kada ga prihvate kao životnu opciju?
kao NNN optimista očekujem da hoće?
svaki dan se na tržište kapitala preljeva svježa likvidnost.
velika je to promjena ali prostor ima još za značajna poboljšanja pa će i tvoja prognoza svakim danom izgledati realnijom i za večinu.
najveći okidači od kojih očekujem “kvantne skokove” su po meni očekivani izlazak iz procedure prek. manjkaprije ljeta,te na jesen dizanje kreditnog rejtinga.
tada bi tvoje prognoze mogle dobiti praktični dokaz.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Dizanje rejtinga očekujem najdalje u 4. mj. Bloger je rekao vrlo brzo. Mislim da će to biti vrlo brzo nakon što DZS objavi novi GDP, javni i ukupni dug. Treba crno na bijelo. Ali onda više nemaju što čekati.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Zaduzenja su prosla uspjesno, iako sam mislio da se moglo i nize s prinosima od 2.29 i 3.09%. Toliko ide vani sad trenutno tako da je tu sigurno moglo nize. Ali vjerovatno nisu htjeli bas cijediti mirovince sad odmah. Da ostave mesa za kasnije.

http://m.tportal.hr/biznis/462640/Drzava-se-zaduzila-za-8-5-milijardi-kuna-uz-povijesno-najnizu-kamatu.html

Sad kad su odradjene obveznice moze se slobodnije do kraja godine tuci po dionicama. Domaci dio refinanciranja je dobrim dijelom odradjen.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Zaduzenja su prosla uspjesno, iako sam mislio da se moglo i nize s prinosima od 2.29 i 3.09%. Toliko ide vani sad trenutno tako da je tu sigurno moglo nize. Ali vjerovatno nisu htjeli bas cijediti mirovince sad odmah. Da ostave mesa za kasnije.

http://m.tportal.hr/biznis/462640/Drzava-se-zaduzila-za-8-5-milijardi-kuna-uz-povijesno-najnizu-kamatu.html [m.tportal.hr]

Sad kad su odradjene obveznice moze se slobodnije do kraja godine tuci po dionicama. Domaci dio refinanciranja je dobrim dijelom odradjen.

koja je logika sada kada je najniže zaduživanje ikad i pri 3x većem interesu izdavati 5 godišnje(3mlrd kn) obveznice umjesto 10 godišnje?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Mirovinski fondovi poručuju Vladi: Imamo 84 milijarde, a nemamo u što ulagati

???
nudi im se kupovina imovine na tržištu kapitala ispod 0,5Bv koliko ti srce želi a oni…
dali je čudno da i turizam nisu htjeli kupovati na 0,3 Bv
već im je postao interesantan iznad 1,0 Bv
dobro došli u državu apsurdistan i državu prepisivača,kopipejstera…
znači nama treba samo jedan koji će shvatiti a ostali će onda prepisati?
ispravite me ako griješim?

Koje dionice bi im ti preporučio s kupe ?

Mirovinski fondovi poručuju Vladi: Imamo 84 milijarde, a nemamo u što ulagati

???
nudi im se kupovina imovine na tržištu kapitala ispod 0,5Bv koliko ti srce želi a oni…
dali je čudno da i turizam nisu htjeli kupovati na 0,3 Bv
već im je postao interesantan iznad 1,0 Bv
dobro došli u državu apsurdistan i državu prepisivača,kopipejstera…
znači nama treba samo jedan koji će shvatiti a ostali će onda prepisati?
ispravite me ako griješim?


Mirovinci ne žele mrvice.Prema zakonskoj regulativi ne smiju ulagati u dionice koje imaju MCAP manji od 350 mil kn,minimalni free float 100 mil kn.
Od građevinara jedino DLKV na 14 kn i više je fondovska dionica..Sada ga mogu kupovati,ali ga prodavaju.
Većina dionica iz crobexa ne mogu biti meta mirovinaca.Velik broj kvalitetnih izdanja je delistirano pa
mirovinci zaista ne mogu ulagati na dionice izlistane na ZSE.Treba mjenjati zakon i proširiti prostor za ulaganje.Alitreba
stvarati jake brendirane kompanije uz pomoć mirovinaca kao što su ATGR i LEDO.Oni su napravili iskorak u susjedne države,naravno,uz pomoć mirovinaca i dokapitalizacija.
Ali država mirovinxcima želi namjestiti metu koja njoj odgovara,metodom ucjene.Poštivanje zakona
i regulative,uz neprestano preispitivanje kupovine,da se novac ne baca u bunar.Naravno da to mogu
biti i strane bankrot firme koje bi naši mirovinci mogli spašavati.Ne treba zaboraviti da ERSTE,ALIANZ,RAFFISEN nisu hrvatske riječi.Stroga kontrola da ,upravljanje ne.Za kontrolu treba pameti,za upravljanje tuđim novcem treba je i više,ali kada to radi država ,pamet i nije baš asocijacija
koja pristaje uz riječ država.

Sve se dobro razvija,ali to je daleko od mogućnosti koja nam leže pri ruci.Idemo na bolje,ova vlada je
milost božja u odnosu na kukurikavce koji su na našu sreću svoje odkukurikali.Naravno da je i Orešković napravio pozitivni pomak u kratkom vremenu kada je bio na vlasti!


Mirovinski fondovi poručuju Vladi: Imamo 84 milijarde, a nemamo u što ulagati

???
nudi im se kupovina imovine na tržištu kapitala ispod 0,5Bv koliko ti srce želi a oni…
dali je čudno da i turizam nisu htjeli kupovati na 0,3 Bv
već im je postao interesantan iznad 1,0 Bv
dobro došli u državu apsurdistan i državu prepisivača,kopipejstera…
znači nama treba samo jedan koji će shvatiti a ostali će onda prepisati?
ispravite me ako griješim?

Koje dionice bi im ti preporučio s kupe ?
[/quote]
Nijednu,sve je to skupo na čelu sa RIVP i ERNT.
Ipak ADPL i ADRS može,PODR može i ATGR.i HT Ali to je toliko mali free float da mirovinci ne mogu kupiti potrebne kolićine s obzirom na keš kojim raspolažu.
Lijepo je ćuti da para ima,a biti će ih i više.

Med i mlijeko je toliko nabujao u zadnji četiri mjeseca,da su rezerve toliko velike da se može izdržati
i eventualna suša.Ja očekujem kišno,plodno razdoblje i dalje!!!!.

CROBEX je skočio 1 posto, na 2.170,28 bodova, najvišu razinu od 29. srpnja 2011. godine dok je CROBEX10 skočio 1,3 posto, na 1.254,02 boda. Ukupno je ostvareno preko 23 milijuna kuna prometa

New Report

Close