Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

” Četiri makroekonomista, koji su sudjelovali u anketi Hine, u prosjeku su očekivali rast potrošnje u prosincu za 2,7 posto na godišnjoj razini. Njihove procjene rasta kretale su se u rasponu od 2,5 do 3,0 posto”

ljudi moji ovi naši takozvani i samozvani stručnjaci nemaju blage veze, pa oni nemogu pogoditi ni približno. da se pogriješi 100% pa i više, i to svi odreda, ma tko to ovu zemlju usmjerava i vodi i tko tim stručnjacima daje akademske titule. ma goni ih u 3pm

dan je pametniji od noći!

IVA09@
to o našim “stručnacima ” smo apsolvirali a sada ostaje da samo uživamo
u njihovom završnom koprcanju vlastitog pesimizma i nesposobnosti da daju imalo približno ostvarenog već godinama.
kolektivna zabluda,fatamorgona u naciji kopipejstera,prepisivača …..
tko se po njima ravnao taj je nemalo propustio.
a da su samo ovu temu u zadnje dvije godine imalo čitali i uvažavali ovdje iznesene argumente mogli su ispasti sve suprotno od kako jesu.
i njima po njihovom izboru
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

po prometu se vidi da nismo ni blizu nekakve euforije.
kako će to tek izgledati kad se promet digne na 50 milijuna dnevno

noviulagac
Jel ti to mene kopiras?;-)
Gimme5!!!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

serislav
ne. bar mi nije bila namjera. nisam vidio da si to napisao. al nije ni bitno. bitno je da stize proljece.

Ma zezam se frende! To samo znači da ista misao pada na pamet i tebi i meni, a i drugima.

Ovako:
Investicijski fond u kojem imam udjele je povećao imovinu od 30.11.2016. do 31.12.2016. s 219 mil. kn na 227 mil. kn Znači netto 8 mil. kn. A s obzirom da mu je prirast vrijednosti udjela iznosio oko 0.9% znači da je po osnovi povećanja cijene udjela porastao 2 mil. kn. Znači novih 6 mil. se ulilo u fond u mjesec dana.
To je ona moja poanta da je vrlo malo svježih para potrebno za relativno veliki efekt.
Ako lineariziramo, što nije skroz točno, ali nije niti pretjerano pogrešno, dolazak oko 600 mil. kn bi udvostručio cijenu udjela!!! A ovaj fond je relativno među većima. A silne milijarde kucaju na vrata…
Baš me zanima izvješće za siječanj 2017.
Podijelit ću s vama.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


" Četiri makroekonomista, koji su sudjelovali u anketi Hine, u prosjeku su očekivali rast potrošnje u prosincu za 2,7 posto na godišnjoj razini. Njihove procjene rasta kretale su se u rasponu od 2,5 do 3,0 posto"

ljudi moji ovi naši takozvani i samozvani stručnjaci nemaju blage veze, pa oni nemogu pogoditi ni približno. da se pogriješi 100% pa i više, i to svi odreda, ma tko to ovu zemlju usmjerava i vodi i tko tim stručnjacima daje akademske titule. ma goni ih u 3pm

Ta bagra nema kune ulozeno u privatni biznis ni u dionice a glume neku velicinu



" Četiri makroekonomista, koji su sudjelovali u anketi Hine, u prosjeku su očekivali rast potrošnje u prosincu za 2,7 posto na godišnjoj razini. Njihove procjene rasta kretale su se u rasponu od 2,5 do 3,0 posto"

ljudi moji ovi naši takozvani i samozvani stručnjaci nemaju blage veze, pa oni nemogu pogoditi ni približno. da se pogriješi 100% pa i više, i to svi odreda, ma tko to ovu zemlju usmjerava i vodi i tko tim stručnjacima daje akademske titule. ma goni ih u 3pm

Ta bagra nema kune ulozeno u privatni biznis ni u dionice a glume neku velicinu
[/quote]

nazivati nekoga bagrom samo zato jer je iznio svoje mišljenje?!? sramotno!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Zaslužili su, sramotno rade svoj posao.




" Četiri makroekonomista, koji su sudjelovali u anketi Hine, u prosjeku su očekivali rast potrošnje u prosincu za 2,7 posto na godišnjoj razini. Njihove procjene rasta kretale su se u rasponu od 2,5 do 3,0 posto"

ljudi moji ovi naši takozvani i samozvani stručnjaci nemaju blage veze, pa oni nemogu pogoditi ni približno. da se pogriješi 100% pa i više, i to svi odreda, ma tko to ovu zemlju usmjerava i vodi i tko tim stručnjacima daje akademske titule. ma goni ih u 3pm

Ta bagra nema kune ulozeno u privatni biznis ni u dionice a glume neku velicinu
[/quote]

nazivati nekoga bagrom samo zato jer je iznio svoje mišljenje?!? sramotno!
[/quote]
ta kako kažete ili kažu bagra svjesno dovode u zabludu cijelu naciju
a ako neznaju i griješe onda neka zaćute i ne iznosr glposti
u suprotnom su stvarno jedna velika grupa koju drugačije nemožemo nazvati nego bagrom

dan je pametniji od noći!


Ma zezam se frende! To samo znači da ista misao pada na pamet i tebi i meni, a i drugima.

Ovako:
Investicijski fond u kojem imam udjele je povećao imovinu od 30.11.2016. do 31.12.2016. s 219 mil. kn na 227 mil. kn Znači netto 8 mil. kn. A s obzirom da mu je prirast vrijednosti udjela iznosio oko 0.9% znači da je po osnovi povećanja cijene udjela porastao 2 mil. kn. Znači novih 6 mil. se ulilo u fond u mjesec dana.6 milja x npr.10 fonda je ….
To je ona moja poanta da je vrlo malo svježih para potrebno za relativno veliki efekt.
Ako lineariziramo, što nije skroz točno, ali nije niti pretjerano pogrešno, dolazak oko 600 mil. kn bi udvostručio cijenu udjela!!! A ovaj fond je relativno među većima. A silne milijarde kucaju na vrata…
Baš me zanima izvješće za siječanj 2017.
Podijelit ću s vama.

Mirovinski fondovi poručuju Vladi: Imamo 84 milijarde, a nemamo u što ulagati

???
nudi im se kupovina imovine na tržištu kapitala ispod 0,5Bv koliko ti srce želi a oni…
dali je čudno da i turizam nisu htjeli kupovati na 0,3 Bv
već im je postao interesantan iznad 1,0 Bv
dobro došli u državu apsurdistan i državu prepisivača,kopipejstera…
znači nama treba samo jedan koji će shvatiti a ostali će onda prepisati?
ispravite me ako griješim?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close