Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo s Fitchem je jako dobro, a ovo što Marić priča još bolje (na stranu to da je popravljanje hrvatskog rejtinga samo dio šire operacije spašavanja čika Tode). I da, već najave dizanja rejtinga podižu burzu, a podizanje će ju učiniti hitom u ovom dijelu svijeta. Zapravo je relativno malo ovakvih prilika: burza tek malo iznad povijesnog dna, oporavljajuća ekonomija, a opet nije neka Tunguzija ili Tatarstanska SSR. To što smo dio zapadnokršćanske denominacije nije za zanemariti. Nisam rasista, ali radije bih uložio novce u Portugal nego u Alžir, radije u Litvu nego u Bjelorusiju, radije čak u Rusiju nego u Kazahstan… Nekako je to baš tako. I mislim da nisam jedini.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

kolega
gotovo sve točno! tatarstan (živio i radio u almetievsku skoro 2 g) je za tungusku oblast space shutle. a belarus ima puno više više potencijala od litve (oni su svoje već odradili).

kolega
Svaka čast! Što ste? Građevinar, telekomunikacije…? Inače kad sam govorio o ulaganjima primarno sam mislio na pravnu sigurnost. Nedvojbeno da je potencijal u Belarus veći. Ali ajde imaj mu.a pa ulaži kod Lukice.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

moj primarni motiv u zadnje vrijeme je građ sektor ali ovdje želim skrenuti na nešto vezano uz ovu temu a što se na prilogu može uočiti a to je:
volumen trgovanja od 12 milkn i preko 1000 trans prije pola 12h.
a čega bi to mogla biti posljedica osim da štediše preljevaju sa štednje na tržište kapitala?
čak da je u pitanju i naš NNN optimizam od pisanja samog po sebi nema koristi zar ne?
znači cash se sljeva,dapače čini mi se jače nego ranije a to moje razmišljanje vodi u snjeru da se dani broje do padanja novih kota.
živi bili..

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

evo slike koja govori više od riječi

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

građevinski vlakić je krenuo
umijeće je izaći na vrijeme
nemojte kasnije plakat

slijedi nam precesija

držim da neće biti problema jer još nije niti počelo dolaziti crno na bijelo pa će vrijeme za izlazak biti tek za mjereno na skali u goodinama.
koliko vidim niti na puuuuuno nižim razinama nije bilo problema za izaći jer uvijek netko “spašava” potrebite.
velika je vjerojatnost da i u ovom trenu mnogi čekaju u redu da nekoga “spase”,”učine dobro”…
toliko vode ide prema mlinu građevine da je dugoročno loš scenarij jako malo izgledan.
za nemalo njih i ovaj kratki je jaaaako pozitivan
a na burzi smo pa ……
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

može li ovo kojeg pesimistu izbaciti iz utrke za pokal najnevjernijeg tome?
uz činjenicu da je danas bio volumen 30milkn i >2300 trans?
ili će i ova statistika najbolja u zadnji 16 godina isto “u vjetar”?
hoćemo li gledati da će oni koji raspolažu bitno većim znanjem radi straha kupovati poslije onih drugih?
ako si tako izaberu tako će biti.

….skočila 14,9 posto, što je njezin najveći skok od 2001. godine, a time je nastavljen i rast proizvodnje već 23. mjesec zaredom….

Rekordan skok industrijske proizvodnje od 14,9 posto

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

e ovo loše zvuči za štediše.
za sada samo prijedlog.
dima ima,nije za zanemariti,izgledno da večina neće zanemariti.
vijeće predsjednice predlaže deprecijaciju “puzajuću” ali trebat će se nekuda sa štednjom.
a baš su nedavno krenuli jaki trendovi seljenje iz eura u kunsku štednju da se poveća prinos.
može li se nazad u euro štednju kada tamo čeka realno negativni prinos
ili možda na tržište kapitala?
barem jedan dio
živi bili…
kakobilo štediše su od sutra na dodatnim mukama
a na burzi se nudi ulaz u preokretu trenda koji nudi dobre prilike
naravno rizici su ovdje nešto veći ali kako sam nemalo puta napisao
a sada se dokazuje da 100% sigurnost ne postoji i da štednja u bankama isto nije 100% sigurna.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

detalji tog prijedloga
2% godišnja deprecijacija x 5 godina.
a na zse samo u siječnju propušteno >7%
na pojedinim 50-100%
svakome po vlastitom izboru

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://www.seebiz.eu/bruto-inozemni-dug-426-milijardi-eura-10-posto-manji-nego-lani/ar-149892/

Ništa od prijedloga.
Ona mora nešto tamburati jer nema više Zoke kontra koga može graditi popularnost.
Inače, imam i EUR i USD, meni bi čak odgovaralo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close