Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kako to gledaju optimisti:
-jučer se definiralo otprilike način i uvjeti preuzimanja H1 od strane Optime i mislim da je to jedan pozitivan korak u rješavanju dva problematična društva koja zajedničkom sinergijom mogu se razviti u dobru profitabilnu firmu i to u kratkom roku do dvije godine.
kako gledaju pesimisti: nažalost veći broj njih su špekulanti
-sad kad je optima preuzela gubitaša H1 skupa će sa njim propasti i oba će društva stvoriti gubitke koje će dovesti prvo do pada vrijednosti dionice, ogromnih gubitaka, i na kraju propasti
kako gladaju realisti:
-vrijeme bi trebalo pokazati da će udruživanjem povećat se efikasnost, broj komintenata, smanjiti troškovi zaposlenih, iskoristiti znjanje stručnjaka obje tvrtke u cilju unapređenja, i sve to staviti kroz jedan period od 5 godina da se tvrtka pripremi za daljunju proidaju.

JA SAM OPTIMISTA

dan je pametniji od noći!

S obzirom na hrpetinu pozitivnih vijesti u zemlji i u svijetu, ovaj mali rast gotovo i nije rast…Tu se vidi koliko smo mali i kakva smo žabokrečina…
Vjerojatno će dizanje kreditnog rejtinga biti značajniji okidač…

Predsjednica Uprave Zagrebačke burze Ivana Gažić kazala je u petak kako bi inicijalna ponuda dionica (IPO) Hrvatske elektroprivrede (HEP) ponovno popularizirala tržište kapitala među građanima, a mogla bi potaknuti i druge kompanije na izlazak na burzu.
http://www.seebiz.eu/gazic-javna-ponuda-dionica-hep-a-ponovno-bi-popularizirala-trziste-kapitala/ar-149560/
javna ponuda i popravak rejtinga u 3 mjesecu i nema zime u 2017 za TK u Hrvata

IPO HEP-a nije vjerojatan u ovoj godini…

http://www.seebiz.eu/fitch-zadrzao-bb-rejting-hrvatske-no-povecao-izglede-na-stabilne/ar-149587/

i rejting ide gore kako se i pretpostavilo, sljedeće izvješće će biti i dizanje rejtinga
nemogu više i da hoće držati rejting na ovoj razini jer svi pokazatelji su pozitivni
čeka se izvješća sa krajem godine i prvi pokazatelji u novoj 2017. i rejting će ići gore
tad će se i investicijska klima dobrano povećati a to će osjetiti gospodarstvo

dan je pametniji od noći!



vidim po pisanju da ste unaprijedili znanje zar nije bolje to naplatiti kada se nudi izgledno ne samo da nadoknaditi gubitke već i za više od toga?

Mozda se nismo dobro razumjeli, nisam protiv investiranja, dapače..
Protiv sam euforije na prometu od 200kkn, protiv sam navlačenja i još nekih nepodopština kakvih ima na zse… možda najbolje da zalijepim što sam napisao u odgovoru jednom forumskom kolegi na pvt

Jedino što sam htio postići je da navlakači ne navuku nedužne svojim navlačenjem.”

[/quote]
kolega slični vama koji su “upozoravali” u zadnjih 6 mj. su jedino postigli da su ljudi propustilili priliku kakvih nema puno u životu.
i tu priči nije kraj već po meni početak ali…
živi bili….
nama optimistima ste napravili time nemalo uslugu(hvala) jer smo:
1.kupovali jeftinije
2. zaradili više
3.očekujem nastavak tog trenda
tome sam se nadao ali mi je savjest čista jer je moj javni stav bio da treba ulagati
pa sada više nego mirno spavam i savjest mi je čista.
oni koji su tako postupili nemalo su zaradili,sretan ja,sretni oni…

.nužno bi bilo ne sjediti na cash-u i oročenju i propustiti priliku kakva se ne pruža često u životu….


1.burza je mjesto sa pojačanim rizikiom za one koji žele zaraditi više riskirajući više
2.ima i drugih oblika investiranja
3.svatko žanje kako sije
4 svatko si je sam kriv za dobre i za loše jer odluka je njegova,rizik njegov,zarada njegova

ovdje smo da pokupimo koju korisnu infomaciju i rezimiramo kako je tko “vidio” a odluke donosi svatko sam za sebe zar ne?
nitko nije ovdje da bi savjetovao,nametao što kupiti.
nameće se samo po sebi da je NEprirodno ovdje dolaziti da bi se zagovaralo NEkupovinu dionica na forumu o INvestiranju(ili “dobronamjerno upozoravalo” na velike vlastite gubitke a mi nemožemo znati dali je to istina ili ne?) ali nije niti zabranjeno iznositi iako nije dokazivo pa ako nekoga veseli…
zvučite mi predobro upučeni u burzu da nebi bili uspješni,skloniji sam u sebi špekulirati o nekim drugim potencijalnim motivima,možebitnim ciljevima,eventualnim zadacima…
možda i griješim,nebi bilo…
svatko ima pravo na svoje mišljene zar ne?
u svakom slučaju da ne rastežemo raspravu te ne namjeravam ponavljati izrečeno,puno vam uspjeha želim u investiranju i da u izglednom nastavka započetog rasta tržišta povratite što više “izgubljenog” te da će te što manje u budućnosti propuštati.
sretno i hvala na podijeljenom,dobroj namjeri…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/trziste-kapitala/jacanje-fondovske-industrije-u-fondovima-gotovo-pet-milijardi-kuna-vise-nego-lani/


4 svatko si je sam kriv za dobre i za loše jer odluka je njegova,rizik njegov,zarada njegova

I tako stoji lik na ogradi mosta i gleda bil se bacio il ne, a ta trane navijači viču: baaaaci seeeee, baaaaci seeee. Ma naravno da oni nisu nista krivi, odluka je njegova, jel tako…

Rizik njegov, zarada njegova, ali i gubitak njegov! Međutim tko ovdje spominje gubitak? Nitko. Oporavak, zarada, 20%, 50%, 200%. Za gubitak nema šanse, ma koji gubitak.

Ja samo kažem navijačima pazite što vičete, ništa drugo. Ne treba mu puno, vec se popeo na ogradu.

Jeste li čuli za pump&dump? idealno za napraviti kada se očekuju “vijesti”, a nakon nekoliko dana forumskog loženja na euforiju rasta. Ne kažem da će tako i biti, samo kažem da postoji mogućnost, a znam da postoje igrači koji su to u stanju napraviti sa cca 200.000kn na slabije likvidnim dionicama…

Čudi me što burza u ovoliko godina nije implementirala nikakve algoritme za detekciju manipulacija, unless… ah, da pa imamo blokade… napravite anketu tu među forumašima, znaju li kolike su granice blokada na kojoj dionici, i jesu li na svim dionicama iste i zašto… pa da vidite kolike su ovčice maheri… a koliki maheri ovcice

a više će koristi imati da to nauče nego što bleje u pojedine tickere koji su rasli 10% na prometu od 50kkn i da snivaju kako da se okoriste trendom dok im forumski kolega kojega unatoč nicku neće bolit glava pjeva skoooočiii, skoočiiii 😀 no hf, malo sam si popil

slijedi nam precesija

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/trziste-kapitala/jacanje-fondovske-industrije-u-fondovima-gotovo-pet-milijardi-kuna-vise-nego-lani/ [lider.media]

ono što nas zanima je koliko se je štednje prelilo na zse a rast je u nekom dijelu i posljedica rasta cijena koja podižu imovinu fondova.
činjenica da se i nemalo novih fondova osniva sigurno ide u prilog tezi da je priljev štednje u fondove intenzivira,prostora ima još puno.
doći će i točne brojke a do tada se i golim okom može vidjeti po volumenu i broju transakcija da je intenziviranje u toku.
najveći od svih okidača će biti dizanje rejtinga što će ubzati priljev stranog kapitala.
oni koji se do tada neće pozicionirati mogli bi značajno propustiti kako sada stvari stoje.
fitch je također povisio izglede i sada ostaje samo ekipa iz moodysa da otvori oči.
nadamo se da će nas i izbjeći veliki crnjaci i ovo bi mogla biti godina za dugo pamćenje nas investitora sa zse.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

https://lider.media/preporuceno/maric-nastavit-cemo-s-reformama-cilj-je-investicijski-rejting/

https://lider.media/preporuceno/maric-nastavit-cemo-s-reformama-cilj-je-investicijski-rejting/ [lider.media]

“….Ovih dana smo usvojili važan dokument – strategiju upravljanja javnim dugom, gdje je vrlo jasno konstatirano, naša predviđanja i sve mjere, da se kroz 3 osnovna stupa, a to je poticanje gospodarskog rasta, nastavak fiskalne konsolidacije i smanjivanja proračunskog deficita te aktivaciju državne imovine, taj trend smanjivanja udjela javnog duga u BDP-u nastavi”, ustvrdio je Marić…”

to je muzika za uši nas optimista ,za sada ide u dobrom mjeru čekamo daljne potvrde svega navedenog
pa će umjesto 5mil kn dnevno sa štednje se preljevati na zse 10 ili 15 ili..
u međuvremeno nemogu ne izreći da sam i sa 5 zadovoljan i nije mi teško biti strpljivi optimističan ili kako bi to večina “rekla” NNN optimista.
neutemenjeno ,nerealno,neopravdano optimisičan
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close