Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/rba-povisio-procjene-rasta-hrvatskog-gospodarstva-27-posto-za-2016-28-za-2017-1144795
opet povećali procjenu i pogriješili jer če biti veća, negdje 3,0 za 2016. godinu

ček,ček da to nisu kojim slučajem i ovi što godinama prosipaju crnilo i pesimizam na ovom forumu nebi li im se prognoze nakon godina promašivanja ostvarile?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


ti to pilaš naopako, ali ovo sa nelikvidnima je doista kako si napisao. iako ti misliš da je to šala. pa nelikvidne zaista mogu donijeti u godinu-dvije preko 1000% prinosa.

Ma ja se samo dobro zafrkavam jer su ovo preozbiljne stvari da bi bio ozbiljan. Zaista postoji ta mogućnost kako kažeš samo o kojim količinama pričamo? S par dionica je to moguće ali kome ces prodat vecu kolicinu kad bida nema? Osobno radje brojim manji postotni prinos u likvidnoj nego neki teoretski u nelikvidnoj koji samo što nije i tako vec zadnjih x godina, pa bio to i najmanji ukupni iznos jer je taj novac mogao odraditi negdje drugdje … note to self: podsjetiti se što je to oportunitetni trošak

Kome da prodam npr svojih više tisuća komada j&t banke?

A ovako pišem ne radi ovih 20tak forumskih vukova, oni to dobro znaju, nego radi novopridošlih ovčica jer sam sam to sve ispušio, a ne želim njihovu krv na svojim rukama

slijedi nam precesija


evo i kolega discover@ je izašao iz…
i pokazao svoje pravo lice za koje smo sumnjali ali nismo mogli biti sigurni
dobrodošli u klub zagovornika NEinvestiranja na forumu o investiranju.
da pogodim ne postoji niti jedna dionica koju bi na zse trebalo kupiti.?
molim da me ispravite ako vas nisam dobro razumio.
ako nisam napišite dali što imate od dionica i što bi trebalo kupiti.
zvučite mi kao osoba s iskustvom,znanjem pa ću rado kupiti ako ste već nešto kupili.
usput ćete vidjeti da vam mi nismo neprijetelji već oni na kojima ćete zaraditi.(ovce kako vi kažete)
osim ako niste od onih koji su toliko bogati da namjerno ne zarađuju,namjerno propuštaju prilike…
uljepšali ste mi dan jer sada sam još mrvicu uvjereniji u ono što sljedi.
ja sam vam dao 100% i da mogu stisnuo bi još koji put.
ako vam to nešto znači pozivam i druge da postupe jednako.
sretno u neinvestiranju
da ste investirali mi bi do sada manje zaradili pa hvala
napišite u čemu ste da znamo u čemu da vam poželimo uspjeh,sreću…

Volio bi da sam izašao iz nekih al sad je kasno jer su delistane.
Jedini klub kojem ja pripadam je klub zagovornika NEdrukanja i to besramnog kakvom ovdje možemo svjedočiti.
Ako želite od mene savjet koju dionicu kupiti, moje metode odabira nisu ni učene ni sofisticirane ali iz desetgodišnjeg pušing iskustva jedan od glavnih kriterija mi je likvidnost. Svaki puta kad napravim iznimku tom kriteriju pušim lovu.
Dionica imam ali ne želim dakle davati savjete za kupovinu za određeni ticker, osim općenitih savjeta što bi se reklo zdravorazumskih kako netko novi koji je zalutao k nama nebi ispušio odmah sve zbog neznanja, naivnosti, lakovjernosti, želje za brzom zaradom i sl. Jer pogađate prije 10 godina sam ja bio taj i nema fore koju nisam popušio. Nemam znanja, samo iskustva 🙂

Ponavljam nije problem vrtit bureke ali je problem s ozbiljnijim novcima dok su ovako jadni prometi…
Nažalost sam i u top10 na jednoj, a vi?

slijedi nam precesija

disc over@

moja su iskustva potpuno dijametralna.prezadovoljan prinosima od 2003.2007-2010 gotovo da nisam bio prisutan.
sve je javno i dobrom dijelu onih koji prate poznato.
nikad mi niti jedna dionica nije delistirana,ako su vama sve ili večina očito da niste raspolagali dovoljnom kolčinom znanja.
vidim po pisanju da ste unaprijedili znanje zar nije bolje to naplatiti kada se nudi izgledno ne samo da nadoknaditi gubitke već i za više od toga?
a na temu drukanja godinama to gotovo da ne postoji nazse .
zar je druk sugestija da se razmotri neko ulaganje a velika večina njih je rezultirala većom ili manjom zaradom.
po takvom “drukanju” ste mogli biti značajno bogatiji ili značajno manje u minusu.
kad smo već kod drukanja tu su titulu bitno više zaslužili svi oni koji su zadnjih godina odgovarali od investiranja jer je time prouzročen ogroman oportunitetni gubitak.
rizici su postojali,postoje i postojat će.
bilo i odličnih prilika,ima ih i biti će ih.
svakome po vlastitom izboru
ako ste vi sretni što ne investirate ja sam još sretniji sa investiranjem.
vidim da ima sve više meni sličnih i novih koji ,novo strarih koji ulaze ne želeći propuštati.
i danas je bio dan u kojem su oni koji nisu unutra su propustili,sa dizanjem rejtinga ništa više neće biti isto kao prije.
crobex je srušio i kotu 2100 nema predaha…
ne žalim nikoga,niti nikoga ne nagovaram
za strašljive postoje i drugi oblici ulaganja
svima puno uspjeha želim

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


vidim po pisanju da ste unaprijedili znanje zar nije bolje to naplatiti kada se nudi izgledno ne samo da nadoknaditi gubitke već i za više od toga?

Mozda se nismo dobro razumjeli, nisam protiv investiranja, dapače..
Protiv sam euforije na prometu od 200kkn, protiv sam navlačenja i još nekih nepodopština kakvih ima na zse… možda najbolje da zalijepim što sam napisao u odgovoru jednom forumskom kolegi na pvt

“Jedino što sam htio postići je da navlakači ne navuku nedužne svojim navlačenjem.
Isto kao što se kaže da je oteto prokleto, mislim da je isto i s novcima od uvaljenog
Nasuprot tome mislim da svi možemo ipak investirati i bez “ko zadnji magarac” shema”

Naravno da znam sada neke trikove koje sam popušio ali mi ne pada na pamet služiti se istima i na taj način naplatiti svoje znanje i tako nadoknaditi gubitke tako što ću unesrečiti još 10 ljudi.
Možda sam lud, nebi bilo 🙂

Dakle što je moja poruka, na forumu ima novopridošlih koji čitaju, nemaju svi ista znanja, istu količinu novaca, niti iste sposobnosti, zato treba (po mojemu) pripaziti sa savjetima jer tamo gdje vi vidite priliku, netko tko zapravo još nezna što treba činiti, lako se može dovesti u nepriliku… a ako ćemo nove koristiti samo za šišanje neće nam burza dugo trajati..

Sad ce netko mozda pomisliti pa sto malo ih pošišamo, malo će postati dugoročni, nisu prvi kojima se dogodilo jel tako, dugoročno će opet biti u plusu… ali tko to može garantirati, što ako firma u međuvremenu ode u stečaj, a naši novi nisu ni čuli za stop-loss, samo im je serviran članak kako oploditi novce, a oni zagrizli… ja bi više volio vidjeti primjere edukacije što činiti, a što ne ovdje, dobronamjerne savjete uz opis rizika također … jer kao što sam prije napisao mnogi koji su se ranije opekli više se nisu vratili niti će, a kako će onda doći do prelijevanja štednje, ako stari više ni mrtvi nebi na burzu, a par novih za dobrodošlicu na nulericu

Dakle rađe spavam mirne savjesti nego da znam da sam nekoga krivo savjetovao
A ako sam i propustio koji postotak rasta manja je šteta nego zapeti u minusu u nelikvidnoj,
Gledajte promete, još uvijek su sitni, izvrsno za razne manipulacije, pamet u glavu…

slijedi nam precesija

@discover, post i pol. Potpisujem svaki zarez!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.


…Kome da prodam npr svojih više tisuća komada j&t banke?…

Pojma nemam. I sam imam slicnu situaciju tesku mozda nekih 30 kilo eura sada(a bio sam donedavno izlozen daleko vise) u LVCV,BDSS,CHAG,MMTZ… i donedavno i TNPL. eto tu me sreca izgleda nagradila jer nije ni pamet ni zakonodavac pa sam izasao i to sa boli glava plusom.
Znaci ovdje pored svih rizika koje ulaganje nosi imas rizik banana drzave,banana pravosudja,banana politicara koji donose zakone i mjenjaju ih ko carape. Pored toga imas Zakon o preuzimanju dionickih drustava koji je mrtvo slovo na papiru i da se mene pita isti trena bi ga ukinio jer ponudu ionako podnose samo oni koji to zele. Isao tim putem par puta i jos idem.Sreca imam vise love nego pameti pa se mogu naganjat po sudovima s upitnim rezultatom u konacnici.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

discover
palac gore!



vidim po pisanju da ste unaprijedili znanje zar nije bolje to naplatiti kada se nudi izgledno ne samo da nadoknaditi gubitke već i za više od toga?

Mozda se nismo dobro razumjeli, nisam protiv investiranja, dapače..
Protiv sam euforije na prometu od 200kkn, protiv sam navlačenja i još nekih nepodopština kakvih ima na zse… možda najbolje da zalijepim što sam napisao u odgovoru jednom forumskom kolegi na pvt

"Jedino što sam htio postići je da navlakači ne navuku nedužne svojim navlačenjem.
Isto kao što se kaže da je oteto prokleto, mislim da je isto i s novcima od uvaljenog
Nasuprot tome mislim da svi možemo ipak investirati i bez “ko zadnji magarac” shema"

Naravno da znam sada neke trikove koje sam popušio ali mi ne pada na pamet služiti se istima i na taj način naplatiti svoje znanje i tako nadoknaditi gubitke tako što ću unesrečiti još 10 ljudi.
Možda sam lud, nebi bilo 🙂

Dakle što je moja poruka, na forumu ima novopridošlih koji čitaju, nemaju svi ista znanja, istu količinu novaca, niti iste sposobnosti, zato treba (po mojemu) pripaziti sa savjetima jer tamo gdje vi vidite priliku, netko tko zapravo još nezna što treba činiti, lako se može dovesti u nepriliku… a ako ćemo nove koristiti samo za šišanje neće nam burza dugo trajati..

Sad ce netko mozda pomisliti pa sto malo ih pošišamo, malo će postati dugoročni, nisu prvi kojima se dogodilo jel tako, dugoročno će opet biti u plusu… ali tko to može garantirati, što ako firma u međuvremenu ode u stečaj, a naši novi nisu ni čuli za stop-loss, samo im je serviran članak kako oploditi novce, a oni zagrizli… ja bi više volio vidjeti primjere edukacije što činiti, a što ne ovdje, dobronamjerne savjete uz opis rizika također … jer kao što sam prije napisao mnogi koji su se ranije opekli više se nisu vratili niti će, a kako će onda doći do prelijevanja štednje, ako stari više ni mrtvi nebi na burzu, a par novih za dobrodošlicu na nulericu

Dakle rađe spavam mirne savjesti nego da znam da sam nekoga krivo savjetovao
A ako sam i propustio koji postotak rasta manja je šteta nego zapeti u minusu u nelikvidnoj,
Gledajte promete, još uvijek su sitni, izvrsno za razne manipulacije, pamet u glavu…
[/quote]

svaka čast. kamo sreće da je više moralnih forumaša poput tebe..

...povijest se ponavlja...



vidim po pisanju da ste unaprijedili znanje zar nije bolje to naplatiti kada se nudi izgledno ne samo da nadoknaditi gubitke već i za više od toga?

Mozda se nismo dobro razumjeli, nisam protiv investiranja, dapače..
Protiv sam euforije na prometu od 200kkn, protiv sam navlačenja i još nekih nepodopština kakvih ima na zse… možda najbolje da zalijepim što sam napisao u odgovoru jednom forumskom kolegi na pvt

"Jedino što sam htio postići je da navlakači ne navuku nedužne svojim navlačenjem.
Isto kao što se kaže da je oteto prokleto, mislim da je isto i s novcima od uvaljenog
Nasuprot tome mislim da svi možemo ipak investirati i bez “ko zadnji magarac” shema"

Naravno da znam sada neke trikove koje sam popušio ali mi ne pada na pamet služiti se istima i na taj način naplatiti svoje znanje i tako nadoknaditi gubitke tako što ću unesrečiti još 10 ljudi.
Možda sam lud, nebi bilo 🙂

Dakle što je moja poruka, na forumu ima novopridošlih koji čitaju, nemaju svi ista znanja, istu količinu novaca, niti iste sposobnosti, zato treba (po mojemu) pripaziti sa savjetima jer tamo gdje vi vidite priliku, netko tko zapravo još nezna što treba činiti, lako se može dovesti u nepriliku… a ako ćemo nove koristiti samo za šišanje neće nam burza dugo trajati..

Sad ce netko mozda pomisliti pa sto malo ih pošišamo, malo će postati dugoročni, nisu prvi kojima se dogodilo jel tako, dugoročno će opet biti u plusu… ali tko to može garantirati, što ako firma u međuvremenu ode u stečaj, a naši novi nisu ni čuli za stop-loss, samo im je serviran članak kako oploditi novce, a oni zagrizli… ja bi više volio vidjeti primjere edukacije što činiti, a što ne ovdje, dobronamjerne savjete uz opis rizika također … jer kao što sam prije napisao mnogi koji su se ranije opekli više se nisu vratili niti će, a kako će onda doći do prelijevanja štednje, ako stari više ni mrtvi nebi na burzu, a par novih za dobrodošlicu na nulericu

Dakle rađe spavam mirne savjesti nego da znam da sam nekoga krivo savjetovao
A ako sam i propustio koji postotak rasta manja je šteta nego zapeti u minusu u nelikvidnoj,
Gledajte promete, još uvijek su sitni, izvrsno za razne manipulacije, pamet u glavu…
[/quote]
Potpisuje,odličan post . Nemam nist protiv @migre i ostali,dapače mije drago sto su oni u velikom plusu samo bi ipak trebalo pazit šta pišu.

Ipak nam je tržište plitko i nelkividno tako da bi svako koji ima par milja može opasno špekulirat .

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Neću ni čitat znam o čemu se ovde radi jedan je doktor techman

i nezaboravite sad je negdi godišnjica smrti legendi hrvatske burze stariji znaju o kome pričam

nek ti je vječni mir medo moj

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Kolega discover
Uopće ne sumnjam u vaše dobre namjere. OK? Ni najmanje. Doista.
I volio bih kad ni vi ne biste sumnjali u moje. Ili od kolege migre. Mi nismo navlakači. Nego tipovi koji se vesele ko mala djeca novonastaloj situaciji. Istina, mogli bi možda i manje euforično pisati, korekcije su tu, iza ugla, čekaju nas, ali ja konkretno se naprosto tako osjećam i interpretiram signale oko sebe.
Evo recimo jučer: Agrokor u banani, i to je loša vijest koja je toliko stara da zapravo i nije vijest. Ali mirakuloznim spinom to za dioničare odjednom postaje dobra vijest jer će konačno morati prodavati. Slično je bilo s Trumpom u SAD-u. Znači vidite koja je snaga općeg sentimenta. Nadalje, imate situaciju da je po prvi puta u povijesti jedna hrvatska vlada donijela numerički izražen plan upravljanja javnim dugom i ovlastila kompententne osobe da ga provode. To je 9. svjetsko čudo!!! Ravno Semiramidimim visećim vrtovima.
Zbog tih i takvih stvari i bloger prognozira brzo podizanje kreditnog rejtinga, možda već u prvoj polovici ove godine.
I zato smatram da malo euforije uopće nije na odmet.
Stavite stvari u kontekst. This is a rising market. Srećom, nakon mnogo mnogo godina. Malo tko će izgubiti u ovoj fazi. Gubit će se kasnije. I to mnogostruko više. Tada ću i ja upozoravati.
Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close