Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://lider.media/aktualno/nakon-osam-godina-neprestanog-rasta-hrvatska-u-2016-zabiljezila-pad-javnog-duga/


…može anketa?

na koliko od 165 mlrd kn sa oročenja očekujete prebacivanje na zse u 2017-2018?
a) <;10 b) 10-20 c) 20-30 d) >30
naravno ovo nisu aludiranja na moguće posljedice već samo čista znatiželja
odgovori može i na private

teško da će itko prodavati veće količine eura i ići na burzu. drže se i dalje euri i nekretnine
[/quote]

evo demantija i dokaza za ekipu čije su prognoze na nedavoj anketi bile da štediše nisu ljudi od evolucijskog kapaciteta i bez nagona za preživljavanje,te da nećemo vidjeti njihovu štednju na tržištu kapitala.

Pad kamatnih stopa popularnost investicijskih fondova dovodi na zavidnu razinu

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Poceli su se fondovi osnivati:

Vlasnik lanca kladionica Super Sport osniva investicijski fond

počeli i novinari već naveliko pisati o ulaganju u dionice i fondove i povlačenje novca sa štednje!
http://www.tportal.hr/biznis/trendovi/460274/Kako-oploditi-novac-bolje-nego-u-banci.html

dan je pametniji od noći!


Poceli su se fondovi osnivati:

Vlasnik lanca kladionica Super Sport osniva investicijski fond


počelo je to još prošle godine,izgledno sljedi ubrzanje procesa osnivanja novih fondova u 2017. a ako netko pogodi koje bi posljedice toga mogle biti,moglo bi mu se islatiti.

pokreću se novi fondovi,mora da se interes povećava.
ako ne griješim sve spremno za početak igre tko zadnji…

… U planu nam je uskoro pokrenuti i tri nova fonda, a sigurni smo da će ti fondovi unijeti novi duh na hrvatsko i regionalno fondovsko tržište, te dati investitorima nove i ambiciozne prilike za kvalitetnu investiciju. U okolnostima kada u bankama leži gotovo 160 milijardi kuna kapitala uz kamatu manju od jedan posto, smatramo dionički i fondovski segment vrlo pogodnim za aktiviranje tog kapitala uz korist za sve strane, i ulagače, i hrvatsku ekonomiju“, ističe Darko Kosovec, predsjednik Uprave Global Investa….

http://www.novilist.hr/Promo-sadrzaji/HRVATI-OPET-ULAZU-U-DIONICE-Capital-Breeder-najbolji-dionicki-fond-u-2015.-godini [novilist.hr]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



…može anketa?

na koliko od 165 mlrd kn sa oročenja očekujete prebacivanje na zse u 2017-2018?
a) <;10
b) 10-20
c) 20-30
d) >30
naravno ovo nisu aludiranja na moguće posljedice već samo čista znatiželja
odgovori može i na private

teško da će itko prodavati veće količine eura i ići na burzu. drže se i dalje euri i nekretnine
[/quote]

evo demantija i dokaza za ekipu čije su prognoze na nedavoj anketi bile da štediše nisu ljudi od evolucijskog kapaciteta i bez nagona za preživljavanje,te da nećemo vidjeti njihovu štednju na tržištu kapitala.

Pad kamatnih stopa popularnost investicijskih fondova dovodi na zavidnu razinu


[/quote]

Meni je to dokaz za naručeni članak, jeftin štos

slijedi nam precesija

http://m.tportal.hr/biznis/460274/Kako-oploditi-novac-bolje-nego-u-banci.html

Krenulo je, krenulo… Ne bih bio u kozi onome tko nije in.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Dobrodošle ovčice

Evo par savjeta (svakako su dobri samo vidite jesu li dobri za mene ili za vas)

1. Najbolje je uložit u što nelikvidnije dionice (jer je mogućnost rasta ogromna i to na malim prometima ali nema veze jer ste dugoročni pa to što bida nema neka vas ne zabrinjava jer prelit će se štednja a doći će i stani investitori puni smart money koji su svjesni koliko mogu zaraditi na takvim dionicama)

2. Kada vidite da je neka dionica eksplodirala prema gore minimalno 100% u tjedan dana pravo je vrijeme za ulazak (jer ne raste to bezveze na malom prometu nego znalci znaju šta je i zauzimaju dobre pozicije na vrijeme da maksimiziraju profit i ne vjerujte onima koji govore da je to vlakić oni su samo zavidni što nisu uletili na vrijeme pa zazivaju rušenje i jeftini dokup i bud.la zna da vlakovi ne voze na burzi)

3. Kada vidite porast indexa za posto ili dva krajnje vam je vrijeme da sve svoje novce a ne samo višak ubacite na burzu da ne zakasnite na novi burzovni ciklus koji ide svakih 10 godina (ovi koji kažu da ulažete samo višak su zavidni jer znaju koliko ćete zaraditi pa im je u interesu da uložite što manje, pravi ulagač će prodati sve do gaća na štapu + bubreg i punicu i sve staviti na burzu jer zna da je njegov kompić prije deset godina zaradio masu samo skriva pare i i dalje ide pješice jer ga je strah ako pokaze da ima da ga netko ne opljačka… a novi ciklus je počeo nema veze što rijetko koja dionica ima dnevni promet veći od milju kuna, preljevanje je počelo kaj ne vidite koliki su dnevni prometi, daj mi i margin)

4. “Kako oploditi novac” je jako vrijedan članak koji svakako morate pročitati više puta jer zamjenjuje ne samo višegodišnje obrazovanje iz ekonomskih struka i čitanje hrpe literature vezane za burzu nego vam iz prve ruke prelijeva iskustva onih koji milijone ne snivaju nego su ih već zaradili (a nikako nije navlačenje ili propaganda kako tvrde pojedini forumski zlikovci koji su zavidni jer ove godine ne moraju predati poreznu prijavu… dva članka i na konju ste zar ne vidite koliko ljudi u RH više ne radi, ne rade oni zato jer nema posla i plaće nego jer su već osigurali potomstvo do petog koljena u prošlom burzovnom ciklusu samo gamad skrivaju da nebi morali nikom posudit malo… i ako vas upozoravaju na te glupe članke lažu)

5. Nitko se nije rodio bez znanja, specifično vezanog za dionice, dakle onaj koji vas odvraća od ulaganja vam je crni zavidni neprijatelj znate i sami (glavna podvala takvima je ne ulažite stvarne novce nego prvu godinu igrajte virtualni portfelj na mojedionice.com da vidite koliko ste talentirani i iskoristite tu godinu za učenje, a zapravo sve što žele je dobiti pred vama prednost od godinu dana da vam se mogu smijati, vrlo prozirno)

Za kraj ću parafrazirati jednog našeg velikog političara koji iz nekog razloga još uvije nije u zatvoru:
Nikad nije kasno da se izgube novci!

Nasmijte se ovom tekstu jer nije ozbiljan i svakako mi stisnite koji minus da i moj ego bude zadovoljan, pusa svima…

slijedi nam precesija

http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/rba-povisio-procjene-rasta-hrvatskog-gospodarstva-27-posto-za-2016-28-za-2017-1144795
opet povećali procjenu i pogriješili jer če biti veća, negdje 3,0 za 2016. godinu

dan je pametniji od noći!


Dobrodošle ovčice

Evo par savjeta (svakako su dobri samo vidite jesu li dobri za mene ili za vas)

1. Najbolje je uložit u što nelikvidnije dionice (jer je mogućnost rasta ogromna i to na malim prometima ali nema veze jer ste dugoročni pa to što bida nema neka vas ne zabrinjava jer prelit će se štednja a doći će i stani investitori puni smart money koji su svjesni koliko mogu zaraditi na takvim dionicama)

2. Kada vidite da je neka dionica eksplodirala prema gore minimalno 100% u tjedan dana pravo je vrijeme za ulazak (jer ne raste to bezveze na malom prometu nego znalci znaju šta je i zauzimaju dobre pozicije na vrijeme da maksimiziraju profit i ne vjerujte onima koji govore da je to vlakić oni su samo zavidni što nisu uletili na vrijeme pa zazivaju rušenje i jeftini dokup i bud.la zna da vlakovi ne voze na burzi)

3. Kada vidite porast indexa za posto ili dva krajnje vam je vrijeme da sve svoje novce a ne samo višak ubacite na burzu da ne zakasnite na novi burzovni ciklus koji ide svakih 10 godina (ovi koji kažu da ulažete samo višak su zavidni jer znaju koliko ćete zaraditi pa im je u interesu da uložite što manje, pravi ulagač će prodati sve do gaća na štapu + bubreg i punicu i sve staviti na burzu jer zna da je njegov kompić prije deset godina zaradio masu samo skriva pare i i dalje ide pješice jer ga je strah ako pokaze da ima da ga netko ne opljačka… a novi ciklus je počeo nema veze što rijetko koja dionica ima dnevni promet veći od milju kuna, preljevanje je počelo kaj ne vidite koliki su dnevni prometi, daj mi i margin)

4. "Kako oploditi novac" je jako vrijedan članak koji svakako morate pročitati više puta jer zamjenjuje ne samo višegodišnje obrazovanje iz ekonomskih struka i čitanje hrpe literature vezane za burzu nego vam iz prve ruke prelijeva iskustva onih koji milijone ne snivaju nego su ih već zaradili (a nikako nije navlačenje ili propaganda kako tvrde pojedini forumski zlikovci koji su zavidni jer ove godine ne moraju predati poreznu prijavu… dva članka i na konju ste zar ne vidite koliko ljudi u RH više ne radi, ne rade oni zato jer nema posla i plaće nego jer su već osigurali potomstvo do petog koljena u prošlom burzovnom ciklusu samo gamad skrivaju da nebi morali nikom posudit malo… i ako vas upozoravaju na te glupe članke lažu)

5. Nitko se nije rodio bez znanja, specifično vezanog za dionice, dakle onaj koji vas odvraća od ulaganja vam je crni zavidni neprijatelj znate i sami (glavna podvala takvima je ne ulažite stvarne novce nego prvu godinu igrajte virtualni portfelj na mojedionice.com da vidite koliko ste talentirani i iskoristite tu godinu za učenje, a zapravo sve što žele je dobiti pred vama prednost od godinu dana da vam se mogu smijati, vrlo prozirno)

Za kraj ću parafrazirati jednog našeg velikog političara koji iz nekog razloga još uvije nije u zatvoru:
Nikad nije kasno da se izgube novci!

Nasmijte se ovom tekstu jer nije ozbiljan i svakako mi stisnite koji minus da i moj ego bude zadovoljan, pusa svima…

ti to pilaš naopako, ali ovo sa nelikvidnima je doista kako si napisao. iako ti misliš da je to šala. pa nelikvidne zaista mogu donijeti u godinu-dvije preko 1000% prinosa. no, naravno, ne ulaže se u nelikvidne više od 20-30% portfelja, a neki su uložili 100% i to u jednu dionicu, što je ravno lutriji. ulaže se jedan dio uvijek u nelikvidne, posebno one koje su u lošem stanju, ali za koje je izvjesno da će se izvući kroz par godina. naglašavam, ne sa čitavom lovom jer sve to ne mora se ostvariti. a ostatak se može uložiti konzervativno….a što se ovih drukanja tiče, smiješni su…smirite se. nema još euforije. niti će je biti tako brzo kako se nadate.

...povijest se ponavlja...

evo i kolega discover@ je izašao iz…
i pokazao svoje pravo lice za koje smo sumnjali ali nismo mogli biti sigurni
dobrodošli u klub zagovornika NEinvestiranja na forumu o investiranju.
da pogodim ne postoji niti jedna dionica koju bi na zse trebalo kupiti.?
molim da me ispravite ako vas nisam dobro razumio.
ako nisam napišite dali što imate od dionica i što bi trebalo kupiti.
zvučite mi kao osoba s iskustvom,znanjem pa ću rado kupiti ako ste već nešto kupili.
usput ćete vidjeti da vam mi nismo neprijetelji već oni na kojima ćete zaraditi.(ovce kako vi kažete)
osim ako niste od onih koji su toliko bogati da namjerno ne zarađuju,namjerno propuštaju prilike…
uljepšali ste mi dan jer sada sam još mrvicu uvjereniji u ono što sljedi.
ja sam vam dao 100% i da mogu stisnuo bi još koji put.
ako vam to nešto znači pozivam i druge da postupe jednako.
sretno u neinvestiranju
da ste investirali mi bi do sada manje zaradili pa hvala
napišite u čemu ste da znamo u čemu da vam poželimo uspjeh,sreću…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close