Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nelikvidne dionice – ne bih se složio da su loše.
One su samo nelikvidne. Za sada ih je lako pronaći i odabrati. Ako ima trnutni P/E manji od 10 a uz to redovito ostvaruje dobit i isplaćuje dividendu – kupuj. Još su bolje onih tvrtki koje će iz gubitka buduće poslovanje završavati u plusu, no to je već umijeće prepoznati.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


povijest se ponavlja…cijene rastu, kriteriji su sve niži, uskoro kreće strelovit rast nelikvidnih dionica koje su najviše pale. tu će se moći zaraditi 100-1000% u godinu dana. a krajem godine valja polako rasprodavati i krenuti put makedonije i srbije na tamošnje burze…kao i 2004-2005…onda tamo uzeti još kojih 200-2000% kao tada i PRODATI SVE sredinom 2019….povijest se ponavlja.

kolega vjerovao sam da imate previše znanja da nebi to prepoznali i da ćete odustati od besmislene i po novčanik iznimno štetne utrke za pokal najnevjernijeg tome.
no hard feelings


Nelikvidne dionice – ne bih se složio da su loše.
One su samo nelikvidne. Za sada ih je lako pronaći i odabrati. Ako ima trnutni P/E manji od 10 a uz to redovito ostvaruje dobit i isplaćuje dividendu – kupuj. Još su bolje onih tvrtki koje će iz gubitka buduće poslovanje završavati u plusu, no to je već umijeće prepoznati.

ima ih toliko da bi i sljepac mogao pogoditi sa značajno podcijenjenom imovinom i sa turnaround-om na putu,a ako si netko da malo truda…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

2017. Hrvatska ZSE
2018. Makedonija MSE
2019. Srbija BSE

Eto, takva će biti moja turneja.

Za nelikvidne se slažem, ne ulaziti sa više od 30% novaca, ali opet, porastom cijene rast će i likvidnost.

Regija, fundamentalno debelo jeftinija od ZSE, trenutno nelikvidnija, ali idealna za one koji su propustili ovaj rast na ZSE. No, ne očekivati veliki rast prije dolaska naših i slovenskih ulagača, a to procjenjujem da će biti u zadnjem kvartalu ove godine.

...povijest se ponavlja...

Moja turneja je ovakva 2017 HR, 2018 HR, 2019 HR. I prije…

Hrvatska je samo jedna, nema zlata tako vrijedna.

znači, ti ćeš domoljubno kupovati dionice na 3 booka i p/E 50 umjesto na 0,5 booka i p/e 5-10…uz jednaku profitabilnost i 3 puta manje dividende kod nas…e pa svaka ti čast…da je barem takvih više..ali ne, nećeš. i ti ćeš u regiju kad krenu i ostali.

...povijest se ponavlja...

Mislim da nakon duboke potcjenjenosti ZSE dobiva nove obrise.
Rast smo čekali godinama, mi dugoročni investitori.
Vidjet ćemo sutra hoće li biti kakvih događaja na burzama radi kolege Donalda.

Bit ce i ZSE dobra 2018, ako ne i 2019, jer ce se poslovanje firmi generalno popravljati te korigiravati parametre koje spominjete, bar djelomicno. Ali da, regija… Bitno je samo da vlak vozi dalje. Izgleda da Trump ipak djeluje dobro na vibru, autoindustrija najavljuje investicije, on je sam po sebi nekretninac… Bit ce dobro.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.hrportfolio.hr/vijesti/ekonomija/ukupni-depoziti-krajem-studenog-dosegnuli-265-milijardi-kuna-45374

A štediše divljaju, rastu depoziti, strava … I sad će se suočiti s negativnim realnim kamatama. Joj kad se komad toga odroni kao od ledenjaka… A plima digne sve brodove.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


http://www.hrportfolio.hr/vijesti/ekonomija/ukupni-depoziti-krajem-studenog-dosegnuli-265-milijardi-kuna-45374

A štediše divljaju, rastu depoziti, strava … I sad će se suočiti s negativnim realnim kamatama. Joj kad se komad toga odroni kao od ledenjaka… A plima digne sve brodove.

tko ima jaja nek stane pred krdo i nek mu proba objasniti neke stvari.
kolega mudrije je sa sigurne udaljenosti promatrati i uživati u okretanju krda.
sve u životu ide u nekakvim paketima pa…
sporo okretanje ima svoji nedostataka ali će jednog dana i imati velikih prednosti zar ne?
kokice,cola,nogice gore i smajlić…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



http://www.hrportfolio.hr/vijesti/ekonomija/ukupni-depoziti-krajem-studenog-dosegnuli-265-milijardi-kuna-45374

A štediše divljaju, rastu depoziti, strava … I sad će se suočiti s negativnim realnim kamatama. Joj kad se komad toga odroni kao od ledenjaka… A plima digne sve brodove.

tko ima jaja nek stane pred krdo i nek mu proba objasniti neke stvari.
kolega mudrije je sa sigurne udaljenosti promatrati i uživati u okretanju krda.
sve u životu ide u nekakvim paketima pa…
sporo okretanje ima svoji nedostataka ali će jednog dana i imati velikih prednosti zar ne?
kokice,cola,nogice gore i smajlić…
[/quote]

Migra ti si definitivno “Dežurni Optimist”, ali priznajem i potpisujem sa razlogom.

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

gigic23@
držim se konzervativnim optimistom kolikogod to zvučalo nespojivo
rezultati mojih prognoza ne dozvoljavaju više od toga,nisu ni u prošlom ciklusu,znači potvrđeno i nepopravljivo konzervativno-optimističan
🙂
a druga je svar koliko je tko svjestan u kojim bogom danim vremenima živimo i koliko to tko i na koji način koristi.
svatko ima pravo na svoj izbor,neznam za poštenije.
rizici su tu i temelji za optimizam su tu.
nudi nam se prilika da u godini dana nadoknadimo što smo propuštali godinama.
ako to nije razlog za optimizam što je?
na temu štediša sam i previše a da ne ponavljam…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Kota 2100? S 50-60% vjerovatnosti pada sutra, a sa 100% idući tjedan.

nedostajalo je 3,45 boda za tvoju prognozu i pad kote 2100 i bolje da nije,možda i nije smjelo,pa i nema smisla, i di je tome kraj?
tako se je i pred kotom 2000 štopalo,kočilo,zatezalo ,natezalo mjesec dana pa je pračka -katapult odradila svoje u par dana.
bolje da raste polagano nego skokovito da se štediše,kešoljupci,čarapari postepeno priviknu jer ovo od ljeta je bilo u nekim fazama da bi nekog moglo i nešto strefit,stresno,nezdravo…
a možda i netko stigne nešto kupit jer po ovom ubrzanom scenariju teško,još kad nam dignu rejting pa stranci ulete a oni nemaju problema sa cash-om i kupovinom imovine po <0,5Bv jer to je njima poklončina za poželit.

očekujem da će i crobex-ov rast usporiti jer su njegove sastavnice bitno brže nadoknađivale podcijenjenost prošlih godina tako da će tržišna kapitalizacija zse biti bitni bolji benchmark ako već nije i sada.
a to bi pak moglo biti još više razloga da nekoga nešto strefi pa možda i bolje ne iznositi previše,prečesto,pažljivo,osjećajno,strogo dozirano.....

može anketa?

na koliko od 165 mlrd kn sa oročenja očekujete prebacivanje na zse u 2017-2018?
a) <10
b) 10-20
c) 20-30
d) >30
naravno ovo nisu aludiranja na moguće posljedice već samo čista znatiželja
odgovori može i na private

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close