Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I kakva je to drzava koja ih ne pozatvara zbog toga?!? Ako je istina.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


migra
Naveo si jednu od stvari koja je zapravo kriminal: knizenje nekretnina oo 0.3 booka. Jer oni jelte ne bi platili porez? A ne bi ni isplatili dividendu dionicarima? I zasto mislis da ce se to mijenjati? Jednom kad im se omililo tako.


I kakva je to drzava koja ih ne pozatvara zbog toga?!? Ako je istina.

serislav@

svi znamo da se izbjegavanje plačanje poreza kroz umanjemnje porezne osnovice odnosno umanjenjem prikazane dobiti radi u skladu sa zakonom.
nisam i sam jednom protestitirao na turizmu radi mogućnosti da se građevine od armiranog betona i kamena potpuno otpišu,amortizacijom na rok 30 g. a traju stoljećima.
trebalo je godinama tupiti ,dokazivati Večini da je vrijednost turističkih nekretnina značajno veća od knjigovotstvene vrijednosti.
ne radi se o kriminalu već klasičnom zamagljivanju stvarne vrijednosti.
oni bolje knjigovostveno potkovani,iskusni i oni koji dublje zagrebu ispod površine mogu doći do približne fer vrijednosti.
zato se i nudilo da se turizam kupuje po poklon valuacijama,a koliko sam u pravu kada tvrdim da se slično dešava i građevini pokazat će vrijeme.
a upravo i u građevini najveći dio imoovine leži u nekretninama koje se mogu kupovati na tržištu kapitala po značajnim diskontima.
aktivacijom tih nekretnina doći će i do spoznaje večine o fer vrijednosti.
kod građevinara to su razne nekretnine,neprodani stanovi a nije tajno koliko ih ima i koja je njihova knjižna vrijednost jer sve se da iz FI isčitati.
nije ni tajna koliko vrijede projekti u pripremi,sigurno ne vrijede 30% koliko je valuacija na tržištu kapitala.
pogotovo ako ti projekti u pripremi omogućavaju da se 9 mj prije roka završetka prodaju(50%) nekretnine u novogradnji po 2350 EUR.
neki su isplačivali dividende prije krize i očekujem da će u godinam pred nama se opet isplačivati,temelj za to vidim u svojoj konzervativnoj procjeni da će građevinari ostvariti u sljedećih 5g dobit od 1 mlrd kn.
skupština dioničara će odlučiti kako će se sa dobiti raspolagati kada će je biti.
zato sam i napisao da mi je draža disperzirana struktura dioničara.
prodajom tuističkih tvrtki je otključana prava vrijednost a dali će doći i do prodaje građevinskih firmi?
donedavno nitko nije vidio mogućnost da bi netko mogao biti zainteresiran za kupnju hr građevinske firme.znamo i zašto,držim da će ovih 1 mlrd kn bitno utjcati na povečanje te zainteresiranosti.
ako neće biti interesa za kupnju večinskog vlasništva bilo bi nevjerojatno
da nitko od malih ulagača neće biti zainteresiran za kupovanje primarno nekretninske imovine po 0,3 Bv.
ima i nekih skrbnički i fondova koji marljivo skupljaju zadnjih godina
a rijetko kada nema vatre gdje ima dima.
botom line prostor za rast je mnogostruko veći od prostora za pad
ima i rizika,da nema nebi se moglo kako se je moglo,kako se može…
meni više nego prihvatljivo što ne znači da ne griješim,nebi bilo…
da ne “vjerujem” nebi bio unutra kako jesam…
time will tell…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

“Patria je zadovoljna suradnjom s Grupom Đuro Đaković i ovaj ugovor pokazuje snažnu predanost nastavku dugogodišnjeg partnerstva između Patrije i Đure Đakovića i u budućnosti “, rekao je Mika Kari , predsjednik Uprave Patria Land Systems.
All in

http://www.tportal.hr/biznis/politika-i-ekonomija/460406/MMF-potvrdio-Europska-gospodarstva-u-nastajanju-rastu-po-tri-posto.html

dan je pametniji od noći!

http://www.hrportfolio.hr/vijesti/ekonomija/addiko-banka-povecala-procjenu-rasta-bdp-a-u-2017-na-3-5-posto-45358

Tek toliko da se zna. Ubrzavamo… A rast burze ide barem x 3-4. Kad pada onda je x 7-10, sjetite se.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Bravo serislav na linku!

Gospodarstvo jos jace raste, napokon

a hrvatsko gospodarstvo raste po 3,5%
http://www.hrportfolio.hr/vijesti/ekonomija/addiko-banka-povecala-procjenu-rasta-bdp-a-u-2017-na-3-5-posto-45358

2017/18 ako se dogodi IPO Hep ili bilo koji drugi način/model za otkup INE, osnivanje energet. holdinga,
izlaska Agrokora na stranu burzu jer se je to obvezao preuzimanjem Mercatora,Adrisa na stranu burzu/preuzimanje nekog od osiguravatelja, veća akvizicija u turizmu, a tu su i priče o Atlantiku/Podravci
mogli bi doživjeti procvat TK i Crobexa a i okruženje nam ide na ruku i izgleda da će se sve posložiti za jedan zdravi oporavak.

http://m.glasistre.hr/detail_second.php?vijest=543300
prvi pokazatelji za turističku sezonu 2017 koja će biti bolja nego prošla

Plenković najavio razgovore s Molom idući tjedan
Predsjednik Vlade Andrej Plenković kazao je u četvrtak kako će novoosnovani savjet za pregovore s…

Još da se javi Agrokor da izlazi na burzu a da AV najavi adris/planove

http://www.jutarnji.hr/biznis/financije-i-trzista/sto-nam-govore-ekonomski-pokazatelji-ove-godine-nezaposlenost-ce-nastaviti-padati-place-rasti-a-inflacija-ce-napasti-stedise/5513803/

povijest se ponavlja…cijene rastu, kriteriji su sve niži, uskoro kreće strelovit rast nelikvidnih dionica koje su najviše pale. tu će se moći zaraditi 100-1000% u godinu dana. a krajem godine valja polako rasprodavati i krenuti put makedonije i srbije na tamošnje burze…kao i 2004-2005…onda tamo uzeti još kojih 200-2000% kao tada i PRODATI SVE sredinom 2019….povijest se ponavlja.

...povijest se ponavlja...


http://www.jutarnji.hr/biznis/financije-i-trzista/sto-nam-govore-ekonomski-pokazatelji-ove-godine-nezaposlenost-ce-nastaviti-padati-place-rasti-a-inflacija-ce-napasti-stedise/5513803/



Drugim riječima, ako inflacija ubrza na očekivanih oko 1,5%, štediše će se u ovoj godini suočiti s negativnim realnim prinosom na štednju!

a samo u prvih 20 dana 2017 na godišnjem nivou propušten prinos 82%
(crobex 20 dana +4,46%) a van crobexa tek??
e moje štediše,kešoljupci,jastučari…
a koliko ispisanih redaka ,stranica,eseja,monologa,romana ovdje na temelju argumenata,činjenica…
o evolucija,teška li si….
a sve propušteno je zagrijavanje,uvod,predigra….
joj,joj,joj…
svakome po vlastitom izboru,za poštenije neznam…
danas se crobex obranio od pada kote 2100,do kada?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kota 2100? S 50-60% vjerovatnosti pada sutra, a sa 100% idući tjedan.
I još jedan mali argument protiv teze da nema novih investitora: već se primjećuju novi / novi-stari kolege da se uključuju ovdje na forumu. A na svakog takvog dolaze čete onih šute i kupuju, bilo sami bilo preko investicijskih fondova. A bit će ih još, bit će ih samo tako…
I ovo što kaže kolega delboy, nelikvidne dionice, da, sad predstoji mučan zadatak traženja pogodnih takvih, prodavanja dobrih i kupovanja loših, jer te loše će najviše rasti.
Ipak se ne treba u to zaletavati s više od 15-20% portfelja, eventulno mrvu više. Nije dobro za živce.
Ja sam puknuo 2/3 u jedan gotovo pa indeksni fond regionalnog tipa, lijen sam, ne da mi se igrati s 20-30 loptica, a s 1/3 radim sam. Zasad smo tu negdje po uspjehu, mada tipujem da ću ja biti bolji kad se par uspavanih ljepotica probudi.
Povijest se ponavlja…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close