Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@migra ako će mo pratiti svjetske trendove veliku količinu štednje drži jako mali postotak ljudi. ja osobno nikad nisam imao štednju. novac mi je uvijek nešto radio. ili gubio ili dobijao. sad da mi netko da 10 milja € to bi na banci bilo max mj. dana. uvijek imam bar dvije ideje kud ću s tim. naravno da burza računa na dio tih novaca u banci ali ima i prisilna štednja građana u mirovinskim fondovima i njihov krivi plasman je doveo do ove situacije na burzi. takozvani profesionalci koji to vode potpuno su krivo dislocirali te novce u državne obveznice rejtinga smeće a npr. zanemarili turistički sektor i td. to je dovelo do toga da su nam stranci vlasnici najpotentnijeg djela privrede.

who dares, wins

verdi@
nema ni kod mene oročenja i ja vidim uvijek neku “priliku”.
novac koji stoji-propada,gubi vrijednost a druga je svar dali netko radije tako nego da nešto pokuša s njime napraviti i preume neki rizik.
nasljeđe je to bivše države i mentalnog sklopa bivšeg sistema.
ne može se nikoga na evoluciju natjerati ako on sam ne želi.
kod mene nekretnine,dionice,slabodan cash stoji na računu brokera ako uleti kakva prilika.
fondovi su kako jesu,mogli su bolje,sada očekujemo da su nešto naučili i da će primjeniti.
u prošloj godini su im prinosi bitno veči nego na oročenju,ove godina je krenula još i bolje…
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...




opa, ovo ne sluti na dobro! modys ima negativne prognoze za HR!

http://www.jutarnji.hr/biznis/udar-kreditne-agencije-na-plenkovicevu-vladu-moodys-ima-negativnu-prognozu-hrvatskog-rejtinga-sve-je-izrazenija-neizvjesnost-na-podrucju-politike/5494743/

kako malo čovjeku treba da bude sretan!! čudo jedno!!
[/quote]

a zašto tebe smeta kad netko napiše istinu? zato što ne ide u prilog vama UPUPUP drukerima!?
[/quote]

kolega
ajde molim te, podastri moje drukove! gdje sam ikada napisao za bilo koju dionicu da je treba + ili -?igrao sam na kartu oporavka tržišta i krajem 2015 izvršio rebalans portfelja. prošle godine izvršio još tri kupnje i sad mirno čekam postavljene targete. i normalno da mi paše rast tržišta!
ako su komentari i činjenice o sentimentu/rastu tržišta drukanje, onda neka bude po tvome! a i samo te tržište već 4-5 mjeseci demantira!

i slijedećih mjeseci možeš pisati crnjake, zazivajući jače korekcije, i dalje loveći zamišljene vrhove i željena dna. i ja mogu pisati svoje želje, a tržište će ipak imati konačan odgovor.

p.s. napiši ili postaj barem jednom neku pozitivnu stvar, nemoj biti frustriran. korekcija će ionako doći, samo ne znamo kada i kakva.


oporavak je na djelu, no 90% vas neće moći prodati dionice samo tako. i dalje je likvidnost slaba. lako je tući prema gore, no što kasnije, što ako novi ulagači ne dođu? tko će preuzeti štafetu? sada vam to nije bitno…


Kako nema likvidnosti pa pogledajte dnevne promete samo godinu dana u nazad uduplali su se . Imate redovno dvije ili tri dijonice s milijunskim prometom dnevno . Dnevni redovni promet doseže trečinu a nekad i pola ukupnog dnevnog prometa . ???

što ako novi ulagači ne dođu? ako ne dođu novi ,doći će stari ulagači .

http://lider.media/aktualno/izvanredan-skok-industrijske-proizvodnje-na-mjesecnoj-godisnjoj-razini/

nakon loših najava od moodysa, dolazi još loših

‘Za dvije godine rast hrvatskog BDP-a past će na samo 0,2 posto’

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Belupo, što misliš o dionicama Podravke danas (taj Belupo nosi lijepu dobit)


nakon loših najava od moodysa, dolazi još loših

‘Za dvije godine rast hrvatskog BDP-a past će na samo 0,2 posto’



ako se to dogodi, ja ću pojesti sve svoje diplome, samo pod uvjetom da ne bude rata kod nas i u susjedstvu ili rokne potres. ja sam inženjer tehnčke struke i tvrdim da gos. Lovrinović, pojma nema o procjenama. a to ne krasi samo njega nego veliku većinu naših analitičara. oni pogode procjenu kad je se već ostvarila. Kiša će padati ovih dana , a vani je već pljusak. tako idu njihove točne procjene. ja procjenjujem da za dvije godine BDP u nas neće biti manji od 2%, a mogao bi se kretati na razinama 3-4 postotnih bodova. moja procjena će biti bolja od njegove u to sam siguran, nego se postavlja pitanje zašto on i većina analitičara koji su za to škollovani namjerno to čine i to čine godinama.

dan je pametniji od noći!

belupo

Suck on this:
http://finance.yahoo.com/news/dimon-america-has-a-huge-opportunity-right-now-132214905.html

Mislim da je ipak važnije što JP Morgan kaže za svoju banku i američku ekonomiju nego što g. Lovrinčević kaže za našu. Pogotovo što bi se za davanje procjena kod nas trebalo baviti i nelinearnim, ako baš hoćete i okultnim modelima, hehe.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

“Lovrinović, pojma nema o procjenama. a to ne krasi samo njega nego veliku većinu naših analitičara”
iva09@
potpisujem i dodajem.
još jedan u nizu isfrustriranih jer se ništa od njegovih prognoza nije ostvarilo i ajmo sad sipati spektakularne prognoze,crnilo nebi li se nekako pažnja skrenula na sebe.
žalosno,jadno,patetično….
da si je samo dao šansu čitajući blogera i ovu temu na kojoj je servirano sa nebrojeno argumenata
u zadnje dvije godine koji su bili više nego jasan temelj upravo onog što se danas događa.
i to je naša ekonomska “krema” koja ispada iz paštete hoćeš radio,tv,internet,tiskovine…
i nije mu neugodno jer niti jedna prognoza koju je dao godinama nije se pokazala kao točna.
kolika mu je bila prognoza rasta bdp za 2016?


“Industrijska proizvodnja porasla za 2,5 posto”

nije mi čudno što su mnoge zse investitore zavile crne misli i okovale ih pesimizmom s obzirom na veliki pad tržišta kapitala ali što se više dešava sa svim tim našim "stručnjacima" i nazovi stručnjacima koji se već skoro dvije godine čudom čude sve boljim rezultatima bdp-a,industrijske proizvodnje,izvoza i sve ih redom bez iznimke iznenađuje,premašuje njihova očekivanja pa moraju korigirati pa i mi obični smrtnici odmah vidimo da su im te korekcije za onu st..r,pa se oni opet čudom čude…
ljudi moji pa do kada više ?
kada će več jednoj "hr stručnjak" sam sebi postati više smiješan sa tim bolesno niskim očekivanjima?
imamo li mi više ijednog normalnog stručnjaka a da se usudi dati imalo hrabriju prognozu koja bi premašila ostvareno bilo ćega.???
još malo i ući ćemo u povjesne anale pasimizma.
jel ovo žalosno ili smiješno?
meni više smiješno,izgledno da će sa kolektivnim progledavanjem večini biti jako žalosno kada uvide što su opet propustili.
tog će dana teći potoci suza,žući jala tako je bilo,tako će biti a svi će se optimisti opet naći na optuženičkoj klupi kao glavnii krivci za propuštenim.
srećom da to i očekujemo i nije da to nismo više puta doživjeli.
pesimistima je teško ali nije ni nama optimistima lako .

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

migra
Potpisujem. Teško je živjeti s toliko nepotrebnog crnila.
Propast će svijet, sve u banani, past će burze, bankrot itd. Gimme a break!!!
Bitno je samo da Amerika ide stabilno naprijed, jesu im valuacije malo nategnute, moguća korekcija, ali GDP raste snažno i popravit će se i profiti, nek se nađu napola pa ne mora ni ispod 19000 kao bazne osnovice. Nema više 7 debelih pa 7 mršavih krava. Vani su bile 1.5 mršavih, a kod nas zbog našeg neznanja, crnila, gluposti, ulaganja u beton i sl. bogami i čitavih 8. Vani bull run može potrajati uz manje ili veće korekcije i 20-30 godina bez sloma, otkad je uvedena priča s monetarnim stimulansom.
Mislim da će svaki guverner FED-a biti obješen ako dozvoli kolaps burze, a da nije intervenirao.
Novi standardi su postavljeni, i tamo i u Evropi, samo to naši tuljani ne kuže i misle da je bolje da se mi suverenišemo s našom kunom pa lijepo imamo spread od 150 baznih bodova veći nego Slovenci. Ali dobro, idemo naprijed, kako tako. Bolje nego što pesimisti misle.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


migra
Potpisujem. Teško je živjeti s toliko nepotrebnog crnila.
Propast će svijet, sve u banani, past će burze, bankrot itd. Gimme a break!!!
Bitno je samo da Amerika ide stabilno naprijed, jesu im valuacije malo nategnute, moguća korekcija, ali GDP raste snažno i popravit će se i profiti, nek se nađu napola pa ne mora ni ispod 19000 kao bazne osnovice. Nema više 7 debelih pa 7 mršavih krava. Vani su bile 1.5 mršavih, a kod nas zbog našeg neznanja, crnila, gluposti, ulaganja u beton i sl. bogami i čitavih 8. Vani bull run može potrajati uz manje ili veće korekcije i 20-30 godina bez sloma, otkad je uvedena priča s monetarnim stimulansom.
Mislim da će svaki guverner FED-a biti obješen ako dozvoli kolaps burze, a da nije intervenirao.
Novi standardi su postavljeni, i tamo i u Evropi, samo to naši tuljani ne kuže i misle da je bolje da se mi suverenišemo s našom kunom pa lijepo imamo spread od 150 baznih bodova veći nego Slovenci. Ali dobro, idemo naprijed, kako tako. Bolje nego što pesimisti misle.

da, ali zaboravljaš na “nevidljivu ruku” koja odlučuje hoće li biti nove krize ili neće. nema više tih pravila jer sada svi ciklusi idu sve brže i brže…dakle, ako oni koji vuku konce odluče da je vrijeme za novu krizu, dogodit će se. ove, iduće ili za 25 godina, no ona će sigurno uslijediti. za to vrijeme optimisti će zarađivati, a pesimisti čekati. tek potkraj života vuče se crta i računa se koliko je tko zaradio. svaka pretjerana samouvjerenost na burzi košta. zato, pamet u glavu i bez ruganja drugačijem mišljenju. njihovo je pravo da čekaju krizu. i ja ću je čekati za značajni ulog. no to ne znači da se ne mogu igrati na valu vašeg optimizma, bio on osnovan ili neosnovan.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close