Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, takvo zazivanje negativnosti je stvarno za dijagnozu… No sva sreća da ima i onih koji razmišljaju pozitivno. Pozitivan stav je općenito dobar za mentalno zdravlje!!!

Nastavno na prethodni post…
http://www.poslovni.hr/forum/tema/svjetska-banka-za-hrvatsku-podignula-procjene-rasta-za-2017-41776

zašto toliko naglašavate rast bdp-a i slične pozitivne stvari. pa to se podrazumijeva. nakon 7-8 godina krize slijede godine oporavka. zašto ste tako nesigurni u ono što pišete. zašto je taj vaš optimizam tako krhak.. čega se bojite? bojite se da se povijest ne ponovi? ponovit će se. ali ne znate kada pa pumpate i pumpate onako kako se već dugo nije pumpalo. umjesto da kupujete i realizirate taj optimizam. no, znamo da ste vi već odavno kupili i sada hoćete da dođu novi kupci. ali, to se neće dogoditi. trgujemo samo mi, nas stotinjak i tako će ostati i ubuduće, ma što god pisali mediji. get used to it, rekli bi neki. ljudi viška novaca za burzu nemaju, a i mnogi su se opekli, dakle, tržište – to smo samo mi prisutni i još nekolicina malo većih igrača.

...povijest se ponavlja...

“ljudi viška novaca za burzu nemaju”

istina ako se ovih165 mlrd na oročenju ne smatraju novcima ???
sa nestrpljenjem čekamo sljedeće izvješće hnb-a da vidimo kojim se tempom “preljeva”
a postoji i strani kapital,njega ima gotovo neograničeno,još nije navalio,to su procesi.
pa nismo u kladionici i da čekamo da utakmica završi.
mi na burzi smo navikli da se stvari odvijaju sporije.
važan je temelj i trend vrijeme će napraviti svoje.
pa već je napravilo toliko da neki nemogu spavatii,već teku suze boli ,jala,žući u potocima…
pomalo,kad bi i dalje ovako raslo i one koji su unutra bi moglo nešto strefiti a o onima koji nisu da niti ne spominjemo.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


"ljudi viška novaca za burzu nemaju"

istina ako se ovih165 mlrd na oročenju ne smatraju novcima ???
sa nestrpljenjem čekamo sljedeće izvješće hnb-a da vidimo kojim se tempom "preljeva"
a postoji i strani kapital,njega ima gotovo neograničeno,još nije navalio,to su procesi.
pa nismo u kladionici i da čekamo da utakmica završi.
mi na burzi smo navikli da se stvari odvijaju sporije.
važan je temelj i trend vrijeme će napraviti svoje.
pa već je napravilo toliko da neki nemogu spavatii,već teku suze boli ,jala,žući u potocima…
pomalo,kad bi i dalje ovako raslo i one koji su unutra bi moglo nešto strefiti a o onima koji nisu da niti ne spominjemo.

ja se nadam da si u pravu, ali bojim se da nisi. ta štednja je od stotinjak obitelji na žalost. nije pravilno raspoređena. ove godine ne očekuj dolazak novih ulagača na burzu. možda iduće, ako sve bude i dalje raslo.

...povijest se ponavlja...


moja teza je da na isti broj građevinara u hr dolazi neusporedivo veća količina posla.veći građevinari će se okrenuti prema večim poslovima i ostaviti prostor za manje,male da i oni bolje naplate svoj posao.
investitori će se morati "natjecati "za izvođače koji će si birati isplativije poslove a oni koji izvise morat će se dodatno "natjecati" za građevinare.
to je proces koji traje ali je neizbježan sa tsunamijem posla na putu.
>100mlrd kn i to konzervativno u sljedećih nekoliko godina?!?
neka na kraju te priče ostane građevinarima 1% a držim da će biti više
to je min 1 mlrd kn dobiti
neću to propustiti makar mi bilo zadnje…
ako radi ničega tada radi uvjerenja da ne riskiram ništa a da mogu zaraditi jaaako puno
i makar morao pojesti svoju inv.diplomu i to javno
:-))

više od 100 mlrd kuna posla??
čovječe, pa valjda si svjestan da hrvatska operativa nije to ni izbliza u mogućnosti realizirati.
to bi bio porast od 100 % realiziranog posla.
Vjerojatno bi za takvo povećanje obujma posla bilo potrebno zapošljavanje dodatnih 60 % radnika.
A tu čuči problem.
Operativa danas muku muči sa pronalaskom radne snage ( iza ovaj 50% manji obujam posla od onog kojeg ti najavljivaš). Kako će to premostiti?
Može se premostiti 10%, ali ne i 100 %.

Očekuj puno skromniji rast. Bitno da je rast, kakav takav.



"ljudi viška novaca za burzu nemaju"

istina ako se ovih165 mlrd na oročenju ne smatraju novcima ???
sa nestrpljenjem čekamo sljedeće izvješće hnb-a da vidimo kojim se tempom "preljeva"
a postoji i strani kapital,njega ima gotovo neograničeno,još nije navalio,to su procesi.
pa nismo u kladionici i da čekamo da utakmica završi.
mi na burzi smo navikli da se stvari odvijaju sporije.
važan je temelj i trend vrijeme će napraviti svoje.
pa već je napravilo toliko da neki nemogu spavatii,već teku suze boli ,jala,žući u potocima…
pomalo,kad bi i dalje ovako raslo i one koji su unutra bi moglo nešto strefiti a o onima koji nisu da niti ne spominjemo.

ja se nadam da si u pravu, ali bojim se da nisi. ta štednja je od stotinjak obitelji na žalost. nije pravilno raspoređena. ove godine ne očekuj dolazak novih ulagača na burzu. možda iduće, ako sve bude i dalje raslo.
[/quote]

kolega
prelijevanje sa već počelo dešavati! pogledajte porast imovine inv fondova. puno je veći nego postotak prinosa.



"ljudi viška novaca za burzu nemaju"

istina ako se ovih165 mlrd na oročenju ne smatraju novcima ???
sa nestrpljenjem čekamo sljedeće izvješće hnb-a da vidimo kojim se tempom "preljeva"
a postoji i strani kapital,njega ima gotovo neograničeno,još nije navalio,to su procesi.
pa nismo u kladionici i da čekamo da utakmica završi.
mi na burzi smo navikli da se stvari odvijaju sporije.
važan je temelj i trend vrijeme će napraviti svoje.
pa već je napravilo toliko da neki nemogu spavatii,već teku suze boli ,jala,žući u potocima…
pomalo,kad bi i dalje ovako raslo i one koji su unutra bi moglo nešto strefiti a o onima koji nisu da niti ne spominjemo.

ja se nadam da si u pravu, ali bojim se da nisi. ta štednja je od stotinjak obitelji na žalost. nije pravilno raspoređena. ove godine ne očekuj dolazak novih ulagača na burzu. možda iduće, ako sve bude i dalje raslo.
[/quote]
volio bi da je socijalna nejednakost manja ali mnogi su si u velikom dijelu sami krivi jer ….
za to sam da idu veći transferi prema ugroženim skupinama i da se više pomaže uzimajući od bogatih
pa i nas,a to se i radi jer nije porez 12% na dobit nešto malo zar ne?
još da ti novci završe gdje trebaju i ja bi bio sretniji ali…
nije ovdje tema socijalna nejednakost u ljepoj našoj već oporavak burze ili može i burza općenito.
165 mlrd = 165 mlrd bez obzira dali se nalaze u rukama stotinjak obitelji kako vi kažete ili je to legendarnih “dvjesto bogatih obitelji”,držim da je to ipak bitno više ali okvirno oko 5-10% stanovništva drži večinu tog iznosa.
dali bi sa pozicije tržišta kapitala bilo bolje da je to oko 80%,možda ali ne bitno.
mi hrvati smo bitno bogatiji od tih 165 mlrd kn jer bitno veće bogatstvo leži u nekretninama.
svi mi u velikom % imamo veći kapital u nekretninama.
bilo je mudro,pametno prije koju godinu nešto prodati i uložiti na burzu,ja sam tako napravio.
bio sam spreman na veći rizik pa sam to i naplatio,danas je rizik manji i vrlo izgledno da je i danas to pametno napraviti.
vidim ispred sebe bitno više +od – vijesti,garancije nema,samo mogućnost preuzimanja povoljnog omjera potencijalni-rizik-potencijalna dobit ako netko želi zaraditi više preuzimajući rizik.
alternativa je oročenje i trenutna kamata <1%,čarapa,"auteki,provodi",nekretnine.....
ima izbora koliko ti srce želi
živi bili...kako je tko izabrao

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

najlakše je na pamet lupetati.

Prema podacima Središnjeg klirinškog depozitarnog društva (SKDD) u 2016. bilo je aktivno oko 21.000 dioničara koji su trgovali dionicama, a predstavnici fondovske industrije zaključili su kako je trgovinom udjelima u fondovima oko 80.000 ljudi ušlo u obvezu prijave i plaćanja novog poreza.

who dares, wins

verdi@
znamo za tih 100.000 to je nedavno objavljeno za postojeće ulagaće na tržištu kapitala.
tema je bila “165 mlrd kn” na oročenju i struktura štediša.
iako je za mene 165.000.000.000 kn=1.000.000×165.000
isto kao 100.000×1.650.000
isto kao 10.000×16.500.000
svi znamo kako je to prošli puta završilo kada su ljudi prodavali dionice za,režije,za benzin,”burek”za ljetovanje…
bolje za nas da čvrste ruke kupuju dionice,neka rast bude sporiji pa će i korekcije biti manje zar ne?
što veći udio dugoročnih investitora i svi ćemo biti još sretniji,zadovoljniji….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



opa, ovo ne sluti na dobro! modys ima negativne prognoze za HR!

http://www.jutarnji.hr/biznis/udar-kreditne-agencije-na-plenkovicevu-vladu-moodys-ima-negativnu-prognozu-hrvatskog-rejtinga-sve-je-izrazenija-neizvjesnost-na-podrucju-politike/5494743/

kako malo čovjeku treba da bude sretan!! čudo jedno!!
[/quote]

a zašto tebe smeta kad netko napiše istinu? zato što ne ide u prilog vama UPUPUP drukerima!?

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Moody’s ima svoje mišljenje, a S&P svoje. I sve 5. Ali bitni su fundamenti. Ako se nastavi rast, a deficit zadrži pod kakvom takvom kontrolom bit će sve ok. I zasad tako ide.
Najvjerovatnije će se i ova priča s Inom ispuhati ili riješiti na neki drugi način što je također dobro. Nema šanse da dobiju pola Ine za kvarat Hepa.
Najvažnije od svega je da Amerika dobro diše, business confidence najviši u zadnjih 12-15 godina, što prevedeno znači investiranje i potrošnju, a onda će se očešati i o nas bar malo.
Čim Amerika zakašljuca odmah stišćem prodaju.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close