Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




ključno je da ima svakakvih iskustava, ja neznam otkad ste vi na burzi pa neznam na temelju čega tvrdite to što tvrdite (da se nitko nije opekao npr..)

poanta je da na burzi (2016) ulaže pola posto ukupnog stanovništva, a da svega dva posto ima udjele u fondovima, oni koje to nije zanimalo 2007. mislim da ih nece ni 2017, a mlađe generacije neznam gdje su mogle steći (novac a ne znanje)…

tako da – sretno u iščekivanju preljevanja…

[/quote]

na burzi sam od kraja 2003
izostavili ste ključni dio koji bitno mjenja smisao
ne tvrdim da se nitko nije opekao već da :

nije se nitko “opekao”nego zaradio ako nije prodavao kada nije trebalo prodavati ili ako ne prodaje ako nije vrijeme još za prodaju.
povijest je dokazala nebrojeno puta pa i ova sadašnja svi prethodni vrhunci nadmašeni i svi financijski pismeni su zaradili jer je to dio ciklusa.


“pola posto,dva posto”
često se na tome zahvalim jer bi m i bilo teže i zgledno da bi manje….
ako je vaše pisanje odraz i vašeg stava tada sam sretan da vi i vaša”ekipa” radije kupujete
kako kažete “auteke, razonode se”….
osim za penziju burzovna zarada i meni omogućava novi auto,razonodu…
neka ostane da smo svi sretni.
hvala što se sa nama podijelili svjedočanstva vlastitog burzovnog iskustva.
meni je to dokaz više da sam investirao,investiram dobro.
ima nas nemalo a to dokazuje da nismo svi za sve jednako sposobni.
ako niste sve potrošili na “auteke i provode” razmislite o fondovima,nose značajno veće prinose od oročenja + izgledno intenziviranje tog trenda.
ili jednostavno trošite i time ćete podići indexe jer potrošnja je jedan od jačih “motora” za burzu.
unaprijed zahvaljujem u ime svih onih koji podržavaju vaš stav.
da se preljevanje nije već započelo nebi sa 15xx došli na20xx,znači proces je u tijeku a mi optimisti,dioničari vidimo temelje za nastavak i ubrzavanje tog procesa.
više su puta ponovljeni pa….
naravno nije to brz proces,nešto što ide preko noći,dobro da je tako jer umogućava većem broju investitora da se uključe.
nitko neće jednog dana imati pravo na izgovor da nije stigao.
na ovoj temi mjereno na skali u godinama se najavljuje ono što se je i dogodilo da ste uvažavali ovdje iznesene argumente mogli ste danas imati za više “auteka i provoda”
tako ste si bili izabali a kako danas posijete tako ćete u budućnosti žeti.
želim vam puno uspjeha

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



to je to financijsko opismenjavanje o kojem ja…..
nije se nitko "opekao" nego zaradio ako nije prodavao kada nije trebalo prodavati ili ako ne prodaje ako nije vrijeme još za prodaju.

to baš nije istina, šta da ja radim sa delistiranim dionicama firme koja je završila u stečaju?
što da rade svi drugi poput mene koji su uletili bez znanja i završili s bezvrijednim papirićima?
da se opismenim? naravno
ali opečeni smo i nismo zaradili!
[/quote]

Discover , pa opismenite se , uđite ponovo sa više znanja i umjesto što ste izgubili sada zaradite, a nemojte ovdje kukati 🙂 2008/2009 su mnogi na USA burzi i drugim svjetskim burzama izgubili milijune , pa se nisu svi povukli sa burzi , već su se resetirali i krenuli dalje. ,što je bilo , bilo je , idemo dalje ! A mi odmah u kuknjavu , ko uvrijeđene frajle ….

http://lider.media/aktualno/ekonomska-klima-optimizam-na-najvisoj-razini-od-ulaska-u-eu/


na burzi sam od kraja 2003
izostavili ste ključni dio koji bitno mjenja smisao
ne tvrdim da se nitko nije opekao već da :

nije se nitko "opekao"nego zaradio ako nije prodavao kada nije trebalo prodavati ili ako ne prodaje ako nije vrijeme još za prodaju.
povijest je dokazala nebrojeno puta pa i ova sadašnja svi prethodni vrhunci nadmašeni i svi financijski pismeni su zaradili jer je to dio ciklusa.

Pa da čitate s razumijevanjem pročitali bi zašto nije istina to što pišete. Ali ponovit ću s primjerom, dakle tvrdite da se nitko nije opekao tko je kupio dionice (Npr. koje su propale), nego zaradio ako nije prodao kada nije trebalo prodavati ili ako ne prodaje ako nije vrijeme za prodaju. Dakle ja nisam prodao te dionice koje su propale i po vama sam zaradio, a ne opekao se.

ako je vaše pisanje odraz i vašeg stava tada sam sretan da vi i vaša"ekipa" radije kupujete
kako kažete "auteke, razonode se"….

hvala što se sa nama podijelili svjedočanstva vlastitog burzovnog iskustva.

ako niste sve potrošili na "auteke i provode" razmislite o fondovima,nose značajno veće prinose od oročenja + izgledno intenziviranje tog trenda.

na ovoj temi mjereno na skali u godinama se najavljuje ono što se je i dogodilo da ste uvažavali ovdje iznesene argumente mogli ste danas imati za više "auteka i provoda"
tako ste si bili izabali a kako danas posijete tako ćete u budućnosti žeti.
želim vam puno uspjeha

Ovo je drugi znak da zapravo ne čitate što sam pisao,
Ja nisam kupovao auteke niti trošio na razonodu, nego moja ekipa…
Ostao sam na burzi, gledati ako ništa… oni nisu ni to,
A potrosio sam na liječenje ako vas baš zanima, 6 mjeseci kemoterapije i teška operacija ali sam hvala Bogu ostao živ.

Mnogi su izgubili puno, pa i sve na burzi, recimo oni koji su kupovali krive dionice na kredit ili oni koji su uzimali margine pa se dogodio slom … e za takve kazem da ne misle natrag na burzu, a vi zakljucujete nesto sto vama pase… i nesto sto nisam rekao… vratite se na vrh pa citajte od pocetka…

slijedi nam precesija

discover
želim Vam sve najbolje u daljnjem oporavku, prvenstveno zdravstvenom, a onda i svakom drugom.
Inače, u ovim našim diskusijama ovdje se jednostavno radi o viđenju stvari, čaša polupuna ili poluprazna.
Rizici postoje, ali i velike prilike. Trenutno mislim da se može naciljati nekoliko vrijednih dionica i na njima zaraditi, čak i u kratkom roku. Ali potrebni su dobri živci i dovoljno dug horizont da se ispliva čak i uz turbulencije. I ne igrati se s novcima bez kojih ne možeš. Čak i ako to i radiš treba pratiti i imati prst na okidaču, ako ni zbog čega ono da se smanje eventualni gubici. To je sve.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Previše drukanja znači da je lagano vrijeme za rasprodaju portfelja u HR, lagano i polagano jer nadrukat ćete vi to još prema gore. Jer, baš se divljački navlači zadnjih mjeseci

...povijest se ponavlja...

Discover želim vam prije svega puno zdravlja,
a tek onda da stignu dobitci. Strpljen – spašen.

discover@

pozivali ste se na primjere trošenja “ekipe” na “auteke” i “provode” pa….
nemogu u svakom postu ponovi svoje komletno milješnje o investiranju na burzi.
onaj tko prati,čita ovaj forum taj ga zna barem okvirno.
ukratko za vas:dugoročni sam ulagač,nikakvi krediti,margini(niti bi to ikad ikome savjetovao) ulažem isključivo “višak” ušteđevine sa kojim mogu čekati dugo ili još i duže.
likvidnost sam oslobodio prodajom nekretnina koje nisam koristio 2009-2010.
i danas ima u hr mnogo vlasnika nekretnina koje se ne koriste niti ništa ne prihoduju.
ili se u krajnjoj liniji koriste malo,premalo.
u jednoj fazi bilo je jaaako fancy kupovina apartmana na moru,okružen sa više takvih ljudi koji su tako postupili vidim da i oni sada uviđaju koliko je to pogrešan potez bio.
koriste ga sami max 3tjedna godišnje,rentanje radi velike udaljenosti i troškova neisplativo,ako ga daju agenciji ispadaju još i teški m.ulci jer agencija kupi svo vrhnje,ostaje im samo veliki trošak održavavanja plačanja režija,velika obaveza a za manje novce mogu godišnje ljetovati po izboru.
da su kojim slučajem uložili na tržište kapitala,ne nužno u dionice jer nema potrebe da svatko sam kupuje-prodaje ima i drugim opcija koje su dobra substitucija,mogli su bitno više zaraditi poštivajući zakonitosti ciklusa.
napisao sam vam niste prokomentirali:
dali ste pogledali prinose fondova kod kojih je realno za očekivati dodatno povečanje prinosa?
pitam jer ste apostrofirali svoj neuspjeh,loše iskustvo.
svako dobro,najprije zdravstveno,upravo sam to poželio na više tema svim forumašima nedavno prije blagdana.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

kakvih tu sve stručnjaka ima dobro da smo i na 2000. ovi su još kao nešto upućeni u događaje na burzi. moš misliti kakvi su tek oni neupućeni.

who dares, wins




to je to financijsko opismenjavanje o kojem ja…..
nije se nitko "opekao" nego zaradio ako nije prodavao kada nije trebalo prodavati ili ako ne prodaje ako nije vrijeme još za prodaju.

to baš nije istina, šta da ja radim sa delistiranim dionicama firme koja je završila u stečaju?
što da rade svi drugi poput mene koji su uletili bez znanja i završili s bezvrijednim papirićima?
da se opismenim? naravno
ali opečeni smo i nismo zaradili!
[/quote]

Discover , pa opismenite se , uđite ponovo sa više znanja i umjesto što ste izgubili sada zaradite, a nemojte ovdje kukati 🙂 2008/2009 su mnogi na USA burzi i drugim svjetskim burzama izgubili milijune , pa se nisu svi povukli sa burzi , već su se resetirali i krenuli dalje. ,što je bilo , bilo je , idemo dalje ! A mi odmah u kuknjavu , ko uvrijeđene frajle ….
[/quote]

I želim vam što uspješniji oporavak i dobro zdravlje 👍 Glavu gore i samo optimistično .

http://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/u-2016-hrvatska-povukla-gotovo-dvostruko-vise-sredstava-iz-eu-fondova/


Previše drukanja znači da je lagano vrijeme za rasprodaju portfelja u HR, lagano i polagano jer nadrukat ćete vi to još prema gore. Jer, baš se divljački navlači zadnjih mjeseci

upravo tako, koju god temu otvoriš samo nesmiljeno UP UP UP drukanje

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

New Report

Close