Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/industrijska-proizvodnja-u-studenome-skocila-71-posto/ar-148022/

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

pa kaj bi mi htjeli. Evo najbolji smo

U hirovitoj 2016. CROBEX je nadmašio svjetske indekse

Da, ali trebaju napisati dok svjetski indeksi su godinama obarali svjetske rekorde, CROBEX je stagnirao, a sad dok su svjetski indeksi na ATH godinama, CROBEX je na 40% ATH s tendencijom da će rasti nekoliko desetaka postotaka.

Ovdje je moguće zaraditi na način da skupljate mjesecima/godinama dionicu i čekate trenutak rasta, tada se može zaraditi 50-100% sve ostalo špekulativno je rizičnije, a i manje isplativo istina ovisi o mnogočemu.


Da, ali trebaju napisati dok svjetski indeksi su godinama obarali svjetske rekorde, CROBEX je stagnirao, a sad dok su svjetski indeksi na ATH godinama, CROBEX je na 40% ATH s tendencijom da će rasti nekoliko desetaka postotaka.

Ovdje je moguće zaraditi na način da skupljate mjesecima/godinama dionicu i čekate trenutak rasta, tada se može zaraditi 50-100% sve ostalo špekulativno je rizičnije, a i manje isplativo istina ovisi o mnogočemu.


točno.Ma napisao sam to više kao zahebanciju ali je i činjenica za 2016.g.Svačemu napisanome uvijek se može nešto i nadodati.

Svi su nam pokazatelji u plusu a rasli smo čitavih 300 bodova, tko ima volje nek baci na madžarsku burzu i što se tamo desilo a imaju rast BDP-a 1 hebeni %.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ipak ništa od proboja kote 2000 bodova u 206. za to će biti potrebna 2017 godina i noš poneka dobra vijest.

IPO HEP ZA KUPNJU INE

Vlada planira kupiti Inu novcem od prodaje 25% HEP-a
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
Datum objave: 30.12.2016. – 09:22:21
ZAGREB – Vladin tim osmislio je model za otkup dionica Ine od strateškog partnera MOL-a koji se temelji na prodaji 25 posto dionica HEP-a putem inicijalne javne ponude, ali za zeleno svjetlo čeka se konsenzus koalicijskih partnera.
Iako je razmatrana i mogućnost osnivanja nove tvrtke konzorcija, analizama je utvrđeno da se tako ne bi osiguralo dovoljno novca. Mogućnosti se razrađuju posljednja dva mjeseca, od kada se sumnja u ishod arbitraže koja je završena negativno za Hrvatsku, piše Večernji list.

Pripremljene su i zakonske izmjene kako bi se doskočilo imovinskopravnim opterećenjima koja su zakočila djelomičnu privatizaciju HEP-a prošle godine.

Hoće li se zaista prodavati dio HEP-a da bi se otkupila Ina ovisi ponajviše o odluci MOL-a, koji se mora izjasniti misli li zaista napustiti Hrvatsku i po kojoj cijeni. Cijena je ključna, pogotovo uzmemo li u obzir da su rezerve Ine značajno pale, što uvelike utječe na njezinu današnju vrijednost. Vlada je uvjerena da IPO HEP-a može realizirati za šest mjeseci jer može koristiti pripremu iz 2015. Sve je na dugom štapu jer se čeka MOL i Most te obraćanje premijera Andreja Plenkovića koje je najavljivano do kraja tjedna. Službeno je tek rekao da će se o Ini raspravljati na zatvorenom dijelu sjednice Vlade održane jučer, a nakon koje je potpredsjednik Vlade iz Mosta Ivan Kovačić poručio da “još nisu ništa odlučili, već se samo upoznali”.

Moguće je da će Vlada tražiti novog strateškog partnera koji bi kontrolirao 25 posto kompanije, dok bi Hrvatska u svojim rukama držala kontrolni paket nešto manji od 75 posto. Podsjetimo, mirovinski fondovi posjeduju 4,31 posto Ine, a na slobodnom tržištu je oko 1,7 posto dionica.

Koliko vidim i purani buju poleteli ak nebu petardi po turizmu

Ovo s HEP-om ne bi bilo loše za naše TK, kratkoročno bi svi profitirali a srednjeročno bi svi bankrotirali ali o tom potom.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

nakon obavijesti ht i pada cijene sa 178 na 168 kn teško će Crobex na 2300 prema nekim prognozama

Mislim da ćemo tako pokrenuti i tržište kapitala u Hrvatskoj, konzultirat ćemo najstručnije međunarodne kompanije koje se bave time i mislim da ćemo na kraju polučiti dobar rezultat i u interesu Republike Hrvatske”, zaključuje Plenković.

Kako i kada Vlada planira kupiti Inu? Plenković sve zna

2016 je bila za avg zse investitora najuspješnija od početka krize.
pozornica je postavljena za nadmašenje 2016 u nekoj mjeri.
temelji su više puta ponovljeni,svakim dananom dolaze novi dokazi na dokaze.
držim da nikakav ektremno pozitivan scenarij nebi bio senzacija.
ako neće biti nekih teških crnjaka vrlo izgledan bitno veći broj + od – vijesti.
za mene više nego smješna je bila “borba” da se crobex zadrži ispod 2000 u protekla 3 tjedna.
borba protiv zakona prirode je uzaludna.
moguće je samo privremeno odgađanje neizbježnog.
dali dobro vidim,gledam?
dali se pračka,katapult špana,ako da kada će nekome mač ispasti iz ruke?
ima dionica koje su došle do razine fer valuacije ali i potencijalno odličnih prilika za veliku zaradu radi velike podcjenjenosti.
svima želim da u 2017 pronađu što više takvih i da nam svima 2017 bude ona dugo očekivana godina velike naplate strpljivosti,optimizma,znanja,intuicije,sreće…
solidni temelji za ostvarenje su tu,garancije nema samo potencijalno dobra prilika za one koji žele zaraditi više,riskirajući više.
pun sreće u 2017 i “štedišama” da im prinosi dostignu veću razinu od prve decimale.
ako im mnogostruko ostvareni i potecijalno veći prinosi probude”želju”,pohlepu biti ćemo ovdje da pozdravimo njihovo progledavanje,preobračenje…
nema problema za nas koji smo”unutra” ako se to ne dogodi jer kako sada stvari stoji strani kapital ubrzava sa dolaskom pa će on podići indexe+domaći fondovi će “morati” kupovati koliko god mi šutili o tome.
za sada im odgovara kupnja po što nižim cijenama što je dobro uza nas koji želimo,možemo presložiti ili dokupiti.
prinosi su im u 2016 bili respektabilni ako će htjeti to ponoviti,nadmašiti i ako neće indexi sami rasti “morat” će ih oni podići a kako ja vidim izgledniji je scenarij da će to ići i bez njihovog dizanja.
očekujem da će 2017 = 2005
ako sam samo dijelom u pravu teći će i ove godine nekima šampanjac a nekima suze boli,jala…
kao i uvijek svakome po vlastitom izboru….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


nakon obavijesti ht i pada cijene sa 178 na 168 kn teško će Crobex na 2300 prema nekim prognozama

danas crobi 1990 a ht 165 kn

New Report

Close