Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A sto se tice muljanja u Americi kaze Warren:
“Over the years, Charlie and I have observed many accounting-based frauds of staggering size. Few of the perpetrators have been punished; many have not even been censured. It has been far safer to steal large sums with a pen than small sums with a gun.” -1988 letter

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


…jer ljudi nemaju love. ta štednja, to je 95% u vlasništvu nekoliko osoba.

Dobro, ti stvarno misliš da onih par najbogatijih lovu drže na štednji u našim bankama?


Ovdje se ne govori o muljanju nego o tome da su gluposti ovo sto filozofiraju kako ce fed sigurno podignuti kamatne stope i kako ce onda to biti lose za dionice i da ce zato kao nova kriza…

nije to glupost nego povijesna činjenica koje se obistinila u više od 80% slučajeva. dakle, ne možemo znati nego moramo čekati prvo povećanje, a onda i posljedične efekte na čitav svijet. sigurno da za burzu poput naše nije dobro da dolar raste i da Dow raste. Mi tada ostajemo bez i ovo malo stranih ulagača, a to je za našu burzu tiha i lagana smrt.

...povijest se ponavlja...


dokad ćete citirati tog buffeta . njegov stil ulaganja teško je kod nas primjenjiv. već smo 1000 puta rekli zašto.

Sjećam se vrlo dobro 2006. i 2007. kada su ljudi ovdje masovno vjerovali u istu stvar – Buffettov stil ulaganja ovdje ne vrijedi, fundamenti ne znače ništa, ZSE je poseban slučaj… I kupovali smeće od dionica na P/E=50.
Nedugo nakon toga ste epski popušili, ali očito ništa niste iz toga naučili i još uvijek vjerujete da se na ovu burzu osnovna pravila ekonomije i racionalnog ulaganja ne odnose.

Dobra vijest za vas je to što ovaj put nećete popušiti novac koji ste imali, nego samo onaj oportunitetni…

Za onoga koji svakodnevno prati burzu (ZSE) vrijedi i Buffettov stil i Kostolanyev – veći uspjeh ostvari onaj koji upotrijebi bolji mix ova dva stila.
A što se love tiče, barem u kraju gdje ja živim – ljudi imaju na štednji više nego ikada. I jako ih svrbi pitanje što s njom, kuda je plasirat?

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



…jer ljudi nemaju love. ta štednja, to je 95% u vlasništvu nekoliko osoba.

Dobro, ti stvarno misliš da onih par najbogatijih lovu drže na štednji u našim bankama?
[/quote]

ja ti kažem kako je, a ti misli što hoćeš. iskreno, njima je to tu da im se nađe, a glavninu drže vani. 95% štednje drži stotinjak osoba. a ti i dalje mudruj.

...povijest se ponavlja...


…A što se love tiče, barem u kraju gdje ja živim – ljudi imaju na štednji više nego ikada. I jako ih svrbi pitanje što s njom, kuda je plasirat?

Najbolje im je plasirat u se,na se i poda se. Tako ce bar znat da su makar uzivali przeci je.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Frankie
Burza donekle i jest upravo to, supstitut za seks, j…š druge i drugi j..u tebe, pitanje je samo tko u čemu više uživa.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@serislave
Jesi ti onda davatelj usluge ili primatelj?

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Frankie
to je taj besmrtni duh! Podržavam apsolutno. Ne znam, nisam se još dogovorio sam sa sobom.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

pridružujem se. samo treba je.b.at. jer godine idu. uzalud vam pare sa 60 kad kita više ni da mrdne.

...povijest se ponavlja...




…jer ljudi nemaju love. ta štednja, to je 95% u vlasništvu nekoliko osoba.

Dobro, ti stvarno misliš da onih par najbogatijih lovu drže na štednji u našim bankama?
[/quote]

ja ti kažem kako je, a ti misli što hoćeš. iskreno, njima je to tu da im se nađe, a glavninu drže vani. 95% štednje drži stotinjak osoba. a ti i dalje mudruj.
[/qruote]
Dakle, ako sam te dobro shvatio, 100 ljudi drže 95% štednje u bankama, a to im je sitniš, da im se nađe pri ruci. Hvala što si me prosvijetlio, kajmane, oprosti, delboy.
Kraj diskusije s moje strane, prije nego počneš o Istri ili maslinovom ulju.

New Report

Close