Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DAX još uvijek daleko ispod 15.000 bodova, Crobex ispod 2000.

@Barikb
kakve su vam to usporedbe, nismo mi nesposobne Švabe, općepoznato je da smo u svijetu jedan od napametnijih, najvrijednijih, najpoštenijh, najljepših i još puno naj, naj, naj u najboljem smislu riječi, naroda, tako da ovih trenutnih 2000, nije odraz našeg pravog stanja, radi se vjerojatno o kratkoročnom prolaznom nepovoljnom pokazatelju

Bitan je sad 16.12. – kreditni rejtnig od S&P-a.
Ako to okrene bar u outlook-u, a moglo bi i za razinu, onda će biti dobro.
Jednostavno, fondovi imaju pointere, tj. instrukcije, koliko smiju alocirati u koje razine rizika.
Ako pak ostane isto (niže neće ići sigurno, ipak imamo rast i kakav takav budžet) onda je moguć i kratkotrajni sell off.
Hoću reći, sve je moguće, ali sam ipak blagi optimist, kratkoročno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

upravi burze kao da je cilj uništiti ZSE??

Burza želi poskupiti provizije, brokeri: Uništit ćete tržište

Ignore: KressoM, delux

avax10
OK, sve jasno. Ali to su beznačajni iznosi. Puno veće su već sad brokerske provizije.
Ali im treba jasno dati do znanja da za te pare hoćemo povećane promotivne aktivnosti.
Da sliju pare izvana u ovu našu močvaru.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@serislav
te da svakom ulagaču garantiraju sigurnu zaradu, ako to uspiju, pristajem na dvostruki iznos provizije


upravi burze kao da je cilj uništiti ZSE??

Burza želi poskupiti provizije, brokeri: Uništit ćete tržište


meni se čini da uprava naslućuje oporavak burze pa se onda više nitko ne će obazirati na poskupljenje

SUFICIT Hrvatska među EU zemljama sa suficitom u inozemnim doznakama u 2015. Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 09.12.2016. – 16:18:19

LUXEMBOURG – Hrvatska je u 2015. godini bila u skupini zemalja Europske unije (EU) s viškom u inozemnim doznakama, koji je dosegnuo 741 milijun eura, dok je EU u cjelini zabilježio manjak u osobnim transferima građana od 20,4 milijardi eura, pokazalo je u petak izvješće Eurostata

Evo, za nase znalce jedan citat od prijatelja Buffetta:
“If Fed Chairman Alen Greenspan were to whisper to me what his monetary policy was going to be over next two years, it wouldn’t change one thing I do.” – Warren Buffet, 1994

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

dokad ćete citirati tog buffeta . njegov stil ulaganja teško je kod nas primjenjiv. već smo 1000 puta rekli zašto. kao prvo, on je sin bogataša. većina ovdje nije. kao drugo, on kupuje dugoročno, a ovdje je to nemoguće jer firme odlaze u stečaj, delistiraju se ili lažiraju izvješća. u americi se za to ide u zatvor na dugo godina. ovdje su to uspješni poduzetnici. ovdje fond manageri prodaju dionice iz fondova kojima upravljaju sebi na dnu, a onda dižu cijenu uz pomoć fonda pa na kraju fond kupuje od njih samih….za to se u americi ide u zatvor. to nikome niti ne pada na pamet da radi. ovdje uprave sudjeluju u muljažama i pljački, u americi se za to ide u zatvor. dakle, buffet je neusporediv sa zse. no, ovdje možemo primjeniti samo kostolanyjeve metode. problem je što on kaže da se uskoro treba početi razmišljati o izlaznoj strategiji, naravno ako masa dođe na burzu. kad će to biti, ne zna nitko. jer ljudi nemaju love. ta štednja, to je 95% u vlasništvu nekoliko osoba.

...povijest se ponavlja...

O, mulja se i u americi. Isto ili cak vise nego kod nas. Kao i na svim drugim burzama. Samo sto ih tamo uhvate. I kad ih uhvate to je pozitivan znak za “male” investitore. Ovdje kad bi nekome dokazali muljanje, mali bi se razbjezali …

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ovdje se ne govori o muljanju nego o tome da su gluposti ovo sto filozofiraju kako ce fed sigurno podignuti kamatne stope i kako ce onda to biti lose za dionice i da ce zato kao nova kriza…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close