Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vidim i ht nešto luduje, a to je jako značajan indikator za ovu baruštinu od burze. značajnije nego da je probijena gornja bolinger linija.

stranci se prvo krcaju perjanicama,dok domaća”pamet” uživa u “sigurnosti” i kamatama 🙂
biti će progledavanje opet vrlo bolno,poučno,zabavno…
kladim se da i veliko dio nevjernih toma nisu svjesni da ako neće sami da će netko sa njihovim novcem ili u njihovo ime sa njihovim novcem kupovati po bitno većim cijenana od današnjih.
o evolucijo,teška li si?!
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ne bude li tamo dugotrajnih političkih prepucavanja, Hrvatska ima realne šanse za bolji rejting već u prosincu. Agencija Standard&Poor’s 16. prosinca objavljuje redovitu reviziju rejtinga, i prema očekivanjima, sadašnja ocjena ‘BB-‘ mogla bi se poboljšati. “S poreznom reformom pokazali smo sposobnost za reformske poteze, a s obzirom na dobra ekonomska kretanja, najmanje bi trebali rasti izgledi, ako ne i sam rejting”, smatra Marijana Ivanov s Ekonomskog fakulteta.

predviđanja su bijeli Božić izglasan proračun i zelena burza


Ne bude li tamo dugotrajnih političkih prepucavanja, Hrvatska ima realne šanse za bolji rejting već u prosincu. Agencija Standard&Poor's 16. prosinca objavljuje redovitu reviziju rejtinga, i prema očekivanjima, sadašnja ocjena 'BB-' mogla bi se poboljšati. "S poreznom reformom pokazali smo sposobnost za reformske poteze, a s obzirom na dobra ekonomska kretanja, najmanje bi trebali rasti izgledi, ako ne i sam rejting", smatra Marijana Ivanov s Ekonomskog fakulteta.

predviđanja su bijeli Božić izglasan proračun i zelena burza

OČEKIVANJE = RAZOČARENJE

Čarapa je čarapa. Dionica je dionica.
Bolje cash u čarapi, nego gubitak u dionicama.

Ako ti netko sutra i ukrade čarapu, uvijek možeš okrenut
pilu naopako i kukat kako su svi lopovi, susjedi, država, žena, djeca, gazda, ministar, kolega,
prijatelj iz djetinjstva, a ti si jako pametan, ali nemaš sreće….

Vi drzite lovu u carapi… A ako crobex do nove godine zavrsi prko 2000 onda ce mnogi poceti vaditi lovu iz carapa… Jer ono sta ce se desiti u prva dva mjeseca ce mnogima koji drze u carapama lovu stvoriti kneglu u grlu koju ni najjaca cola skupa sa peptoranom nece moc ublazit

A BALVANA!!! :) :) :)

Poštovani,
danas je eto situacija prilično povoljna na ZSE. Gotovo sve dionice se “zelene”. Jedino se malo neda ADPL i LEDO. ADPL ne pratim, samo znam da je trenutno lagano posustala. Vjerovatno je nekakva vijest okarakterizirana kao negativna. Ali i ona nije daleko od plusa… Što se tiče LEDO-a (njegov sam dioničar) danas uopće nije trgovano tom dionicom. Iz meni nekog nepoznatog razloga u negativnom je tonusu. Pojavilo se jako puno naloga na prodaji i trenutno (unatoč fundamentima) dionica “ne ide nikuda”. Dapaće, sretan sam da osjetnije ne pada…
Ali, da ne odem previše od teme, situacija na Crobexu i na cijeloj ZSE je danas povoljna i gotovo sam siguran da će tako nastaviti bar još slijedećih nekoliko mjeseci. Jednostavno, previše je povoljnih vijesti u većini segmenata. Nadam se da će biti tako…
Srdačan pozdrav, drage kolege !



Ne bude li tamo dugotrajnih političkih prepucavanja, Hrvatska ima realne šanse za bolji rejting već u prosincu. Agencija Standard&Poor's 16. prosinca objavljuje redovitu reviziju rejtinga, i prema očekivanjima, sadašnja ocjena 'BB-' mogla bi se poboljšati. "S poreznom reformom pokazali smo sposobnost za reformske poteze, a s obzirom na dobra ekonomska kretanja, najmanje bi trebali rasti izgledi, ako ne i sam rejting", smatra Marijana Ivanov s Ekonomskog fakulteta.

predviđanja su bijeli Božić izglasan proračun i zelena burza

OČEKIVANJE = RAZOČARENJE
[/quote]
nebi se složio jer moja su očekivanja premašena za 2016.
a oni koji još čame u cash-u i nadaju se: asteroidu,tsunamiju od 100m,vanzemaljcima,3.sv ratu… oni su mogli čak i po mojim očekivanjima biti bitno sretniji ,bogatiji.
a bilo je i onih koji su očekivali još više i bili u pravu.,moj naklon za ta očekivanja.
dokaza da je bilo bitno mudrije se kladiti na rast a ne na pad je bilo hrpetina.
još su samo malobrojni pesimisti koji nisu isparili kao kocka leda na srpanjskom suncu pod teretom dokaza.
u tijeku je utrka za titulom najnevjernijeg tome na zse,konkurencija svakim danom malobrojnija,otpadaju kao….
tko je osvoji imat će se čime pohvaliti.
nema garancije da će u roku par dana biti podignut kreditni rejting ali zar je to problem ako se odgodi za koji mjesec?
čekam to 5 g pa ne vidim problem u par mjeseci,u međuvremenu me je tržište počastilo sa neusporedivo večim prinosom od oročenja
i da očekujem da je to samo početak jednog divnog…
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Dow Jones debelo presao 19500. A mi? O bijedo, o sirotinjo, o cemeru, o jade, o sramoto… Prije ce oni do 25000 i nazad na dno nego se mi otkraviti do j…..h 2200 ili sl.
P.S.
Vjerujem da cemo ipak bolje od toga, ali ponekad sam stvarno zdvojan.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kolega nasi ljudi vole oroceno po 1%, 165 milijardi kuna lezi po 1%, vole i kupovati stanove u zg po 2000€ za kvadrat uz kamatu od 6% na 30 god a kad bi banka dozvolila digli bi i na 50 god


Vi drzite lovu u carapi… A ako crobex do nove godine zavrsi prko 2000 onda ce mnogi poceti vaditi lovu iz carapa… Jer ono sta ce se desiti u prva dva mjeseca ce mnogima koji drze u carapama lovu stvoriti kneglu u grlu koju ni najjaca cola skupa sa peptoranom nece moc ublazit

Ta nemojte kazati !
Kolega,mladi ste.nauciti cete
Cola I peptoran rjesavaju zgaravice, a Ne knedle
Knedle-koje knedle-koje? Sa sljivama? Ili one u juhi?
Vec 5 godina crobex baulja sideways na ovim razinama.nakon sto je zaronio sa indexa 5000,cak se I 2500 cini kao nedostizan target.nema osnova za taj rast.sva trzista su se oporavila nakon 2008,osim naseg..
a knedle u grlu ima svak onaj koji se pomamio za lukrativnim zaradama na domacoj burzi.spekulanti su se okanili corava posla a investitori su poslali endemske vrste
Po meni, uz 52WK rast od 18%, (dok je 5Y rast samo 12%) slijedi blaga korekcija crobija..cisto da prati trend hrvatske gospodarske monotonije..
Oprostite sto grizem dok pisem,ali ako cete vec nesto napisati-dajte se obrazlozite
I pustite vi narodne carape.nema ih puno viae

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...



Ne bi se bas slozio da ljudi povlace novac iz banaka

Ukupna štednja hrvatskih građana 165 milijardi kuna


Frenki ja ti govorim o ljudima koje znam…a znam ih jako puno…da dižu lovu iz banaka i kupuju nekretnine ili stavljaju rađe u mješovite fondove…A neki su se počeli interesirat za dionice…neće više nitko drzat lovu na banci i da je jede inflacija a da drugi zarađuje na toj lovi..
ljudi su se opametili
[/quote]

Slazem se da su se ljudi opametili
S drugim se bas I Ne slazem
Ali to je moj problem

….A neki su se poceli interesirat za dionice…..
(snazno lajkam ovu vasu recenicu)
Bull market slijedi po vama
Dobro da znam.samo,nije pametno I drugima to prenositi,necemo svi moc zaradit.neko Mora I izgubit

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...


Kolega nasi ljudi vole oroceno po 1%, 165 milijardi kuna lezi po 1%, vole i kupovati stanove u zg po 2000€ za kvadrat uz kamatu od 6% na 30 god a kad bi banka dozvolila digli bi i na 50 god


financijska nepismenost u najvećem sjaju.
a koja bogom dana vremena???
narod smo osuđen na našu najveću vrlinu ato je jal, u tome smo se istrenirali do savršenstva,sve ostalo blizu dna.
avg evolucijski kapacitet je na razini ranog 20 st. ako ne i niže.
badava ti takvom narodu nudiš svemirski brod kada je on još uvijek u glavi spreman samo za zaprežna kola.”e moj narode” doći će i dan za naplatu,progledavanje,otriježnjenje….
svatko žanje kako sije zar ne?
dokazalo se kroz povijest da nema broja za napisati a nevjerne tome ipak najviše vole utrku za titulom najnevjernijeg tome.važno je biti barem u nečemu naj zar ne?
kruha i igara ,pa tko sam ja da proturječim,meni je zabavno a vrlo izgledno biti će još i više.
ako nekome nije i ako ne griješim najčešće zato jer si je sam tako izabrao.
ne vidim u tome nepravdu,nepoštenje…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close